X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne niewydolność przysadki (?)
Odpowiedz

niewydolność przysadki (?)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 7 września 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam drogie dziewczęta ;-)

    robiłam sobie badanie hormonalne w 3 dc i niestety bardzo zmartwiły mnie wyniki LH 3,50 i FSH 10,86. pozostałe wyniki wydają się być w porządku, miesiączki mam regularne jak w zegarku i generalnie na nic się nie uskarżam. Czy któraś z Was miała podobne wyniki? Jak została zdiagnozowana? Za wszelkie uwagi z góry dziękuję :-)

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2013, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam lh trochę wyższe bo coś ponad 6, fsh bardzo podobne, lekarz stwierdził, że wszystko ok, niedługo idę do innego, jestem ciekawa, czy powie to samo

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 8 września 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    napisałam na innym forum medycznym z prośbą o interpretację i niby nie jest źle, gorzej gdyby było odwrotnie - LH wyższe od FSH. aczkolwiek doczytałam, że wysokie FSH (powyżej 9) może sygnalizować obniżoną rezerwę jajnikową :-( z uwagi na mój wiek (30) wychodzi na to, że zapaliło mi się "czerwone światło" :-((

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 24 września 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sprawa wygląda podobnie, w 3 dniu cyklu lh: 4,4, FSH: 8,94, stosunek LH:FSH w okolicach 0,5, zrobiłam też badanie estradiolu: 56,2. Za tydzień idę do lekarza to dowiem się czegoś więcej. Poszperałam w internecie i wychodzi na to, że jest to niedomoga lutealna. Zgadzałoby się, bo badanie progesteronu w 20 dniu cyklu wyszło kiepsko: 9,73. Pewnie oprócz letrox-u na obniżenie tsh i bromergonu - na prolaktynę będę musiała przyjmować jeszcze progesteron po owulacji.

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 24 września 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam się za bardzo, ale masz dziwny stosunek LH do FSH, przy policystycznych są takie wariacje na przykład. A FSH sprawdza tak na prawdę jak funkcjonują hormony potrzebne do owulacji, ze organizm jest dobrze przygotowany, ale nie określa dokładnie ilości komórek. Rezerwy najlepiej sprawdzić badając AMH. Ja miałam FSH super, myślałam, ze z owulką wszystko super, a AMH wykazało, ze jednak nie. Tak wiec nie przejmuj się. Nie koniecznie masz małe rezerwy. Poza tym wg tych norm masz wszystko w porządku:

    FSH Norma: 3-12 mIU/ml

    Opis: rolą tego hormonu jest pobudzanie wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graffa. Stymuluje on również syntezę estrogenów oraz zwiększa liczbę receptorów dla hormonu luteinizującego (LH).

    Powyżej normy: wzrost stężenia może świadczyć o pierwotnej niewydolności jajników, a także o zahamowaniu stymulacji owulacji.

    Poniżej normy: wartości poniżej normy mogą świadczyć o niewydolności przysadki lub podwzgórza.

    LH - Norma: faza folikularna 1,4-9,6 IU/l, owulacja 2,3-21 IU/l, po menopauzie 42-188 IU/l

    Opis: lutropina - wydzielana jest przez komórki gonadotropowe przedniego płata przysadki mózgowej. Wydzielanie jest stymulowane przez podwzgórzową gonadoliberynę (GnRH).

    Powyżej normy: wartości powyżej normy mogą świadczyć o niewydolności jajników.

    Poniżej normy: wartości poniżej normy mogą świadczyć o niedoczynności przysadki mózgowej, podwzgórza.

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 24 września 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno stosunek FSH do LH powinien być 1:1 - tak czytałam ja mam odwrotną sytuację. LH 9.72 a FSH 3.28 według norm podanych przez laboratorium FSH jest nieznacznie obniżone bo norma jest od 3,5 ale za to stosunek między hormonami fatalny. Oczywiście żadnej lekarz nie zauważył że coś jest nie tak. Dodam że nie stwierdzono u mnie PCOS

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2013, 13:55

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ