Forum Starając się - ogólne Niedojrzały pęcherzyk?
Odpowiedz

Niedojrzały pęcherzyk?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 listopada 2017, 12:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    testy owulacyjne dokladnie niestety nie wyznacza owulacji :( najlepiej jakbys miala monitoring cyklu zeby okreslic kiedy dokladnie pecherzyk pekl ;) Z tego co wiem.to dojrzaly pecherzyk jest chyba nawet od 18 mm. Badanie progesteronu trzeba zrobic 7-8 dni od owulacji ;)

• miamia Koleżanka

Wysłany: 4 listopada 2017, 13:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli estradiol i LH przed owulacją? (ile dni przed?) a progesteron 7-8 dni po owulacji?
    co mi powiedzą pierwsze a co drugie badania?
    Jestem zielona w tym wszystkim :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 4 listopada 2017, 13:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym zbadala progesteron po owulacji. Jezeli bedzie powyzej 10 ng bedzie to swiadczylo o tym ze owulacja byla. Niskie wyniki progesteronu swiadcza o braku owulacji.

• Cccierpliwa Autorytet

Wysłany: 4 listopada 2017, 13:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miamia ja mialam robionh co monitoring estradiol lh i progesteron az do czasu az pokazalo ze owu w natarciu... lh powoe ci ze owulacja pojawi sie w ciagu nastepnych kilkunastu godzin jesli bedzie juz odpowiednio wysokie a estradiol czy jajeczko wmpecherzyku w ogole jest i jesli tak to czy jest juz dojrzale... progesteron w 7dpo powie ci czy prawidlowo przyrasta i pecherzyk pekl... nie zawsze wysoki progesteron w drugiej fazie cyklu swiadczy w 100% o przebytej owu a czasem jedynie o tym ze pekl pecherzyk ale.mogl byc pusty np... tak jak nie zawsze bardzo niski wynik swiadczy o tym ze owulki nie bylo bo przy np.duzej niedomodze lutealnej bedzie bardzo niski (moja znajoma w ciazy w 15dpo miala proga zaledwie 6) dlatego warto jest badac tez lh j estradiol zeby wiedziec czy wszystko jest dojrzale

iv099vvj3sqle66v.png
    zrz6wn150okqbc7n.png

Rozpakowane mamusie

https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

-> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3

⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • miamia Koleżanka

Wysłany: 4 listopada 2017, 16:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ