X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niedobór B12 a starania o dziecko?
Odpowiedz

Niedobór B12 a starania o dziecko?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z dziewczyn ma może niedobór witaminy B12 lub anemie złośliwą (związana właśnie z niedoborem tej witaminy)?

    Czy jej niedobór może mieć wpływ na starania? U mnie w badaniu krwi wyszło 86,2 pg/ml przy normach 191,0-863,0 (które w polsce są i tak dwukrotnie zaniżone). Obecnie raz w tyg, biorę zastrzyki z b12 i tak się zastanawiam czy może mieć to wpływ na owulację, jeśli tak to jaki :(

    U mnie lekarz po roku leczenia zdiagnozował LUF i polecił nie marnować czasu i zapisać się na Ivf.
    Dobiło mnie to już na tyle, że odstawiłam wszystkie leki i przerzuciłam się na zioła ojca sroki. Mam dość monitoringów, stresu, lekarzy i wiadomości o braku owulacji. Musze zrobić sobie 3 m-czną przerwę od tego. W międzyczasie staram się szukać na własną rękę ewentualnej przyczyny.

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie myślałaś może o leczeniu inną metodą? taką która stawia szczególny nacisk na szczegółową złożona diagnostykę a nie leczenie na ślepo co nie jest rzadkością wśród lekarzy.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie bierzesz b12? jakis zestaw witamin?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za mało B6 - przez nietolerancję glutenu, a to zboża są głównym źródłem witaminy B6. Hashimoto też może iść w parze z celiakią albo nietolerancją glutenu :( Magda robiłaś inne badania? Oprócz B12 wszystko OK?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:27

  • magda78 Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B12 biorę w zastrzykach domięśniowych w dawce 1000 mcg jednorazowo co tydzień. Lekarz podejrzewa, że mój organizm nie przyswaja jej w ogóle z pożywienia i prawdopodobnie dzieje się tak od dłuuuuugich lat i raczej nie da się z tym nic zrobić.

    Na podejrzenie niedoboru B12 wpadł mój neurolog szukając przyczyny problemów z równowagą. Na własną rekę zrobiłam więc badanie poziomu tej witaminy, resztą zajął się "lekarz rodzinny".

    Badania hormonów mam zrobione. Mam lekką niedoczynność tarczycy. Biorę euthyrox na co dzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2014, 22:36

    20.11.2014 - 1 próba ivf w Salve Łódź - protokół krótki - brak reakcji na stymulację :(
    03.02.2015 - 2 próba ivf w Gameta Rzgów - protokół długi - brak reakcji na stymulację :(
    13.02.2015 - skreślenie z programu ivf :(
    Wciąż niepozbawieni do końca nadziei staramy się naturalnie...
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 23 marca 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, pewnie juz tu nie wchodzisz, ale napisze bo moze...ja zachelam chodzic po poronieniach do immunologa i z jednych badan ktore mi zlecil bylo badanie homocysteiny..jak okazalo sie ze mam za wysoka, czyli 13,13, gdzie norma jest do 12 gdzies, to kazal mi zrobic badanie Wit B12, gdzie jak bedzie wynik mimo ze w normie, a ponizej 250, to mam zrobic 2 przeciwciala: P/c. p. czynnikowi wew. Castle’a i p. kom. okładzinowym żołądka, zrobilam i okazalo sie ze p/c kom.okładzinowych wynik jest opisany jako watpliwy, czyli najprawdopodobniej mam jakies ognisko zapalne w trzonie zoładka przez ktore witamina b12 nie jest wchlaniana..tez dostalam zastrzyki, ale 100mcg i co 3 tyg..zrobilam tez gastroskopie, na ktorej nic nie znalezli, ale wit B12 podskoczyla do 538, ahomocysteina spadla ponizej 10 jak powinno byc.
    Pisze Ci to wszystko bo byc moze powinnac da Ci to jakies wskazowki co do dalszej diagnostyki. Pozdrawiam

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ