X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niskie Fsh i dość wysoki estradiol
Odpowiedz

Niskie Fsh i dość wysoki estradiol

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pati889 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mogłabym prosić o pomoc w interpretacji wyników? Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień.
    LH 4,58 (norma 2,4-12,6)
    FSH 2,64 (norma 3,5-12,5)
    Estradiol 202 pg/ml (norma 12,4-233)
    PRL 118 mlU/l (norma 102-496).
    Stosunek Lh do fsh wynosi 1,7

    Badania wykonane w 3dc. O czym świadczy niski FSH? Czy estradiol jest ok? Niby w normie, ale przy górnej granicy. Poprzedni cykl miałam bezowulacyjny (progesteron 0,35). W tym cyklu miesiączka trwała 3 dni, co jest bardzo nietypowe dla mnie.
    Jak wygląda leczenie niskiego FSH?

  • JustynaK90 Koleżanka
    Postów: 67 9

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) nie bardzo wiem właśnie, też mam wizytę za kilka dni i odkopałam moje wyniki z czerwca kiedy miałam długie cykle i wszystko rozregulowane.
    TSH 2,53
    FSH 10,15
    LH 7,08
    Estradiol 43,23
    Prolaktyna 12,46

    Wtedy dostałam Diane na 2msc na uregulowanie cyklu, euthyrox25 na obniżenie tsh poniżej 2 i sama po odstawieniu Diany brałam 2 tab/dziennie castagnus. Teraz w grudniu badania wyszły chyba lepsze...
    TSH 1,44
    FSH 7,36
    LH 7,65
    Estradiol 45,21
    Prolaktyna 15,11

    Jak sądzicie? generalnie widzę po wykresie (temperatury) że teraz jest spokojniejszy, wcześniej były góry i doliny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2017, 22:59

    <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ