X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Naturalne terapie wspomagające płodność
Odpowiedz

Naturalne terapie wspomagające płodność

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość dziewczyn silnie ufa swoim lekarzom i jak potulne owieczki łykają wszystkie suplementy, które im zlecają, a nawet takie, o których gdzieś tam wyczytały, że niby pomagają..
    Odkąd się dowiedziałam, że suplementy wchłaniają się do organizmu w zaledwie 20-30% i to u osób, które mają zdrowe jelita, to supli nie biorę, bo szkoda mi "wysikiwac pieniądze". Dlatego staram się leczyć naturalnie. Uważam, że im mniej ingerencji chirurgicznych czy syntetycznych suplementów, tym lepiej. I tak nasza żywność jest słaba.
    Czy któraś z was także wspomaga się naturalnie? Chętnie wymienię doświadczenia. ☺️

    Susanne, Lilah lubią tę wiadomość

  • Mala_mi Przyjaciółka
    Postów: 88 52

    Wysłany: 13 lutego 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chętnie się dowiem w jaki sposób się wspomagasz ? ❤️

    „Jezu Ty się tym zajmij” 🙏
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, dopiero mam zamiar wprowadzić pewną terapię. Mianowicie, masaż brzucha połączony z akupunktura. 😆 Jest wiele przykładów, gdzie pomogło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.facebook.com/269935180008771/posts/1095744924094455/

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 13 lutego 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 19:43

    Edyciak lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2020, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A slyszalyscie o metodzie Hoffa? Większość schorzeń, myślę, że ponad 90%, bierze się ze strefy duchowo-emocjonalno- psychicznej. Hoff uczy równowagi w tej strefie.

    Susanne lubi tę wiadomość

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 14 lutego 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2020, 10:13

    Edyciak lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Nie wiem czy slyszalam dokladnie o tym, ale ostatnio czesto trafiam na wiele artykułow dotyczących tego jaki wpływ na nasze zdrowie ogolnie ma rownowaga wlasnie emocjonalno-duchowo-psychiczna. Spojrzenie holistyczne na kazdy problem. Jest to bardzo ciekawe! Wg niektorych w ogole mamy moc samouzdrowienia, ale jest to bardzo trudny proces i wymaga wiele wysiłku wlasnie emocjonalnego i psychicznego. Jak sie dowiem czegos wiecej u źródeł to dam znac, na razie to jakas czarna magia, ale jakas czesc mnie uważa, ze to na prawde ma sens.
    Na co dzień pracuję z pacjentami, u których swoją terapią uruchamiam procesy samonaprawcze w ich organizmie, także widzę codziennie tego efekty.. 😊

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 27 lutego 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2020, 10:13

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 lutego 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie poczytam watek. Mam nadzieję, ze się rozwinie :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Chętnie poczytam watek. Mam nadzieję, ze się rozwinie :)

    Rucola ty nadal tutaj myślałam że tylko ja zostałam ze "starej gwardii" a wszystkie pozostałe dziewczyny szczęśliwie zaciążyły i odeszły z forum.

    Też jestem ciekawa jak się wątek rozwinie. W sumie naturalne terapie mogą być dodatkowym wsparciem 😉

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 2 marca 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 19:43

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mala_mi Przyjaciółka
    Postów: 88 52

    Wysłany: 2 marca 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wrote:
    Dziewczyny, a może któraś z Was ma jakieś szczegółowe informacje na temat różnych wspomagaczy diety.
    Od jakis 2 lat pije koktajle z dodatkiem Maca (nie wiem jak to odmienić 🤣)
    Ostatnio dowiedziałam się, ze jest to suplement polecany bardziej mężczyznom(wspomaga libido?). Przyjmujemy tez siemię lniane, olej Z wiesiolka, kompleks witamin.
    Widze, ze niekotre z Was maja określone taktyki, co przed co po ovu itd, będę wdzięczna za jakieś ciekawe informacje. Byc moze przyjmujemy to zupełnie bez sensu, a wierze (jeszcze), ze to Co jemy moze dzialac cuda.


    Ja tez poproszę o wskazówki !

    „Jezu Ty się tym zajmij” 🙏
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak mam podobne zdanie jak Ty co do suplementow. Nie mam duzej wiedzy w tym zakresie wiec nie chce sie wymadrzac. Sama uwazam tylko ze lykanie garsci przeroznych tabletek moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Nie wiem czy lykajac tabletke nie wpakuje w siebie wiecej chemii czy tej witaminy ktora w sobie ma...
    Jestem za suplementowaniem kwasu oczywiscie i innych witamin ale przy stwierdzonych niedoborach i pod kontrola lekarza.


    Jesli chodzi o naturalne metody. Ja bardzo ppprawilam swoja diete (bylam u dietetyczki ale to bylo kilka lat temu i musialabym gdzies odgrzebac co dokladnie mi zalecila). Chodzilam na akupunkture polaczona z masazem. Wprowadzilam codzienne medytacje przed zasnieciem. To wszystko przed moim podejsciem do ivf. Korzystalam tez z ksiazki Baby Making Bible i stosowalam sie do wiekszosci zalecen.
    Czy to akurat pomoglo nie wiem. Ale poczulam sie duzo lepiej, to co aku robila z moja psychika...bomba. Moze dlatego tez ze babeczka byla bardzo pozytywna. No i cora siedzi obok mnie, niedawno skonczyla 2 latka.
    Teraz mysle o rodzenstwie i znowu szukam pomyslow jak sie wspomoc.

    Edyciak bylas na tej akupunkturze? Czy nie zdazylas przez wirusa?



  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2667 4256

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do suplementów diety to warto spojrzeć na ich skład, ile w nich niepotrzebnej chemii. Oczywiście kwas foliowy i inne składniki jeśli ich brak.
    Ja jestem na początku swojej drogi diagnozowania, ale łykam kwas foliowy, wit d z k2mk7 i DHA z firmy now foods, zamawialam ze strony amerykańskiej juz 2 razy i nie zawiodłam się.
    Teraz chce zamówić ziola do skomponowania herbatki ojca sroki, wdrożyć do diety więcej straczkow, kiełków, czarnuszki.

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Edyciak mam podobne zdanie jak Ty co do suplementow. Nie mam duzej wiedzy w tym zakresie wiec nie chce sie wymadrzac. Sama uwazam tylko ze lykanie garsci przeroznych tabletek moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Nie wiem czy lykajac tabletke nie wpakuje w siebie wiecej chemii czy tej witaminy ktora w sobie ma...
    Jestem za suplementowaniem kwasu oczywiscie i innych witamin ale przy stwierdzonych niedoborach i pod kontrola lekarza.


    Jesli chodzi o naturalne metody. Ja bardzo ppprawilam swoja diete (bylam u dietetyczki ale to bylo kilka lat temu i musialabym gdzies odgrzebac co dokladnie mi zalecila). Chodzilam na akupunkture polaczona z masazem. Wprowadzilam codzienne medytacje przed zasnieciem. To wszystko przed moim podejsciem do ivf. Korzystalam tez z ksiazki Baby Making Bible i stosowalam sie do wiekszosci zalecen.
    Czy to akurat pomoglo nie wiem. Ale poczulam sie duzo lepiej, to co aku robila z moja psychika...bomba. Moze dlatego tez ze babeczka byla bardzo pozytywna. No i cora siedzi obok mnie, niedawno skonczyla 2 latka.
    Teraz mysle o rodzenstwie i znowu szukam pomyslow jak sie wspomoc.

    Edyciak bylas na tej akupunkturze? Czy nie zdazylas przez wirusa?
    Nie, nie zdążyłam..

  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swój styl życia, żywienia zmieniłam już jakiś czas temu. Wydawało mi się, że zawsze dobrze jem ale jak zgłębiłam wiedzę o prawidłowym żywieniu to okazało się, że tak naprawdę robiłam ułamek tego co powinnam jeść i nadal czasem mi się to zdarza bo nie zawsze jestem w stanie zjeść tak dużej ilości np. surowych warzyw i owoców jaka jest zalecana, zwłaszcza, że nie przepadam aż tak bardzo za owocami, w sumie jedynie do śniadania, warzywa uwielbiam więc nie ma problemu, nawet buraki podjadam na surowo :P Ale.... wracając do zmian... wprowadziłam strączki do codziennej diety bo nie jadłam ich w zasadzie w ogóle, zwiększyłam też liczbę spożywanych kasz, znacznie rzadziej jadam teraz ryże (jeśli już to brązowy i dziki) i makarony. Staram się częściej jadać ryby... Mam tylko problem ze zmniejszeniem ilości spożywanego mięsa.... ale staram się jednak wprowadzać dni kiedy je wykluczam.
    Zaczęłam również sporo czytać o składnikach odżywczych i ich wchłanialności, co pomaga, co hamuje.
    Z supli to tylko kwas foliowy, magnez + B6, wit. D i A+E. Jak się zbliża okres to dodaję wiesiołka bo podobno pomaga na PMS ale to nowość w diecie więc nie mam jeszcze wyrobionego zdania czy pomaga czy nie.

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Ola0225 Koleżanka
    Postów: 52 16

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Edyciak mam podobne zdanie jak Ty co do suplementow. Nie mam duzej wiedzy w tym zakresie wiec nie chce sie wymadrzac. Sama uwazam tylko ze lykanie garsci przeroznych tabletek moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Nie wiem czy lykajac tabletke nie wpakuje w siebie wiecej chemii czy tej witaminy ktora w sobie ma...
    Jestem za suplementowaniem kwasu oczywiscie i innych witamin ale przy stwierdzonych niedoborach i pod kontrola lekarza.


    Jesli chodzi o naturalne metody. Ja bardzo ppprawilam swoja diete (bylam u dietetyczki ale to bylo kilka lat temu i musialabym gdzies odgrzebac co dokladnie mi zalecila). Chodzilam na akupunkture polaczona z masazem. Wprowadzilam codzienne medytacje przed zasnieciem. To wszystko przed moim podejsciem do ivf. Korzystalam tez z ksiazki Baby Making Bible i stosowalam sie do wiekszosci zalecen.
    Czy to akurat pomoglo nie wiem. Ale poczulam sie duzo lepiej, to co aku robila z moja psychika...bomba. Moze dlatego tez ze babeczka byla bardzo pozytywna. No i cora siedzi obok mnie, niedawno skonczyla 2 latka.
    Teraz mysle o rodzenstwie i znowu szukam pomyslow jak sie wspomoc.

    Edyciak bylas na tej akupunkturze? Czy nie zdazylas przez wirusa?
    Hej, jestem nowa.gdzie można dostać tą książkę? Ona jest po polsku?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ