X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niedrożność jajowodów
Odpowiedz

Niedrożność jajowodów

Oceń ten wątek:
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u których stwierdzono ten problem może zechcecie podzielić się informacjami jak to jest z tym u Was? Jakie macie przyczyny niedrożności?
    Mnie czeka do badanie w kolejnym cyklu bo IUI raczej się nie udało :( niby lekarz powiedział, że nie powinno być po wywiadzie powodów do zmartwień ale że też nigdy nic nie wiadomo. Dlatego boję się, że może i u mnie nie gra coś :(?
    Kiedy jajowody się udrażnia?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jajowody udrażnia się do 12dc, ale po ustąpieniu palmień po @. Ja co prawda miałam mieć robione HSG, ale lekarz, który mnie przyjął prywatnie - NFZ strasznie długo się czeka - powiedział, po wywiadzie, że jestem za młoda na to inwazyjne badanie(wtedy 25 lat), nie po pierwszej nie udanej próbie - podejrzewano u mnie ciąże pozamaciczną a poza tym musiałam mieć wynik badania posiewu a nie zaświadczenie, że mogę wykonać takie badanie.AA i powiedział, że nie wie czemu wykonuje się te badania kobietom, bo to dość ryzykowne - ryzyko zapchania tkankami, błonami drożnych jajowodów i podobno jego zdaniem to badanie zmiejsza szansę na ciążeo 15%!!
    Najlepiej pójdz prywatnie, bo będziesz czekać pól albo rok, bo takie mają terminy plus musi się to pokryć z Twoim cyklem - niemozliwe :(

    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2014, 14:49

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę prywatnie, w klinice leczenie niepłodności i dzwonię w 1dc i ustalają termin. Także długo czekać nie będę. Ja też jestem młoda 24 lata i dlatego mi nie zrobili przed pierwszym IUI tego badania ale że raczej nie wyszło przed 2gim już muszę mieć. Mam nadzieję, że jednak wszystko jest w porządku.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic zdziwiło mnie to co piszesz. Ja mam mieć HSG na NFZ i mam dzwonić jak @ mi sie zacznie żeby ustalić kiedy przyjść więc chyba nie wszędzie takie kolejki.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja dzwonilam po 4 czy 5 szpitalach w Warzawie i dupa :) jak w pazdzierniku dzwonilam to albo na styczen albo kwiwcien nastepnegk roku mi proponowali wiec zadzwon i sie dowiedz ile sie czeka :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola no to faktycznie cos musi byc na rzeczy. Ale myslisz ze nie wyszlo czy nie wyszlo??

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    Ja mialam robione HSG w styczniu tego roku w wieku 25 lat,lekarz nic mi niewspominal na temat tego ze niepowinno sie robic takich badan mlodym dziewczyna.Uwazam ze jezeli jest taka potrzeba to nalezy sprawdzic wszystko I wszystkimi mozliwymi metodami.Po HSG stwierdzono u mnie calkowicie niedrozny lewy jajowod,co do prawego to nieudalo sie ustalic czy jest drozny czy nie.Przyczyna niedroznosci najprawdopodobniej jest przebuta infekcja w 2009 roku.2 wrzesnia ide na operacje udroznienia jajowodu z mozliwoscia rozszerzenia zabiegu na usuniecie jednego lub obu.Lekarz niewyklucza ze sa bardzo zniszczone po infekcji dlatego taka decyzja.Przed badaniem tez sie strasznie balam,ale da sie przezyc.Niezamartwiaj sie, lepiej wiedziec na czym sie stoi I obrac odpowiednie metody dzialania ;)

    vanessa lubi tę wiadomość

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Karola no to faktycznie cos musi byc na rzeczy. Ale myslisz ze nie wyszlo czy nie wyszlo??
    Myślę, że nie wyszło, jutro się utwierdze testem....:(

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    violijka wrote:
    Czesc dziewczyny,
    Ja mialam robione HSG w styczniu tego roku w wieku 25 lat,lekarz nic mi niewspominal na temat tego ze niepowinno sie robic takich badan mlodym dziewczyna.Uwazam ze jezeli jest taka potrzeba to nalezy sprawdzic wszystko I wszystkimi mozliwymi metodami.Po HSG stwierdzono u mnie calkowicie niedrozny lewy jajowod,co do prawego to nieudalo sie ustalic czy jest drozny czy nie.Przyczyna niedroznosci najprawdopodobniej jest przebuta infekcja w 2009 roku.2 wrzesnia ide na operacje udroznienia jajowodu z mozliwoscia rozszerzenia zabiegu na usuniecie jednego lub obu.Lekarz niewyklucza ze sa bardzo zniszczone po infekcji dlatego taka decyzja.Przed badaniem tez sie strasznie balam,ale da sie przezyc.Niezamartwiaj sie, lepiej wiedziec na czym sie stoi I obrac odpowiednie metody dzialania ;)
    A jaką infekcje przechodziłaś, że to spowodowało niedrożność?
    Ja wiem, że muszę iść tym razem i mnie to nie minie. Mam jednak nadzieję, że wszystko gra.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, jaka to byla infekcja? Bo ja mam ciagle nadzerke i stan zapalny, wiec kto wie jak u mnie te jajowody wygladaja... :/

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysle ze infekcja I nadzerka nie sa grozne dla jajowodow. Ja zostalam zarazona chlamydia,byla dziewczyna mojego meza zarazila go z plena swiadomoscia I nic nie powiedziala, ja sie dowiedzialam w momecie kiedy po paru miesiacach nam sie nieudawalo ale do tego wszystkiego mialam straszny bol I krwawienie podczas stosunku,i poszlam na badanie I po cytology wyszlo ze mam chlamydie,prawie rok ja mialam I sie tak meczylam,lekarz powiedzial ze to najpewniej to bo nic innego niemialam,i w ciazy pozamacicznej tez nie bylam,

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zobaczcie ja mialam podejrzenie c.pozamacicznej dostalam zalwcenie zrobienie HSG poszlam.w grudniu 2013 i lekarz powiedzial ze nie wykonami go nie po jednej probie i na koniec dodal ze za 2-3 msce bede w ciazy. Bylam juz w naatepnym :) ale macie racje. Mi siw udalo zajsc wiec mi to nie jest porzebne co innego jak bez skutecznie ludzie sie staraja latami. Ja tylko mowie jak bylo u mnie :) nie neguje faktu ze komus to pomaga:) ale zycze Wam, Nam tego szczescia bycia matka :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Kochane muszę się podzielić z Wami radosną wiadomością. Przy HSG miałam oba jajowody zaczopowane, niedoruszenia. Zero szans na udrożnienie. Przez 3 miesiące borowina i zioła na rozpuszczanie zrostów. Tydzień temu miałam laparoskopię i... OBA DROŻNE !!! tak się cieszę :) teraz wierzę, że się uda :)
    Powodzenia Kochane :) na pewno będę tu częściej zaglądać :)

    vanessa, Magic, Myszka-Minnie, karola_aa, LadyK, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

    mhsvh371pdpt408y.png
  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super my dream,gratulacje. Teraz czekamy kiedy pojawia sie zielone kropeczki na twoim wykresie ;-)

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dream wrote:
    Dziewczyny Kochane muszę się podzielić z Wami radosną wiadomością. Przy HSG miałam oba jajowody zaczopowane, niedoruszenia. Zero szans na udrożnienie. Przez 3 miesiące borowina i zioła na rozpuszczanie zrostów. Tydzień temu miałam laparoskopię i... OBA DROŻNE !!! tak się cieszę :) teraz wierzę, że się uda :)
    Powodzenia Kochane :) na pewno będę tu częściej zaglądać :)
    Ile dni w cyklu stosowałaś borowinę (rozumiem że robiłaś okłady na brzuch) i jakie zioła piłaś?
    Powodzenia :) czekamy na dobre wieści :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, stosowałam okłady z borowiny na brzuch. Robiłam je przez 10 dni, ale koniecznie po @ i ustaniu plamienia. Później przerwa, okres i znów plastry i tak przez 3 miesiące.
    A ziółka które piłam to:
    kwiat jasnoty białej i ziele rdestu ptasiego - po 30 g,
    ziele skrzypu - 20 g,
    liść pokrzywy - 10 g,
    korę dębu i kłącze pięciornika - po 5 g.
    Wymieszaj wszystkie składniki. 2 łyżki ziół zalej w termosie półtorej szklanki wrzącej wody, zamknij i pozostaw na 1 godzinę. Następnie przecedź i pij po pół szklanki napoju między posiłkami.Nie należy pić ich na pusty żołądek, bo może powodować mdłości .

    Wierzę, że mi pomogły :)

    vanessa lubi tę wiadomość

    mhsvh371pdpt408y.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stosuje okłady z borowin a o ziółkach to nie wiedziałam dzięki za info :)
    Co prawda jestem przed HSG ale nie liczę na to że mam drożne jajowody :( więc zaczęłam te okłady.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ja też stosuje okłady z borowin a o ziółkach to nie wiedziałam dzięki za info :)
    Co prawda jestem przed HSG ale nie liczę na to że mam drożne jajowody :( więc zaczęłam te okłady.
    A dlaczego myślisz,że masz niedrożne? Gdzie będziesz robić badanie? Bo z tego co pamiętam jesteś z moich okolic? Kraków?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ja też stosuje okłady z borowin a o ziółkach to nie wiedziałam dzięki za info :)
    Co prawda jestem przed HSG ale nie liczę na to że mam drożne jajowody :( więc zaczęłam te okłady.


    a jak długo się staracie?? my się staraliśmy ponad rok, kiedy gin zlecił HSG. I to właśnie to było problem naszych niepowodzeń. A teraz u nas znów się odwlecze, bo mam brać przez 3 miesiące tabsy na ednometriozę, które działają jako antykoncepcyjne, więc znów czekanie.
    ja miałam niedrożne jajowody, bo rok wcześniej pękła mi torbiel i rozlała się wszędzie - jajowody, jajniki itd.

    mhsvh371pdpt408y.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dream wrote:
    a jak długo się staracie??
    4 lata, ale ja już wiem że nigdy w ciąży nie będę.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ