Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Monitoring cyklu - komu pomógł?
Odpowiedz

Monitoring cyklu - komu pomógł?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    czy dla którejś z Was monitoring cyklu był pomocny w zajściu w ciążę lub ewentualnie znalezieniu przyczyny braku ciąży?

  • Starajaca92 Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja doliero zaczęłam więc nie wiem ale z tego co czytałam to jest bardzo pomocny możesz mieć np za krótką fazę lutealna bądź nawet jeśli chodzi o niewydolność cialka zoltego. Wydaje mi się ze bardzo jak się mylę to proszę o poprawienie mnie staraczki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Mi bardzo pomógł monitoring :) Miałam robione dwa monity i okazało się że nie mam owulacji więc dostałam stymulację. W nowym cyklu zaczynam z Clo teraz biorę dupka. Gdyby nie monitoring nie wiedziałabym że nie mam owulacji bo temperatura ładnie wzrastała zawsze wtedy kiedy sądziłam ze była także na tempkach do końca też nie można polegać. Osobiście bardzo polecam bo to w sumie podstawa w staraniach :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Karolina :)

    Ja czekam na wyniki męża i też się w kwietniu wybieram na monitor.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczko wrote:
    Dzięki Karolina :)

    Ja czekam na wyniki męża i też się w kwietniu wybieram na monitor.


    Nie ma za co i powodzenia :-)

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 10 marca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a na czym polega ten monitoring? w jakich dniach cyklu i ile razy się idzie do lekarza ? czy każdy gin takie monitorngi przeprowadza? jakie są u Waszych gin koszty tego?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 10 marca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczko wrote:
    Hej dziewczyny,

    czy dla którejś z Was monitoring cyklu był pomocny w zajściu w ciążę lub ewentualnie znalezieniu przyczyny braku ciąży?

    U mnie monitoring jest niezbędny, gdyż mam stymulowaną owulację, więc lekarz musi stwierdzić, czy pęcherzyki rosną, czy same pękają, czy nic złego się nie dzieje. Na monitoringu także lekarz stwierdza grubość endometrium, sprawdza czy owulacja wystąpiła, wyklucza pcos, określa długość I i II fazy. Same podstawy :)

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 10 marca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    dziewczyny a na czym polega ten monitoring? w jakich dniach cyklu i ile razy się idzie do lekarza ? czy każdy gin takie monitorngi przeprowadza? jakie są u Waszych gin koszty tego?


    Monitoring polega na tym, że przychodzisz do swojego gina i on za pomocą usg dopochwowego stwierdza wszystko to, o czym napisałam powyżej ;)

    Ja jestem stymulowana lekami, więc pierwszy monit mam około 10 dc - mniej więcej co trzy dni, by lekarz zobaczył jak rosną pęcherzyki, kiedy pękają itp. O częstotliwości wizyt decyduje lekarz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2017, 12:52

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    dziewczyny a na czym polega ten monitoring? w jakich dniach cyklu i ile razy się idzie do lekarza ? czy każdy gin takie monitorngi przeprowadza? jakie są u Waszych gin koszty tego?

    Tak jak wyżej koleżanka napisała monitoring polega na ogólnym podejrzeniu cyklu. Lekarz sprawdza czy z jajnikami jest wszystko w porządku, czy są pęcherzyki i czy pękają. U mnie np. nie pękają i też od następnego cyklu bd stymulowana z Clo. Jeśli starasz się dość długo, bez efektów lekarz sam powinien zaproponować monitoringi. Ginek też sam ustala ile monitoringow jest potrzebnych. U mnie było to w 11, 16 i 18dc koszt 150zł za każdą wizytę ale kolejny bd płaciła już za całość (kilka monitow) 250zł jestem z Olsztyna ale różne są ceny.

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ