X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki po długim stosowaniu antykoncepcji
Odpowiedz

Nowe staraczki po długim stosowaniu antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zaczarowana27 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Zaczynam drugi cykl starań. Za pierwszym się nie udało. Ponad 3 lata się zabezpieczałam i zastanawiam się czy dużo jest Was tu które po długotrwałej anty szybciutko zaszły w ciąże? Ściskam ciepło :)

    P.S. Chyba w końcu wiosna nastała :)

    Usilnie staramy się o dzidziusia :)
  • monika_89 Autorytet
    Postów: 2727 3405

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę być złośliwa ale warto czasem poszukać podobnych wątków a nie zakładać kolejny, ten sam.

    7 lat antykoncepcji hormonalnej, 3 cykle odczekane po odstawieniu, ciąża w 2 cs i poronienie.

    13.02.2015 - Aniołek (7tc)
    21.01.2016 - P. <3
    24.04.2017 - M. <3
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 22m-ce na pigułkach, po odstawieniu cykl całkowicie rozregulowany (długi, brak owulacji), do tej pory nie wróciło to co było kiedyś. To nasz 8cs po odstawieniu i póki co nic. Walczę o owulację na razie.
    Nie wiem na 100% czy to wina pigułek. W między czasie okazało się, że mam także problemy z insuliną, choć wcześniej ich nie miałam. Ale faktem jest, że pigułki mi nie służyły i przytyłam przez te niecałe 2 lata 15kg. A nadwaga oznacza problemy metaboliczne co daje problemy z insuliną. Także teraz biorę leki na cukrzycę, choć jej nie mam póki co i próbuje schudnąć ćwiczeniami i dietą. Długa droga przede mną. Jeśli tabsy nie zawiniły w 100% to na pewno sporo się przyczyniły. Amen.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bralam pigulki ponad 5 lat, kolejny rok byl na metodzie objawowo-termicznej i w ciaze nie bylo problemu zeby zajsc. Cykle po odstawieniu tabsow jak w zegarku, jedynie skapsze.

    Uwazam, ze nie mozna "zwalac" calej winy za problemy z poczeciem na tabsy, bo tak naprawde nie sprawdzamy naszej plodonosci przed rozpoczeciem ich brania (po to w koncu chcemy je brac), a dopiero po, gdy chcemy zajsc w ciaza, a moze juz wczesniej moglysmy miec jakies ukryte objawy jakies choroby.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam anty kolo 2 lat jak ostawilam tabsy przez kolejne 2 lata miałam rozlegulowany okres w cały świat dopiero od kilku lat mam regularna miesiaczke jak w zegarku 28 30 dni. Na mój ślub miał wypaść mi okres lekarz przepisał mi tabletki anty żeby go przesunąć bardzo obawialam sie ze znowu sobie wszystko w organizmie pomieszam, na szczęście nie wzielam tych tabsow a okres skończył mi się w piątek przed ślubem.

  • Zaczarowana27 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie używałam Nuva Ring przez 3 lata a wcześniej tabsy. Ovu wiem że miałam bo ginekolog stwierdził że na 100 % była. Niestety cykle mam po 35-42 dni więc to dość męczące niestety. Również dużo przytyłam przez antykoncepcję ok 15 kg i ciężko jak jasna cholera zrzucić. A tak bardzo bym chciała zobaczyć już dwie kreski ....

    Usilnie staramy się o dzidziusia :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam po 4,5 roku brania. Pierwszy cykl 24 dni drugi 28, trzeci trwa juz 32 dni i nie wiem co dalej, test ciążowy w 28 dniu negatywny, czekam do konca tygodnia i w przyszlym lekarz... podobno jak się miało przed branim tabletek regularn cykl to po odstawieniu nie powinno byc problemu, ale nie wiem czy tak jest.

  • Zaczarowana27 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz zapewniał, że po odstawieniu krążka nie będzie żadnego problemu z zajściem w ciąże a wręcz ostrzegał, że w pierwszym miesiącu można zajść w ciąże bliźniaczą. Ciri22 jak długo się już starasz?

    Usilnie staramy się o dzidziusia :)
  • converse90 Ekspertka
    Postów: 159 136

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam tabletki 7 lat bez żadnych przerw, od świąt Bożego Narodzenia już nie biorę. Pierwszy cykl miałam 23 dniowy, ale to zapewne przez wyjazd (zawsze tak mialam przed tabletkami), potem 26dniowy a ostatnio 33dniowy, zobaczymy jak będzie teraz;) moja ginekolog mówiła, że wlasnie przez pierwsze 3-4mce najłatwiej zajść w ciążę bo wssyzstko tam jeszcze swiruje. U mnie sie nie sprawdziło, ale nie sprawdzałam kiedy mam dni plodne i właściwie nie trafiliśmy w "te dni". Mam nadzieje, że teraz się uda:)

  • Zaczarowana27 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się obawiam, bo u męża w rodzinie bywał sytuacje, że kilka osób jest bezpłodnych. Mam nadzieje, że w jego przypadku tak nie będzie.

    Usilnie staramy się o dzidziusia :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo ja tak naprawde ten cykl zaczełam coś testować i robić a wcześniej na żywioł.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    converse90 ja również brałam tabletki ok. 7 lat bez przerwy, odstawiłam w połowie sierpnia 2014 a zaczęliśmy się starać w połowie listopada 2014, bo lekarz kazał odczekać 3 m-ce, na razie niestety bez efektów:( Cykle mam różne raz długie wywoływane luteiną a raz 28 dniowe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1gwiazdeczka1 wrote:
    converse90 ja również brałam tabletki ok. 7 lat bez przerwy, odstawiłam w połowie sierpnia 2014 a zaczęliśmy się starać w połowie listopada 2014, bo lekarz kazał odczekać 3 m-ce, na razie niestety bez efektów:( Cykle mam różne raz długie wywoływane luteiną a raz 28 dniowe.


    Kurcze tego właśnie się boje że tak będzie świrował mój organizm...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2015, 12:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 Lekarz mi powiedział że to normalne po takim okresie brania tabletek, organizm musi wrócić do normy i na to potrzeba czasu- u jednych mniej a u drugich więcej
    Felicity Lekarz u mnie podejrzewa również cykle bezowulacyjne, na razie robię badania i chyba będę musiała iść na monitoring cyklu :/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ