X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Obserwacja cyklu a problemy hormonalne
Odpowiedz

Obserwacja cyklu a problemy hormonalne

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • muamua Ekspertka
  Postów: 195 123

  Wysłany: 26 lutego 2015, 21:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Słuchajcie, chciałam zapytać, czy obserwując cykl można wytropić potencjalne zaburzenia hormonalne? Co ewentualnie powinno niepokoić? Lekarz mówił mi, że cykle z różnicą 7 dni między najkrótszym a najdłuższym traktuje się jako regularne i wiem, że plamienie przed miesiączką może wskazywać na problemy z progesteronem. Co jeszcze można wyśledzić? Mam nadzieję, że nie powielam tematu, ale nie udało mi się znaleźć podobnego w wyszukiwarce forumowej. Z góry dzięki za odp.

  ganns65g873vd173.png
  23.03. - 13 dpo - 108 (3 tc 5 dzień), 25.03. - 15 dpo - 316 (4 tc), 01.04. - 22 dpo - 3541 (5tc)
  14.04. - <3 - 6t6d
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 27 lutego 2015, 08:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czy faza lutealna nie jest za długa, krótka, jakie sa bole czy mocne -moze wskazywac na endometrioze, czy jest owulacja (monitoring cyklu).

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 27 lutego 2015, 10:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Róznica do 10 dni między najdłuzszym a najkrótszym cyklem jest prawidłowa.
  Obserwując cykl dużo można się dowiedzieć ale też zalezy jaką metodą się obserwuje. Najlepiej jest nauczyc sie danej metody bo tylko same mierzenie nic nie wniesie bo ważny jest też śluz i jego interpretacja żeby wiedzieć kiedy jest szczyt sluzu. Mierząc temp. można zauwazyć czy cykl jest dwufazowy czy nie ale nie zawsze wskazuje to na cykle owulacyjne więc w tym celu lepiej wykonać monitoring owulacji.
  Dokładnie obserwujac cykl mozna tez zauwazyć czy wystepują nieprawidłowe krwawienia, plamienia które moga też świadczyć o stanie zapalnym endometrium.
  Z obserwacji można też sie dowiedzieć czy np. nie ma sie nietolerancji pokarmowych (ale nie każdej w obserwacji dot. to specjalistycznych metod rozpoznawania płodności) które moga powodować strudności z zajściem w ciążę, albo można zauważyć nieprawidłowości w organizmie ktore prowadza do niepłodności itp.

  Manieczka86 lubi tę wiadomość

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ