X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nietolerancje pokarmowe, dieta- czy tak ważne?
Odpowiedz

Nietolerancje pokarmowe, dieta- czy tak ważne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy faktycznie dieta ma taki wpływ? Trzymałam się pół roku ale przez stres i brak efektów znowu wróciłam do starych nawyków . Szukam motywacji. Napiszcie swoje doświadczenia jak u Was to wyglądało. Czy zrezygnowałyscie w 100% z tego czego nietolerujecie? czy jecie okazjonalnie?

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2023, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Czy faktycznie dieta ma taki wpływ? Trzymałam się pół roku ale przez stres i brak efektów znowu wróciłam do starych nawyków . Szukam motywacji. Napiszcie swoje doświadczenia jak u Was to wyglądało. Czy zrezygnowałyscie w 100% z tego czego nietolerujecie? czy jecie okazjonalnie?
    Hej :)
    Ojj u mnie to największa bolączka 😉 mam trochę nietolerancji a do tego IBS i jakby tego było mało mam niedowagę a jeść uwielbiam 😍 Kiedyś robiłam takie krótkie odstawienia na miesiąc - dwa. Teraz na przełomie zimy i wiosny leczyłam zapalenie żołądka i rzuciło mi się też później na jelita i leczyłam też sibo 😑🥴 Dość długo trzymałam dietę i wiem, że to jest istotne w staraniach, bo produkty nietolerowane wywołują stany zapalne jelit a one mogą rzutować na stan zapalny endometrium i już lipa z ciąży...
    Jestem pod opieką gastrologa i dietetyka. Dietę mam zbilansowaną i nie jem przetworzonej żywnością, fast food itp, do tego p.zapalne suple z dużo ziół. Od czasu do cza(parę razy w miesiącu) jem niedozwolone produkty, ale i tak czuję się dużo lepiej niż kiedyś. Nauczyłam się też łagodzić objawy od strony przewodu pokarmowego właśnie ziołami itd i wiem ile czego sobie mogę pozwolić.
    W ciąży coprawda nie jestem, ale tak naprawdę mój organizm stanął na nogi tak dopiero w kwietniu, więc niedawno. Czekam na efekty 😊

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Ojj u mnie to największa bolączka 😉 mam trochę nietolerancji a do tego IBS i jakby tego było mało mam niedowagę a jeść uwielbiam 😍 Kiedyś robiłam takie krótkie odstawienia na miesiąc - dwa. Teraz na przełomie zimy i wiosny leczyłam zapalenie żołądka i rzuciło mi się też później na jelita i leczyłam też sibo 😑🥴 Dość długo trzymałam dietę i wiem, że to jest istotne w staraniach, bo produkty nietolerowane wywołują stany zapalne jelit a one mogą rzutować na stan zapalny endometrium i już lipa z ciąży...
    Jestem pod opieką gastrologa i dietetyka. Dietę mam zbilansowaną i nie jem przetworzonej żywnością, fast food itp, do tego p.zapalne suple z dużo ziół. Od czasu do cza(parę razy w miesiącu) jem niedozwolone produkty, ale i tak czuję się dużo lepiej niż kiedyś. Nauczyłam się też łagodzić objawy od strony przewodu pokarmowego właśnie ziołami itd i wiem ile czego sobie mogę pozwolić.
    W ciąży coprawda nie jestem, ale tak naprawdę mój organizm stanął na nogi tak dopiero w kwietniu, więc niedawno. Czekam na efekty 😊

    Selinko, ja tez mam niedowage, mimo obfitych posilkow. Mowil Ci jakis lekarz z czego to wynika? Dawnjrj mialam normalna wage,.a od 5 lat mam oroblrm z przytyciem:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Selinko, ja tez mam niedowage, mimo obfitych posilkow. Mowil Ci jakis lekarz z czego to wynika? Dawnjrj mialam normalna wage,.a od 5 lat mam oroblrm z przytyciem:(
    Niestety nie wiadomo z czego wynika, ja mam niedowagę całe życie. Ogólnie ja sama czuję że mam mega szybki metabolizm, co 2h jestem głodna. Pasaż jelitowy jest szybszy poprostu, miałam leki na zwolnieniewgo, żeby IBS wyciszyć i jest lepiej ale wagawnie drgnęła. Przestałam z tym walczyć, bo nawet tzw ćwiczenia na masę na siłowni, odżywki proteinowo-weglowodanowe i kaloryczne diety nie pomagały.

    A czy jakiś dobry gastrolog Cię diagnozował może? Bo warto wykluczyć sporo rzeczy jak np pasożyty, które nie wyjdą w pojedynczym badaniu kału

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7149 7235

    Wysłany: 23 czerwca 2023, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Czy faktycznie dieta ma taki wpływ? Trzymałam się pół roku ale przez stres i brak efektów znowu wróciłam do starych nawyków . Szukam motywacji. Napiszcie swoje doświadczenia jak u Was to wyglądało. Czy zrezygnowałyscie w 100% z tego czego nietolerujecie? czy jecie okazjonalnie?
    Hej. Oczywiście, że ma wpływ. Najlepsza jest metoda małych kroków. Najpierw eliminacja cukru białego- to jest podstawa. Zamiana mąki białej na pełnoziarnistą, tak samo chleb i makarony. Dużo dużo warzyw do posiłku. Jeżeli chcesz zmienić nawyki żywieniowe, to efekty jakie będziesz widziała to przede wszystkim w swoim samopoczuciu. Ale jeżeli chcesz schudnąć, no to tu trzeba ogarnąć swój deficyt kaloryczny.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 24 czerwca 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpwiedzi🙂 Byłam na diecie ok pół roku. Ciężko się trzymać jak nie ma efektów. Pełnoziarniste to i tak jem gorzej, że jajek nie powinnam jeść a je uwielbiam. Cukier a raczej biała czekolade odstawie. No i był czas komunii za jakiś czas wesele nic nie jeść nie wyobrażam sobie. Mam nadzieję, że sporadycznie jak coś zjem to nie będzie tragedii.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bloombloo wrote:
    Dzieki za odpwiedzi🙂 Byłam na diecie ok pół roku. Ciężko się trzymać jak nie ma efektów. Pełnoziarniste to i tak jem gorzej, że jajek nie powinnam jeść a je uwielbiam. Cukier a raczej biała czekolade odstawie. No i był czas komunii za jakiś czas wesele nic nie jeść nie wyobrażam sobie. Mam nadzieję, że sporadycznie jak coś zjem to nie będzie tragedii.
    Z tego co widzę w stopce, to masz endo 4 stopnia i leczylas stan zapalny endo. Właśnie przy tych dolegliwościach dieta jest priorytetem. Można sobie mówić Nie wyobrażam sobie nie jeść tego i tego, otóż da się. Co mają powiedzieć osoby z ostrymi alergiami pokarmowymi, które nie zjedzą już tego co lubią, ludzie którzy mają wrzodziejące zapalenie jelit czy stomie (mam koleżankę oo stomii). Wiem, że podaję ekstremalne przypadki, ale jeśli istnieje podstawa zdrowotna (a endometrioza nią jest), to trzeba się trzymać wytycznych. Wszystko się da tylko zależy ile mamy w sobie samozaparcia i jak bardzo nam zależy na osiągnięciu celu :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ