X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niepłodność immunologiczna
Odpowiedz

Niepłodność immunologiczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co zauważyłam wiele z Was długo starających się o dziecko, naturalnie, a później za pomocą leków w pewnym momencie rozkłada ręce.
    Po nieudanych staraniach/poronieniach myślałyście lub robiłyście badania w kierunku niepłodności immunologicznej?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało jest osób tu na owu, które tak się leczą. Wnioskuję to po aktywności na 2 wątkach - ANA p/ciała na starając się ogólnie i temat coś tam o genetyce na starając się z pomocą medyczną. To niestety wyższa szkoła jazdy i lekarze się na tym nie znają, wiec rzadko na takie badania kierują. Jeśli już ktoś się leczy w tym kierunku, to najczęściej sam sobie te choróbska wynalazł ;) Mi przypadła w udziale spora dawka chorób o podłożu immunologicznym, ale walczę dalej :) A jak tam u ciebie? Też się leczysz, czy dopiero rozglądasz się w temacie?

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 25 lipca 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie właśnie sama znalazłam to cholerstwo i zamierzam poszukać lekarza, który się w tym specjalizuje.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 lipca 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak na razie PCOS.
    Zasugerowałam temat, ponieważ problemy z przeciwciałami to częsta przypadłość, a nie zauważyłam, żeby dziewczyny się wypowiadały.
    Dużo jest tych, które starają się 2/3 lata i nic, a lekarze mówią, że jest ok.
    Moim zdaniem mało ginekologów wpada na ten "pomysł", że brak owulacji, plemników, możliwości zapłodnienia lub dotrzymania ciąży ma właśnie takie a nie inne podłoże.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co racja to racja, lekarze nie mają pojęcia o immunologii. A jeśli już im coś tam w głowie świta to nie na tyle żeby się za to zabrać. Trzeba samemu sobie porobić badania i jeśli coś wyjdzie to w zależności od wyników trzeba iść do reumatologa lub immunologa. Mi lekarze nie potrafili wykryć niedoczynności tarczycy (sama ją sobie zdiagnozowałam) nie mówiąc już np o p/przeciwjądrowych 8) Także powodzenia dziewczyny :)

  • Noskapina Przyjaciółka
    Postów: 70 32

    Wysłany: 17 lutego 2015, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny odświeżam temat, bo coś tu cicho :)
    Jestem tu nowa, więc po krótce moja historia: ANA - w bardzo wysokim mianie, Hashimoto - obecne p/ciała AntyTPO, lekko podniesiona prolaktyna TSH 2,8, obecnie jestem na Euthyroxie 25,no i niestety problemy z zajściem w upragnioną ciążę :( Staramy się kilka miesięcy, jesteśmy na początku drogi, stąd moja prośba o rady i wskazówki. Jestem w Krakowa, niestety nie mam jeszcze stałego ginekologa, ani immunologa czy kogokolwiek kto mógłby się mną zająć, a jak same wiecie nie każdy lekarz ogarnia immunologię. Widzę, że niektórym z nas się jednak udaje:) to cieszy:) bardzo.
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki

    Pozdrawiam

    f2w33e3kt4etj0j0.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 18 lutego 2015, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noskapina wrote:
    Witam, dziewczyny odświeżam temat, bo coś tu cicho :)
    Jestem tu nowa, więc po krótce moja historia: ANA - w bardzo wysokim mianie, Hashimoto - obecne p/ciała AntyTPO, lekko podniesiona prolaktyna TSH 2,8, obecnie jestem na Euthyroxie 25,no i niestety problemy z zajściem w upragnioną ciążę :( Staramy się kilka miesięcy, jesteśmy na początku drogi, stąd moja prośba o rady i wskazówki. Jestem w Krakowa, niestety nie mam jeszcze stałego ginekologa, ani immunologa czy kogokolwiek kto mógłby się mną zająć, a jak same wiecie nie każdy lekarz ogarnia immunologię. Widzę, że niektórym z nas się jednak udaje:) to cieszy:) bardzo.
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki

    Pozdrawiam
    Odpisalam Ci w temacie ANA.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ