X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NAC- efekty z zażywania suplementu
Odpowiedz

NAC- efekty z zażywania suplementu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej również podzielę się swoimi doświadczeniami 🤗
    Stosowałam NAC w dwóch wariantach:

    1. stosowany w dawce 1200 na dobę od 3 do 7 dc, niestety ten sposób nie sprawdził się u mnie, owulacja przesunęła się z 16 dc na 22 dc. Zwiększonej temp ciała wtedy nie zauważyłam, raczej była w normie wykres wyglądał podobnie do poprzednich.

    2. Aktualnie drugi cykl stosuje codziennie w dawce 600.
    Puki co owulacja książkowa w 14 dc. Temp już nie mierze więc tego nie mogę ocenić.

    Według mnie trzeba znaleźć dawkowanie odpowiednie do swojego organizmu, bo śledząc różne wątki na forum spotykałam się z różnymi opiniami, a to właśnie że opóźniał owulacje lub przyspieszał. Zauważyłam jedna zbieżność, że często u osób które miały naturalnie późne owulacje właśnie je przyspieszał, a osoba które miały wczesne je opóźniał, ale to tylko takie moje spostrzeżenia, które mogą być również zbiegiem okoliczności.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2022, 11:02

    Aurore lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam NAC w każdym stymulowanym cyklu 3-7dc po 1200. Z polecenia lekarza.
    Z cyklu na cykl owulacja była coraz lepszej jakości, ale myślę, że miało na to wpływ wiele czynników, nie tylko NAC, przy czym na pewno nie odczułam brania NAC negatywnie.
    Na pewno nadal mimo stymulacji i NAC owulacja zdarzała się w różnych dniach cyklu (między 12 a 18dc, zwykle koło 16-17dc). W każdym razie było to szybciej niż na moich naturalnych cyklach (wtedy po 20dc owulacja, jeśli raczyła być).

    Nie mierzyłam temperatur - nie na moje nerwy + Dupek po owu, który może na nią wpływać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2022, 11:48

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Rodzynka93 Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 18 grudnia 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙋‍♀️
    To i ja się podzielę swoją historią z NAC.
    Odstawilam tabletki antykoncepcyjne na koniec czerwca i tak jak ginekolog poradził, zaczęliśmy się starać od razu ale bez żadnych efektów. 1,5 miesiąca później zaczęłam brać Ovarin na wyregulowanie cyklu bo po odstawieniu pierwsza miesiączka przyszła praktycznie tak samo jak podczas brania, ale druga już tydzień później. Brałam go cały czas i dalej nic nie wychodziło. Poczytałam i wyszukałam różne witaminy, które wspomagają płodność w tym właśnie NAC, nie zdążył dojść do pierwszego dnia cyklu ale mówię zaryzykuję i wzięłam pierwszą tabletkę 150mg 17 listopada w 3 dniu cyklu i brałam cały czas, nie tak jak czytałam przez pierwsze kilka dni bo i tak się Spóźniłam i zaczęłam później. Ale gdzieś dziewczyna się wypowiadała że brała bez przerwy i się udało.
    30 listopada, w 23 dniu cyklu w końcu przyszła owulacja, to pierwszy cykl w którym miałam idealne temperatury, dużo śluzu płodnego i po prostu czułam owulacje i dni płodne. Później myślałam że coś jest nie tak, że cykl dłuższy bo już był 40 dzień jak nigdy a okres dalej nie przychodził. Zarezerwowałam już w czwartek nawet wizytę u ginekologa na 20 grudnia żeby dał coś na wywołanie a wczoraj zrobiłam test i dwie kreski.
    Nie wiem czy to zasługa samego NAC, czy całego kombo bo brałam sporo wszystkiego, od lipca się staraliśmy z Ovarinem, wit C, Cynkiem, wit E i bez rezultatów a od 17 listopada łącznie z NAC brałam jeszcze Selen i kwasy Omega3 i owulacja była mocno wyczuwalna.
    Dodam, że mąż łykał ze mną NAC, kwasy Omega3 i dodatkowo jeszcze Prena Care Start.
    Jutro idę na betę bo w weekend nie mam jak a we wtorek mam tą wizytę '' na wywołanie okresu '' 🙈🥰

    Aurore lubi tę wiadomość

  • natala Ekspertka
    Postów: 187 221

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dracaena wrote:
    Brałam NAC w każdym stymulowanym cyklu 3-7dc po 1200. Z polecenia lekarza.
    Z cyklu na cykl owulacja była coraz lepszej jakości, ale myślę, że miało na to wpływ wiele czynników, nie tylko NAC, przy czym na pewno nie odczułam brania NAC negatywnie.
    Na pewno nadal mimo stymulacji i NAC owulacja zdarzała się w różnych dniach cyklu (między 12 a 18dc, zwykle koło 16-17dc). W każdym razie było to szybciej niż na moich naturalnych cyklach (wtedy po 20dc owulacja, jeśli raczyła być).

    Nie mierzyłam temperatur - nie na moje nerwy + Dupek po owu, który może na nią wpływać.

    Draceana,

    Powiedz mi na podstawie jakich czynników oceniałaś jakość owulacji?
    Zastanawiam się czy samo badanie progesteronu 7 dpo wystarcza, czy to że samą owulację się czuję ma znaczenie? Szukałam informacji na ten temat ale nie znalazłam.

    ♀️ 29 lat
    ● Letrox 75

    💜starania o pierwszą ciążę od października 2021

    👩niedoczynność tarczycy

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    Termin na 22 sierpnia 2024 r.
  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Draceana,

    Powiedz mi na podstawie jakich czynników oceniałaś jakość owulacji?
    Zastanawiam się czy samo badanie progesteronu 7 dpo wystarcza, czy to że samą owulację się czuję ma znaczenie? Szukałam informacji na ten temat ale nie znalazłam.

    U mnie każdorazowo monitoring u lekarza. Z owulki na owulkę miałam ładniejsze pecherzyki (bardziej książkowo też rosnące, na pierwszych stymulacjach to jakby chciały a nie mogły, niby 18-20mm dociągały, ale lekarz nie był zadowolony) + śluz idealny i endo ok. 7-9mm (na początkach 5mm).
    Prog badałam może dwa razy, nie jest wg mnie ścisłym wyznacznikiem z racji jego zmiennosci dobowej (w nieudanych cyklach powyzej 10ng, w cyklu z ciaza trafilo sie ponizej 10 przy badaniu bety, a wszystko bylo ok). Sam prog po prostu potwierdza, że owulacja była, wysoki poziom może świadczyć o dobrej owulacji, ale wcale nie musi.

    W szczęśliwym cyklu faktycznie jednej nocy pobolewał mnie jajnik prawdopodobnie owulacyjnie, ale to był jeden jedyny raz, tak normalnie nigdy nie czułam owulacji mimo ich potwierdzenia na monitoringu. 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2022, 14:03

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1008 489

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Pytanie do osób biorących NAC cały cykl. Czy komuś zwiększył bazowa temperature ciała?

    Aktualnie owu jeszcze nie miałam, żadna torbiel też się nie wytworzyła, ot jajniki spały sobie (potwierdzone na monitoringu i badaniami proga oraz estradiolu) a temperatura jak widać na wykresie. Nie jestem w trakcie choroby i nic nie zmieniłam w swoim życiu poza tym NAC.

    Mi NAC co prawda bazowej temp nie zmienił, ale jak nie jem słodyczy to mam dużo wyższą. Może kwestia tego?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4399 8378

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Mi NAC co prawda bazowej temp nie zmienił, ale jak nie jem słodyczy to mam dużo wyższą. Może kwestia tego?

    niestety nie, temperatury wyższe utrzymywały się od 19dc do 34dc mimo braku owulacji potwierdzonej badaniem progesteronu (0,2) oraz monitoringami 9.12 i 22.12 (endo cienkie trojlinijne, brak pecherzykow dominujacych i znamion owu). W tym okresie zarówno jadłam jak i nie jadłam słodyczy, piłam jak i nie piłam alkoholu. To nie to. :(


    Po tej sytuacji z temperaturami w 35dc spadło na łeb na szyję, nie miałam żadnego plamienia/okresu (jedyne plamienie w 32dc, ale to raczej efekt zadrapania w środku), na święta nie wzięłam ze sobą termometru ale i tak byłam chora te 3-4 dni. Dzisiejsza temperatura z zakresu niższych.
    Zresztą widać na moim wykresie co się działo. :)

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja START
    I stymulacja: lametta 1x 5-9dc 🩸
    II stymulacja: lametta 2x 3-7dc + ovi 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕐

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ