X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niepokalanek... co i jak
Odpowiedz

Niepokalanek... co i jak

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 26 października 2018, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;) czy wiecie jak stosować niepokalanka? Cały cykl czy tylko w poszczególnych fazach?
    Ja jestem w 7dc. Czy mogę teraz zacząć go brać?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie spotkałam się z zaleceniami, żeby stosować go wg konkretnego dnia cyklu.
    niepokalanka w postaci cyclodynonu zalecił mi lekarz i nie mówił, żeby zaczynać w konkretnym dniu, chociaż logiczne wydaje się zaczynanie wszystkich terapii wpływających na hormony od 1 dc..

  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 26 października 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nigdzie w internecie nie znalazłam wytycznych co do stosowania, ale stwierdziłam że bezpieczniej będzie się poradzić. Czy w fazie lutealnej też go można spokojnie brać? Nie zaszkodzi w razie zapłodnienia?

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na opakowaniach leku cyclodynon/castangus jest napisane ze w przypadku ciazy nalezy przestac przyjmowac
    Czytalam tez teorie, ze nagle odstawienie tez tez jest zle, powinno sie stopniowo zmniejszac dawke..

    Przez pierwsze 2 tygodnie ciazy i tak substancje przyjmowane nie przechodza do plodu, wiec nie zaszkodzi na pewno dziecku.

    Ja biore przez caly cykl i tak chyba wiekszosc dziewczyn przyjmuje,
    Niektorzy jak dostaja duphaston to w te dni co jedza duphaston nie łacza z niepokalankiem, ale to kazdy lekarz ma do tego inne podejscie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2018, 13:18

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 26 października 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziękuję za odpowiedź :) Trzymam kciuki za szczęśliwy cykl :)

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 26 października 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokalanek to lek ziołowy a nie hormonalny. To nie jest tak, że w dniu w którym go wezmiesz zmieni Ci się poziom hormonów, a w kolejnym już nie. Trzeba go stosować długotrwale, żeby zauważyć efekty. Ja czytałam o kuracji 3 miesiące ciągiem, a potem przerwa i sama tak właśnie biorę :) odstawię jeśli ewentualnie zajdę w ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2018, 18:50

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Paulins Przyjaciółka
    Postów: 146 31

    Wysłany: 11 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w De i tutaj chętnie przepisują niepokalanka lekarze i mi lekarka ostatnio na moje pytanie czy po roku nadal brać odpowiedziała „no tak w sumie czemu nie” ... wiec biorę tak jak mówiła. Mi osobiście pomógł bardzoszy ko bo po pierwszym cyklu już widziałam poprawę. Mnie strasznie bolały piersi i Miałam dosłownie mleko w piersiąch pomimo, ze nie byłam w ciąży. Po miesiącu brania niepokalanka wszystko się uspokoiło.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ