X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣
Odpowiedz

My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣

Oceń ten wątek:
  • Treaclynat Ekspertka
    Postów: 137 247

    Wysłany: 3 czerwca, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Bardziej napisałam swój komentarz pod kątem tego żeby zweryfikować też lekarskie diagnozy i samemu spróbować sobie spojrzeć na takie USG, choćby na wymiary, bo ja przez kilka lat czułam się jak hipochondryk. Te poprzednie endokrynolog to dodatkowo mówiły że pcos nie mam absolutnie (🤣) a AMH ponad 10 jest przepiękne. 👀 Wtedy się zorientowałam że coś mi tu nie gra i czas na zmianę.

    Ogólnie porażka z niektórymi endokrynologami… moja z kolei mi zapisała żelazo bez wspomnienia że powinnam brać osłonowo probiotyk, plus Wit c i laktoferyne i była wielce zdziwiona że po braniu miesiąc mój wynik nawet nie drgnął. Sama musiałam się edukować w necie i potem szłam do innego lekarza weryfikować co wyczytałam. A jak mi potem wynik pięknie podskoczył i tsh spadło to jaka dumna była ta pierwsza lekarka 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 22:51

    siesiepy lubi tę wiadomość

    1993
    5 cs
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 3 czerwca, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treaclynat wrote:
    Ogólnie porażka z niektórymi endokrynologami… moja z kolei mi zapisała żelazo bez wspomnienia że powinnam brać osłonowo probiotyk, plus Wit c i laktoferyne i była wielce zdziwiona że po braniu miesiąc mój wynik nawet nie drgnął. Sama musiałam się edukować w necie i potem szłam do innego lekarza weryfikować co wyczytałam. A jak mi potem wynik pięknie podskoczył i tsh spadło to jaka duma była ta pierwsza lekarka 😂
    Hahahaha 🤣 wszystko przecież jej zasługa!

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 3 czerwca, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hah niektórzy Endo są na odstrzał serio. Moja przyjaciółka ostatnio poszła z wynikami badań, trzema stronami wypisanych objawów, a pani dr profesor biorąca 300zl za wizytę stwierdziła: ma pani dzieci? - no mam - planuje pani więcej? -no nie - to co się pani przejmuje, proszę czekać na menopauzę to miesiączki przestaną dokuczać (bo uskarża się m.in. Na obfite miesiączki)

    Dramat

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 23:05

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 516 784

    Wysłany: 4 czerwca, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego wtorku dziewczyny ✊🏻 my dziś 16:40 wizyta, która trochę się stresuje i trochę już nie mogę doczekać, proszę o trzymanie kciuków 🤞🏻

    Treaclynat to bardzo ważne co napisałaś, dziękuję za podzielenie się wiedzą. U mnie niedoczynność tarczycy ma typowo stresowe podłoże. Wchodząc w starania było 1.3 natomiast po roku starań plus diagnozy i leczenia męża już 2.3. Staram się nad tym pracować ale niestety mi to nie zawsze idzie dobrze. USG czyste, żelazo miałam ostatnio 149 albo 159 przy normie do 180, witamina D 46, ferrytyna w okolicach 50, jedyne co to kwas foliowy muszę trochę podbić bo miałam 15.5 przy normie laboratoryjnej do 25. Zastanawiam się nad suplementacją jodu ostatnio, ale nie chce tego robić sama tylko po konsultacji z lekarzem.

    Missi, teraz wynik mi się otworzył. Według mnie jest dobrze. Jakieś tam odstępstwa zdarzają się zawsze ale to tak jak z morfologia krwi - nie analizujesz pojedynczych parametrów tylko całość.

    Pp2018 piękny wynik, zazdroszczę i łapie. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca, 07:14

    Treaclynat, pp2018, BillieJean, JoKoKoJo, Kinia92 lubią tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia, moja temperatura mnie zaskakuje, skoczyła na 37.05😂ale nie chce się głupio nakręcać.
    U mnie też leje, kalosze muszę założyć, jest okrutnie 😵‍💫

    JoKoKoJo lubi tę wiadomość

  • aszin Autorytet
    Postów: 5209 11141

    Wysłany: 4 czerwca, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    Miłego dnia, moja temperatura mnie zaskakuje, skoczyła na 37.05😂ale nie chce się głupio nakręcać.
    U mnie też leje, kalosze muszę założyć, jest okrutnie 😵‍💫
    Za to moja po owu jakaś niska cały czas 🤪 i ja się nakręcam w drugą stronę, że się pewnie nie udało 😂

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Lasia1234 Ekspertka
    Postów: 134 167

    Wysłany: 4 czerwca, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przemyślałam swoje wyniki i już nie podchodzę do nich tak optymistycznie. Biorę się za suple i może zmiany w diecie. Tylko z żelazem chce poczekać bo pamiętam jak kiedyś brałam to miałam rewolucje jelitowe może zamiast tego spróbuję zakwas i więcej wołowiny na ten moment. Witamina D najwyraźniej więcej niż 2k i nie ufam od teraz że trochę słońca wystarczy aby utrzymać jej dobry poziom.
    Co do tarczycy i tsh mam wrażenie że moje wzrosło bo ostatni rok to jeden wielki stres dla mnie, każdy mi mówi wyluzuj a ja nie potrafię staram się ale nie potrafię 🙁

    👩‍🦰 31🧔34
    Starania od 01.2023
    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔
    02.2024 histeroskopia z wycięciem polipa
    03.2024 leczenie stanu zapalnego endo

    wyniki B12 ferrytyna kwas foliowy - bez szału

    PLAN:
    suplementacja w celu poprawy wyników
    Badania hormonów
  • Treaclynat Ekspertka
    Postów: 137 247

    Wysłany: 4 czerwca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lasia1234 wrote:
    Przemyślałam swoje wyniki i już nie podchodzę do nich tak optymistycznie. Biorę się za suple i może zmiany w diecie. Tylko z żelazem chce poczekać bo pamiętam jak kiedyś brałam to miałam rewolucje jelitowe może zamiast tego spróbuję zakwas i więcej wołowiny na ten moment. Witamina D najwyraźniej więcej niż 2k i nie ufam od teraz że trochę słońca wystarczy aby utrzymać jej dobry poziom.
    Co do tarczycy i tsh mam wrażenie że moje wzrosło bo ostatni rok to jeden wielki stres dla mnie, każdy mi mówi wyluzuj a ja nie potrafię staram się ale nie potrafię 🙁


    To wtedy staraj się właśnie jeść więcej wołowiny (zawsze w towarzystwie witaminy C), wątróbki, zakwasów właśnie, pestki dyni, suszone śliwki, suszone morele, pomyśl o wyłączeniu laktoferyny i probiotyku po posiłku, i koniecznie kawa jak najdalej od posiłku:) powinno pomóc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca, 07:36

    Lasia1234, BillieJean lubią tę wiadomość

    1993
    5 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Za to moja po owu jakaś niska cały czas 🤪 i ja się nakręcam w drugą stronę, że się pewnie nie udało 😂
    Miałaś duży skok po owulacji😊moja to 0.2 tylko i tak potem po trochu sobie drobiła o 0.05, 0.1 i lipa.

  • aszin Autorytet
    Postów: 5209 11141

    Wysłany: 4 czerwca, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek a Ty teraz 2cs liczysz po 💔 czy ogólnie? U mnie po poronieniu to jest 2cs, łącznie 7cs, a staramy się od sierpnia, tylko mąż był ciągle na wyjazdach, więc nie w każdy miesiąc mogliśmy działać.

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 4 czerwca, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🍓
    @Jadzia19 trzymam kciuki za pomyślną wizytę ✊️🍀
    @pp2018 super przyrost, chętnie łapę wiruski ❤️

    Co do żelaza i ferrytyny to podczas 🐒 piję zakwas z buraka żeby trochę wyrównać niedobory i lepiej się czuję 🙂
    Dzisiaj jestem taka senna.. przez tą pogodę chyba 😴
    Przyjemnego dnia 🌸

    BillieJean, JoKoKoJo, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszin, poroniłam 28.03 i dopiero 07.05 dostałam 🐵więc to był cykl poronny dla mnie i go nie liczę. Więc ten od 07.05 jest pierwszym po poronieniu, ale drugim w staraniach. Bo pierwsza ciąża wyszła od razu w staraniach w lutym😁

    aszin lubi tę wiadomość

  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1258

    Wysłany: 4 czerwca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, ile wcześniej odstawiacie suple do badań? Myślałam o 2 dniach, ale może źle myślę 😅

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 5209 11141

    Wysłany: 4 czerwca, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie, ile wcześniej odstawiacie suple do badań? Myślałam o 2 dniach, ale może źle myślę 😅
    Ja odstawiałam na 5 dni :)

    monii00 lubi tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 4 czerwca, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w ten deszczowy dzień🌸☕️
    Jadzia kciuki ✊️

    monii00, BillieJean, JoKoKoJo, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    👩 39 l.👨 41 l.

    🙋‍♀️Niedoczynność tarczycy, MTHFR homo, PAI-1 hetero
    💊 Euthyrox 75/50, Fertistim, Wit. C, D, Magnez, Metylo-B12 Naturell, Ubichinol Q10, Omega3+DHA +Foliany z Prenacaps, Neoparin, Besins

    🙋‍♂️
    💊 Fertilman, Olej lniany, Olej z czarnuszki, Żeń-szeń, Magnez, Wit. C, Metylo B12 +Foliany

    17.02 -9cs 💔
    17.06 -> histero-laparoskopia i drożność -> drożność OK!! brak zrostów!! pobrano 2 wycinki
  • magdalena321 Autorytet
    Postów: 568 609

    Wysłany: 4 czerwca, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprykaa wrote:
    Anty TPO i anty TSH w normie, ale wg mnie trochę za wysokie TSH i za niskie ft4-do rozważenia włączenie Eythyroxu. :)
    Miałam bardzo podobne wyniki takie samo ft4 oraz TSH 2,5 i od endo miałam włączony lek :)

    Super dzięki za pomoc to szukam endokrynologa, wizyta z usg i mam nadzieję wyjdzie wszystko 🙂

  • Paula6432 Przyjaciółka
    Postów: 74 81

    Wysłany: 4 czerwca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam zagwozdkę czy mogę mieć owulację już w 7/8dc? Okresy mam regularne 29-31 dni i pierwszy raz owulacja byłaby tak wcześnie. Wszystkie objawy pasują szyjk, śluz i temperatura. Nie robiłam tylko testu owy.
    Nie wiem czy po prostu organizm plus głową nie robią mi psikusów

    '98👩‍🔬👨‍🔬🐱

    Starania od 6.2023
    Regularne cykle 29-31 dni
    Ciąża biochemiczna 6/7.2023 - 5t

    06.2024 AMH 11,6 ng/ml
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 4 czerwca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lasia1234 wrote:
    Przemyślałam swoje wyniki i już nie podchodzę do nich tak optymistycznie. Biorę się za suple i może zmiany w diecie. Tylko z żelazem chce poczekać bo pamiętam jak kiedyś brałam to miałam rewolucje jelitowe może zamiast tego spróbuję zakwas i więcej wołowiny na ten moment. Witamina D najwyraźniej więcej niż 2k i nie ufam od teraz że trochę słońca wystarczy aby utrzymać jej dobry poziom.
    Co do tarczycy i tsh mam wrażenie że moje wzrosło bo ostatni rok to jeden wielki stres dla mnie, każdy mi mówi wyluzuj a ja nie potrafię staram się ale nie potrafię 🙁

    W naszej szerokości geograficznej suplementacja witaminy d wręcz powinna być obowiązkowa na poziomie 2 tys jednostek. Nie ma co się oszukiwać. Zima niekiedy nawet 4 tys jednostek. :)

    BillieJean, Kinia92 lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 4 czerwca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula6432 wrote:
    Dziewczyny mam zagwozdkę czy mogę mieć owulację już w 7/8dc? Okresy mam regularne 29-31 dni i pierwszy raz owulacja byłaby tak wcześnie. Wszystkie objawy pasują szyjk, śluz i temperatura. Nie robiłam tylko testu owy.
    Nie wiem czy po prostu organizm plus głową nie robią mi psikusów
    To możliwe, zwłaszcza jeśli miałaś poprzedni cykl bezowulacyjny - wtedy owulacje z reguły są dużo szybciej (mnie złapała w trakcie stymulacji letrozolem jednego razu).

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 4 czerwca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula6432 wrote:
    Dziewczyny mam zagwozdkę czy mogę mieć owulację już w 7/8dc? Okresy mam regularne 29-31 dni i pierwszy raz owulacja byłaby tak wcześnie. Wszystkie objawy pasują szyjk, śluz i temperatura. Nie robiłam tylko testu owy.
    Nie wiem czy po prostu organizm plus głową nie robią mi psikusów
    Wszystko jest możliwe, okaże się pewnie na wykresie temperatury czy to już czy jeszcze chwila :)

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ