X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 👣Nie oglądając się za siebie ,wciąż walczymy o Ciebie !💪👶
Odpowiedz

👣Nie oglądając się za siebie ,wciąż walczymy o Ciebie !💪👶

Oceń ten wątek:
  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1587 602

    Wysłany: 15 października, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina wypoczywaj na tyle ile pozwoli Ci głowa staraczki 😘 U nas też niby przerwa, a przechodzę chyba najgorszy czas od początku starań. Od nowa coraz więcej widzę kobiet z brzuchem albo maluszkami i później w domu płaczę w poduszkę 🙉

    👱‍♀️Dominika, 28
    🙋‍♂️ Sebastian, 32
    👱‍♀️Io ❌
    Morfologia ✅
    Panel tarczycowy ✅
    Witamina D3 ✅
    Witamina B12✅
    Ferrytyna ✅
    Testosteron ✅
    Homocysteina ✅
    🙋‍♂️ Morfologia ✅
    Badanie nasienia ✅
    ————————————
    06.24 - Udrożniono oba jajowody ✅
  • Pustynia Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 15 października, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta jesień jest jakaś straszna.
    U nas też kolejna dołująca wiadomość - wyniki fragmentacji DNA plemników 40% 😭
    Chce mi się wyć, a jak patrzę jaki mąż jest przybity, to nie mam co mam ze sobą zrobić, z naszej dwójki to on mocno wierzył, że się uda, a tu taki strzał w kolano.

    Trochę pogrzebałam na forum i podobno z takimi wynikami to pchają od razu na in vitro, nawet pomijają inseminacje… Sama nie wiem.
    Za tydzień mam monitoring, zabiorę męża ze sobą, może moja gin coś doradzi, bo póki co to ona zlecała wszystkie badania. No i szukamy androloga, ale myślę że najbliższe cykle to będą raczej na oswojenie się z tym wszystkim, a nie staranie o dzidziusia.


    Ech, czemu to musi być takie trudne. 😥

  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 1164 649

    Wysłany: 15 października, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pustynia wrote:
    Ta jesień jest jakaś straszna.
    U nas też kolejna dołująca wiadomość - wyniki fragmentacji DNA plemników 40% 😭
    Chce mi się wyć, a jak patrzę jaki mąż jest przybity, to nie mam co mam ze sobą zrobić, z naszej dwójki to on mocno wierzył, że się uda, a tu taki strzał w kolano.

    Trochę pogrzebałam na forum i podobno z takimi wynikami to pchają od razu na in vitro, nawet pomijają inseminacje… Sama nie wiem.
    Za tydzień mam monitoring, zabiorę męża ze sobą, może moja gin coś doradzi, bo póki co to ona zlecała wszystkie badania. No i szukamy androloga, ale myślę że najbliższe cykle to będą raczej na oswojenie się z tym wszystkim, a nie staranie o dzidziusia.


    Ech, czemu to musi być takie trudne. 😥
    U nas fragmentacja około 30 % więc kicha
    Nie wiem jak to jest przy naturalnych staraniach ale przy in vitro jest szansa że wybiorą dobre plemniki , u nas jest duża ilość więc jest w czym wybierać a u was jak z ilością ?

    38 lat
    cykle - 28 dniowe✅
    AMH -10.2023 0,65/ 06.2024 0,47 ❌
    TSH ✅
    usg tarczycy ✅
    histero✅
    hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    Kariotyp ✅
    euthyrox - 100, jodid, wit D, kwas foliowy, koenzym q10 - 600mg, kwas liponowy - 600mg, plus masa innych supli
    On
    10.2023 badanie nasienia azzospermia, niskie FSH i testosteron
    03.2024 testosteron rośnie , fsh w normie , mamy plemniki 🙏
    Teratozoospermia
    Morfologia 1%❌, fragmentacja 30% ❌ , kariotyp ✅

    1 IVF 29.07 ET 2 zarodków ❌
    2 IVF 26.09 ET 1 zarodek ❌
  • Pustynia Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 15 października, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaKika wrote:
    U nas fragmentacja około 30 % więc kicha
    Nie wiem jak to jest przy naturalnych staraniach ale przy in vitro jest szansa że wybiorą dobre plemniki , u nas jest duża ilość więc jest w czym wybierać a u was jak z ilością ?

    Kurcze nie mogę znaleźć wyników, ale na pewno poniżej normy. Suplementujemy się ostro, na razie jeszcze nie powtarzaliśmy tych podstawowych badań, bo ostatnie trochę nas zabolało po kieszeni, ale mam nadzieję że chociaż coś z ilością i ruchliwością się zmieni 🙏

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1642 2311

    Wysłany: 16 października, 04:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    my od pn w domu
    czuje się dobrze, mała jest cudowna.
    Dzisiaj była położna, kąpaliśmy ja .
    z mężem się wymieniamy jeśli chodzi o wstawanie :) nie wiem co jeszcze mogę napisać :)
    https://zapodaj.net/plik-8Bdux8lgFD

    KarolinaKika, Dominika96, Pustynia, Atopikowa, Clausix lubią tę wiadomość

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    21.08 - III prenatalne, zdrowa dziewucha :)

    preg.png
  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 1164 649

    Wysłany: 16 października, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz super że sobie pomagacie :) mała jest śliczna

    Miphuhiz lubi tę wiadomość

    38 lat
    cykle - 28 dniowe✅
    AMH -10.2023 0,65/ 06.2024 0,47 ❌
    TSH ✅
    usg tarczycy ✅
    histero✅
    hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    Kariotyp ✅
    euthyrox - 100, jodid, wit D, kwas foliowy, koenzym q10 - 600mg, kwas liponowy - 600mg, plus masa innych supli
    On
    10.2023 badanie nasienia azzospermia, niskie FSH i testosteron
    03.2024 testosteron rośnie , fsh w normie , mamy plemniki 🙏
    Teratozoospermia
    Morfologia 1%❌, fragmentacja 30% ❌ , kariotyp ✅

    1 IVF 29.07 ET 2 zarodków ❌
    2 IVF 26.09 ET 1 zarodek ❌
  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 1164 649

    Wysłany: 16 października, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pustynia wrote:
    Kurcze nie mogę znaleźć wyników, ale na pewno poniżej normy. Suplementujemy się ostro, na razie jeszcze nie powtarzaliśmy tych podstawowych badań, bo ostatnie trochę nas zabolało po kieszeni, ale mam nadzieję że chociaż coś z ilością i ruchliwością się zmieni 🙏
    Ja też teraz mam nadzieję że popracujemy trochę nad jakością nasienia . Wczoraj zrobiłam zdrowe zakupy i jeszcze jakiś zestaw supli chce kupić bo daje m oddzielnie a lepiej chyba w zestawie mu dac
    Polecisz jakie używacie ?

    38 lat
    cykle - 28 dniowe✅
    AMH -10.2023 0,65/ 06.2024 0,47 ❌
    TSH ✅
    usg tarczycy ✅
    histero✅
    hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    Kariotyp ✅
    euthyrox - 100, jodid, wit D, kwas foliowy, koenzym q10 - 600mg, kwas liponowy - 600mg, plus masa innych supli
    On
    10.2023 badanie nasienia azzospermia, niskie FSH i testosteron
    03.2024 testosteron rośnie , fsh w normie , mamy plemniki 🙏
    Teratozoospermia
    Morfologia 1%❌, fragmentacja 30% ❌ , kariotyp ✅

    1 IVF 29.07 ET 2 zarodków ❌
    2 IVF 26.09 ET 1 zarodek ❌
  • Pustynia Koleżanka
    Postów: 34 7

    Wysłany: 16 października, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaKika wrote:
    Ja też teraz mam nadzieję że popracujemy trochę nad jakością nasienia . Wczoraj zrobiłam zdrowe zakupy i jeszcze jakiś zestaw supli chce kupić bo daje m oddzielnie a lepiej chyba w zestawie mu dac
    Polecisz jakie używacie ?

    Ja w tym momencie jestem na Ovulomed Max, wcześniej byłam na samym mio-inozytolu i MamaDHA, mąż pije Fertistim 2x dziennie i myślimy nad wdrożeniem antyoksydantów (astaksantyna) i zastanawiam się na resweratolem, bo podobno też może pomóc przy niskiej jakości nasienia. Ale wiadomo, to tylko suple, na jednego zadziala, na drugiego niewiadomo.

    We wtorek mamy wizytę, zapytam czy cos poleca. No i zobaczymy czy w ogóle cos zaleci, chociaż czuję ze od razu padnie hasło in vitro.

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1642 2311

    Wysłany: 16 października, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam suple w podkowy, ogólnie wierzę w moc antyoksydantów i uważam że im więcej tym lepiej !

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    21.08 - III prenatalne, zdrowa dziewucha :)

    preg.png
  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1587 602

    Wysłany: 17 października, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Ja brałam suple w podkowy, ogólnie wierzę w moc antyoksydantów i uważam że im więcej tym lepiej !
    Razem braliście czy tylko Ty ? Ostatnio zakupiłam kurkumę i biorę, nie wiem czy coś jeszcze dodać. Aktualnie jestem właśnie na niej i mecie.

    👱‍♀️Dominika, 28
    🙋‍♂️ Sebastian, 32
    👱‍♀️Io ❌
    Morfologia ✅
    Panel tarczycowy ✅
    Witamina D3 ✅
    Witamina B12✅
    Ferrytyna ✅
    Testosteron ✅
    Homocysteina ✅
    🙋‍♂️ Morfologia ✅
    Badanie nasienia ✅
    ————————————
    06.24 - Udrożniono oba jajowody ✅
  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1587 602

    Wysłany: 17 października, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Hej Dziewczyny
    my od pn w domu
    czuje się dobrze, mała jest cudowna.
    Dzisiaj była położna, kąpaliśmy ja .
    z mężem się wymieniamy jeśli chodzi o wstawanie :) nie wiem co jeszcze mogę napisać :)
    https://zapodaj.net/plik-8Bdux8lgFD
    Duża ta Wasza panna się wydaje 😍 Ale piękna, jak z bajki 😍 Daje Wam w kość czy grzeczna z niej mała kobietka? 😘

    👱‍♀️Dominika, 28
    🙋‍♂️ Sebastian, 32
    👱‍♀️Io ❌
    Morfologia ✅
    Panel tarczycowy ✅
    Witamina D3 ✅
    Witamina B12✅
    Ferrytyna ✅
    Testosteron ✅
    Homocysteina ✅
    🙋‍♂️ Morfologia ✅
    Badanie nasienia ✅
    ————————————
    06.24 - Udrożniono oba jajowody ✅
‹‹ 334 335 336 337 338
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ