X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mutacje mthfr i pai acard?
Odpowiedz

Mutacje mthfr i pai acard?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Megu Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 1 listopada 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mutacje mthfr 1298A hetero i PAI 1 4g hetero. Lekarz zalecił metyle folian i b12. Nic nie mowil o acard. Cze jest on potrzebny? Starania 2 lata... zero ciąży. Czy może byc problem z zagnieżdżaniem?

  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 1 listopada 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam obydwie mthfr w hetero i pai w hetero i mi gin na tę chwilę powiedziała, że w trakcie starań acard a od pozytywnego testu heparyna. Aktualnie czekam na wizytę do hematologa i zobaczę co on powie.
    Acard zaczęłam brać profilaktycznie już prawie rok temu zanim zrobiłam test dna i mimo to zero ciąż na koncie 😕

    Megu lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 1 listopada 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mthfr homo i pai 1 hetero. Od owulacji brałam acard i po pozytywnym teście heparynę. Acard do 16 tc a heparynę do końca połogu.

    Zakochanaaw napisz co ci lekarz powiedział. Ja przed drugą ciąża chce zrobić badania i skonsultować się z hematologiem, żeby wiedzieć czy jest ona konieczna.

    Megu lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 1 listopada 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Zakochanaaw napisz co ci lekarz powiedział. Ja przed drugą ciąża chce zrobić badania i skonsultować się z hematologiem, żeby wiedzieć czy jest ona konieczna.

    Oki, dam znać, niestety zmienili mi termin i dopiero 10.11 mam wizytę 🤦🏻‍♀️
    Poza tym ja w Niemczech mieszkam a słyszałam, że tu niechętnie do heparyny podchodzą jeśli nie było wcześniej poronień więc zobaczę jak hematolog na to spojrzy. 16.11 idziemy do kliniki więc też dam znać co w klinice powiedzą 🙂

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • Megu Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 1 listopada 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Ja mam mthfr homo i pai 1 hetero. Od owulacji brałam acard i po pozytywnym teście heparynę. Acard do 16 tc a heparynę do końca połogu.

    Zakochanaaw napisz co ci lekarz powiedział. Ja przed drugą ciąża chce zrobić badania i skonsultować się z hematologiem, żeby wiedzieć czy jest ona konieczna.

    To musze sie zapytać lekarza co z tym acardem. Ciekawe co powie..?

  • Myszka_6 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 2 listopada 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam obie mutacje hetero i hematolog powiedział, że ma wskazań do heparyny. Acard od pozytywnego testu, ale jak sie uprę to mogę brać go wcześniej bo mi nie zaszmodzi ale nie ma wskazać przed pozytywnym testem.

    Myszka_6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ