X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nawracający polip endometrium
Odpowiedz

Nawracający polip endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, piszę do Was w imieniu mojej siostry. Od zeszłego roku zmaga sie z polipami endometrium. Miala juz dwie histeroskopie. Ostatnią na koniec marca i do teraz polip znow urosl.. ma juz 2cm. Poprzedni mial 1,5cm. Wg badań hormony ok, tylko podwyzszona prolaktyna. Brak IO. Dodam, że ona ma 21lat. Zmagala sie któraś tez z tym ustrojstwem? Jest na to jakaś rada?:/ lekarze dziwią się, że tak szybko odrasta. Ja widzę tylko probę włączenia hormonow...

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, ze tylko obraz usg jajnikow spelnia kryteria pcos .

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z polipami czasami ciężko walczyć.
    Ja w kwietniu dowiedziałam się o pierwszym.
    Na lipiec miałam zaklepaną histeroskopię, ale nie wyszło i przeniosła się na sierpień.
    Do sierpnia wyszedł drugi polip.
    Na HSK wycieli je oba. Jeden blokował wejście do pochwy.
    W 3 cyklu po HSK się udało zajść.
    Więc u mnie akurat one nie odrosły do tego czasu a na pewno HSK pomogła w zajściu.

    Jest tutaj rybka która po dowiedzeniu się o polipie, zobaczyła dwie kreski na teście ciążowym. Nic z jej polipem nie zrobili, przechodziła tak całą ciążę.
    Jakiś czas temu urodziła i wszystko było ok.

    Trudno stwierdzić dlaczego polipy rosną.
    A siostra miała robione badania na endometriozę?
    Tutaj może być najbanalniejsza przyczyna, że te polipy są.

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Z polipami czasami ciężko walczyć.
    Ja w kwietniu dowiedziałam się o pierwszym.
    Na lipiec miałam zaklepaną histeroskopię, ale nie wyszło i przeniosła się na sierpień.
    Do sierpnia wyszedł drugi polip.
    Na HSK wycieli je oba. Jeden blokował wejście do pochwy.
    W 3 cyklu po HSK się udało zajść.
    Więc u mnie akurat one nie odrosły do tego czasu a na pewno HSK pomogła w zajściu.

    Jest tutaj rybka która po dowiedzeniu się o polipie, zobaczyła dwie kreski na teście ciążowym. Nic z jej polipem nie zrobili, przechodziła tak całą ciążę.
    Jakiś czas temu urodziła i wszystko było ok.

    Trudno stwierdzić dlaczego polipy rosną.
    A siostra miała robione badania na endometriozę?
    Tutaj może być najbanalniejsza przyczyna, że te polipy są.
    Dziękuję za odpowiedź. Nie, nie endometriozy nie badali. Ona ma ciągle plamienia w srodku cyklu. Za pierwszym razem przez te plamienio-krwawienia prawie nabawila się anemii.

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Pomarańczka83 Ekspertka
    Postów: 194 84

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama też kiedyś miała takiego polipa co blokował wejście do pochwy. Usunęli go i nie odrosł ale później się okazało że ma za duży poziom estrogenu w stosunku do progesteron. I to niby od tej zachwianej gospodarki hormonalnej było. Plemienia w środku cyklu też mogą być od nadmiaru estrogenu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2018, 15:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym mimo wszystko zgłębiła temat pod kątem endometriozy.

    farmaceutka77, Pomarańczka83 lubią tę wiadomość

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję, przekazalam siostrze. Mowi, że jej endokrynolog koniecznie chce byc teraz przy zabiegu i chce przejrzeć całą dokumentację.

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co prawda nie miałam problemu z polipami ale jedna lekarka miała podejrzenie, bo podobno przy endometriozie a co za tym idzie dużym stężeniu estrogenów one się pojawiają. Może warto sprawdzić coś w tym kierunku, może jest jakieś ognisko i ono to powoduje?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ