X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nieznaczny wzrost homocysteiny a zajście w ciąże
Odpowiedz

Nieznaczny wzrost homocysteiny a zajście w ciąże

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KatiePie Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 27 marca, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Czytałam, że homocysteina przy staraniach powinna wynosić 6-7.

    Wyszedł mi wynik: 8,62
    Kwas foliowy poziom: 10
    Witamina B12: 678
    Przy mutacji hetero MTHFR i PAI

    Czy taki nieznaczny wzrost homocysteiny może utrudniać zajście w ciąże? Wszystkie pozostałe wyniki są w normach

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7114 7170

    Wysłany: 27 marca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki bierzesz kwas foliowy? Syntetyczny czy metylowany? Kwas powinien być tak w 70% normy więc chyba troszkę musisz podnieść.
    Ogólnie wynik nie jest tragiczny i nie powinien utrudniać zajście w ciążę.

    KatiePie lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • KatiePie Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 27 marca, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie brałam syntetyczny dopóki nie dowiedziałam się o tej mutacji..
    Więc wynik jest po wielu miesiącach syntetycznego, myślisz że foliany poprawią sytuację? Od dzisiaj zaczęłam brać..
    Kurczę fajnie by było jakby się to okazało „clue” ale w takim razie trzeba szukać dalej…

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7114 7170

    Wysłany: 28 marca, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, foliany obniżają homocysteinę.
    Metylowane wszystkie z grupy B: kwas foliowy, b6 i b12. Do tego możesz brać również cholinę i betainę. Betaina jest w burakach, także polecam pić zakwas, który od razu poprawi Ci żelazo i ferrytynę :)

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ