X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niedrożność jajowodów
Odpowiedz

Niedrożność jajowodów

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    A dlaczego myślisz,że masz niedrożne? Gdzie będziesz robić badanie? Bo z tego co pamiętam jesteś z moich okolic? Kraków?
    Ja mieszkam daleko (około 80 km) od Krakowa ale HSG będę mieć na Kopernika i leczę się w Krakowie :)
    Po prostu jakoś tak czuję że nie drożne po tylu infekcjach jakie przeszłam to czego można się spodziewać... a po za tym wszystkie dotychczasowe badania ok nawet lekarz mówił że dziwi się że jeszcze nie mamy dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2014, 18:48

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, nam tez się nie udaje zajść:( od grudnia staramy się intensywnie z pomocą lekarską tj. CLO, luteina, wyniki. Lekarz stwierdził że tylko wyjaśnić możę HSG co się dzieje bo na monitoringu widać że reaguję na leki... Miałam mieć w sierpniu ale wakacje, urlopy i te sprawy, a teraz sama muszę przełożyć bo chwilowo kasy brak. Niby HSG na NFZ ale wizyty u mojego gina płatne a to zawsze wydatek 200 zl ;(

    Marta Sz. lubi tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dream wrote:
    tak, stosowałam okłady z borowiny na brzuch. Robiłam je przez 10 dni, ale koniecznie po @ i ustaniu plamienia. Później przerwa, okres i znów plastry i tak przez 3 miesiące.
    A ziółka które piłam to:
    kwiat jasnoty białej i ziele rdestu ptasiego - po 30 g,
    ziele skrzypu - 20 g,
    liść pokrzywy - 10 g,
    korę dębu i kłącze pięciornika - po 5 g.
    Wymieszaj wszystkie składniki. 2 łyżki ziół zalej w termosie półtorej szklanki wrzącej wody, zamknij i pozostaw na 1 godzinę. Następnie przecedź i pij po pół szklanki napoju między posiłkami.Nie należy pić ich na pusty żołądek, bo może powodować mdłości .

    Wierzę, że mi pomogły :)

    My dream, bardzo się cieszę, że pomogło :) Mogłabyś napisać jeszcze, jak często się pije te zioła? Raz dziennie / co ile?

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    My dream, bardzo się cieszę, że pomogło :) Mogłabyś napisać jeszcze, jak często się pije te zioła? Raz dziennie / co ile?

    Ja piłam codziennie przez 3 miesiące jeden raz dziennie między śniadaniem a obiadem. :)

    mhsvh371pdpt408y.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 1 września 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem umówiona na sonoHSG na przyszły poniedziałek :( boję się jak diabli :/

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy w cyklu w którym wykonuje się hsg można podchodzić do inseminacji?

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 2 września 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem juz w domku.laparoskopia przebiegla bez problemów, trwala godzinkę i moje jajowody teraz juz drozne i na swoim miejscu dochodzą do siebie.zostalo mi tylko sporo gazu w jamie brzusznej i mam straszny bol w ramionach.mam 2 nacięcia jedno w pępku drugie po lewej stronie na dole i strasznie opuchnięty brzuch a tak pozatym to jest ok.kazali mi dużo pic i lerzec wiec często wstaje do toalety

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 5 września 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a miała któraś z Was robione HSG kontrastem? bo mnie takie czeka


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam :)

    Martuśka lubi tę wiadomość

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 5 września 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam:) Nie było takie straszne jak myślałam, dziewczyny opisują ekstremalne sytuacje ale nie jest tak straszliwie, oczywiście boli, rozpierający, szczypiący ból ale dużo zależy od lekarza i szpitala jak Cie będą traktować. Można wytrzymać:) nie martw się na zapas!

    Martuśka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolaP dla mnie odczucia były całkiem odwrotne, dobrze że to już za mną, byłam, przeżyłam i wiem już na czym stoję :) pozdrawiam

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 6 września 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cigaretta, czyli jednak zależy od lekarza, a gdzie miałaś robiony zabieg? W jakim mieście?:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w szpitalu w Bielsku-Białej :) zabieg wykonywał mój ginekolog, do którego chodzę prywatnie. podczas zabiegu darłam się jak wariatka, ale powiedział, że to przez niedrożny jajowód, kontrast nie chciał się przedostać, dlatego takie odczucia :)

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 6 września 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz, własnie dlatego pani anestezjolog mówiła ze jeśli boli to dobrze bo się udrażnia:) Ja robiłam w Pionkach na zlecenie mojego prof z Lublina.
    A udało Ci się zaciążyć po zabiegu? Czy jeszcze się staramy? :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze się staramy, zabieg miałam końcem czerwca, mam nadzieje, że w końcu się uda :) ostatnimi czasy rozmyślam nad laparoskopią? ale nie wiem czy to ma sens ? czy nie za szybko..

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 6 września 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam niedawno bo dopiero wczoraj wynik odebrałam:) ale zastanawiałam się dłuuugo czy można działać od razu po badaniu i zdecydowałam ze tak bo pewnie i tak nic z tego nie będzie wiec ryzykowałam.
    Oj a dziewczyny mówią ze po takich zabiegach raz dwa i się zachodzi :/

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 6 września 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o laparo to może lepiej zapytaj lekarza, ciekawe co on na to?
    A może daj sobie jeszcze 2 miesiące i potem o tym pomyślisz?? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz twierdzi, że mam działać bo z jednym drożnym jajowodem też zachodzi się w ciąże, a laparoskopia ewentualnie, to już w ostateczności. Tylko ,że ja zaczynam się niecierpliwic, nie wiem co dla niego oznacza ostatecznosc :) tak myślę, że jak się nie uda do końca roku zajść, to wtedy się zdecyduje na laparoskopie. Mam kiełbie we łbie :/

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 6 września 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie, tak jak ja, z tym ze u nas jest niby wszystko ok (chociaz hormony jeszcze nie wszystkie zbadane mam)mąż też badania nie najgorsze, a tu nic:/

    Ale przy HSG drożność powinna się poprawić przecież. Nie powinnaś teraz mieć bardziej drożny niż przedtem?

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 6 września 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z tym końcem roku to chyba dobry pomysł! Ja tez jak nie zajdę do końca roku, zacznę mierzyć temp i wezmę jakieś suplementy wspomagające.
    Na razie to wiem , że za duże mam parcie na to i chyba to jest przesada :(

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ