X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niskie FSH, ale stosunek LF do FSH powyżej 1
Odpowiedz

Niskie FSH, ale stosunek LF do FSH powyżej 1

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 24 lutego 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Dotychczas dokuczała mi hiperprolaktynemia. Od ponad pół roku przyjmuję ( na noc) 1 tabletkę Bromergonu.

    Cały czas mi zimno.
    Moje cykle są rozjechane od 24 - 25 do 51 dni.
    Jedyna rzecz stała to długość fazy lutealnej, która u mnie bez względu na długość cyklu wynosi 9 dni. Czyli wskazywać by mogło na niedomogę fazy lutealnej.
    Na USG wyszedł mi wodniak jajowodu oraz torbiel. (Jestem już po jednej operacji usunięcia dwóch torbieli każda o sr 8 cm).

    W 4 dniu cyklu wykonałam badania:
    Wyniki:
    FSH - 2,28 ( norma w f. fl - 3,5 - 12,4)
    LH - 3,18 (norma w f.fl - 2,4-12,6)
    PRL 133,8 (norma: 127 - 637). Czyli dolna norma , a nie jak dotychczas hiperprolaktynemia.

    Wyczytałam, że poziom FSH poniżej 3 wskazuje na niewydolność przysadkową.

    Stosunek LH : FSH = 1,39 - co bardziej sugerowałoby PCOS.

    CZy któraś z Was miała podobnie ?

    Na 5 marca mam wyznaczone USG - ginekolog kazał monitorować tego wodniaka. A następnego dnia mam umówioną wizytę do ginekologa (endokrynolog dopiero na 17.03).

    Czekanie mnie nieco dobija i sama robię sobie krzywdę czytając to co "Doktor Google" mi podpowie.

    Ciekawa jestem waszych doświadczeń.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałas badanie progesteronu i TSH?bralas juz kiedyś duphaston?

  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 2 marca 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron i TSH miałam badany. Progesteron miałam badany w maju - poziom w normie. TSH miałam badane w listopadzie - poziom w normie.

    Duphastonu nie brałam.

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 3 marca 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co ma do tego duphaston??

    FasUla

    spróbuj może w dziale https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna,4.html

    tam jest więcej lasek z tym problemem, może któraś będzie mogła Ci pomóc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 13:13

    moremi, Sabina lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ