Forum Starając się - ogólne niewydolność przysadki (?)
Odpowiedz

niewydolność przysadki (?)

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • AmVormittag Autorytet
  Postów: 461 592

  Wysłany: 7 września 2013, 21:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam drogie dziewczęta ;-)

  robiłam sobie badanie hormonalne w 3 dc i niestety bardzo zmartwiły mnie wyniki LH 3,50 i FSH 10,86. pozostałe wyniki wydają się być w porządku, miesiączki mam regularne jak w zegarku i generalnie na nic się nie uskarżam. Czy któraś z Was miała podobne wyniki? Jak została zdiagnozowana? Za wszelkie uwagi z góry dziękuję :-)

  3 lata starań, amh 0.85, endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
  f2wlwn15ouce76v4.png
  961l9vvjv4n6peyx.png
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 8 września 2013, 00:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja miałam lh trochę wyższe bo coś ponad 6, fsh bardzo podobne, lekarz stwierdził, że wszystko ok, niedługo idę do innego, jestem ciekawa, czy powie to samo

 • AmVormittag Autorytet
  Postów: 461 592

  Wysłany: 8 września 2013, 11:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  napisałam na innym forum medycznym z prośbą o interpretację i niby nie jest źle, gorzej gdyby było odwrotnie - LH wyższe od FSH. aczkolwiek doczytałam, że wysokie FSH (powyżej 9) może sygnalizować obniżoną rezerwę jajnikową :-( z uwagi na mój wiek (30) wychodzi na to, że zapaliło mi się "czerwone światło" :-((

  3 lata starań, amh 0.85, endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
  f2wlwn15ouce76v4.png
  961l9vvjv4n6peyx.png
 • Lenuś Autorytet
  Postów: 636 585

  Wysłany: 24 września 2013, 12:59

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  U mnie sprawa wygląda podobnie, w 3 dniu cyklu lh: 4,4, FSH: 8,94, stosunek LH:FSH w okolicach 0,5, zrobiłam też badanie estradiolu: 56,2. Za tydzień idę do lekarza to dowiem się czegoś więcej. Poszperałam w internecie i wychodzi na to, że jest to niedomoga lutealna. Zgadzałoby się, bo badanie progesteronu w 20 dniu cyklu wyszło kiepsko: 9,73. Pewnie oprócz letrox-u na obniżenie tsh i bromergonu - na prolaktynę będę musiała przyjmować jeszcze progesteron po owulacji.

 • Lili Autorytet
  Postów: 495 691

  Wysłany: 24 września 2013, 13:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie znam się za bardzo, ale masz dziwny stosunek LH do FSH, przy policystycznych są takie wariacje na przykład. A FSH sprawdza tak na prawdę jak funkcjonują hormony potrzebne do owulacji, ze organizm jest dobrze przygotowany, ale nie określa dokładnie ilości komórek. Rezerwy najlepiej sprawdzić badając AMH. Ja miałam FSH super, myślałam, ze z owulką wszystko super, a AMH wykazało, ze jednak nie. Tak wiec nie przejmuj się. Nie koniecznie masz małe rezerwy. Poza tym wg tych norm masz wszystko w porządku:

  FSH Norma: 3-12 mIU/ml

  Opis: rolą tego hormonu jest pobudzanie wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graffa. Stymuluje on również syntezę estrogenów oraz zwiększa liczbę receptorów dla hormonu luteinizującego (LH).

  Powyżej normy: wzrost stężenia może świadczyć o pierwotnej niewydolności jajników, a także o zahamowaniu stymulacji owulacji.

  Poniżej normy: wartości poniżej normy mogą świadczyć o niewydolności przysadki lub podwzgórza.

  LH - Norma: faza folikularna 1,4-9,6 IU/l, owulacja 2,3-21 IU/l, po menopauzie 42-188 IU/l

  Opis: lutropina - wydzielana jest przez komórki gonadotropowe przedniego płata przysadki mózgowej. Wydzielanie jest stymulowane przez podwzgórzową gonadoliberynę (GnRH).

  Powyżej normy: wartości powyżej normy mogą świadczyć o niewydolności jajników.

  Poniżej normy: wartości poniżej normy mogą świadczyć o niedoczynności przysadki mózgowej, podwzgórza.

 • Blysk_kotka Ekspertka
  Postów: 247 210

  Wysłany: 24 września 2013, 13:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Podobno stosunek FSH do LH powinien być 1:1 - tak czytałam ja mam odwrotną sytuację. LH 9.72 a FSH 3.28 według norm podanych przez laboratorium FSH jest nieznacznie obniżone bo norma jest od 3,5 ale za to stosunek między hormonami fatalny. Oczywiście żadnej lekarz nie zauważył że coś jest nie tak. Dodam że nie stwierdzono u mnie PCOS

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2013, 13:55

  "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.