X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Obserwacja cyklu a problemy hormonalne
Odpowiedz

Obserwacja cyklu a problemy hormonalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • muamua Ekspertka
    Postów: 195 123

    Wysłany: 26 lutego 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, chciałam zapytać, czy obserwując cykl można wytropić potencjalne zaburzenia hormonalne? Co ewentualnie powinno niepokoić? Lekarz mówił mi, że cykle z różnicą 7 dni między najkrótszym a najdłuższym traktuje się jako regularne i wiem, że plamienie przed miesiączką może wskazywać na problemy z progesteronem. Co jeszcze można wyśledzić? Mam nadzieję, że nie powielam tematu, ale nie udało mi się znaleźć podobnego w wyszukiwarce forumowej. Z góry dzięki za odp.

    ganns65g873vd173.png
    23.03. - 13 dpo - 108 (3 tc 5 dzień), 25.03. - 15 dpo - 316 (4 tc), 01.04. - 22 dpo - 3541 (5tc)
    14.04. - <3 - 6t6d
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy faza lutealna nie jest za długa, krótka, jakie sa bole czy mocne -moze wskazywac na endometrioze, czy jest owulacja (monitoring cyklu).

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 27 lutego 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róznica do 10 dni między najdłuzszym a najkrótszym cyklem jest prawidłowa.
    Obserwując cykl dużo można się dowiedzieć ale też zalezy jaką metodą się obserwuje. Najlepiej jest nauczyc sie danej metody bo tylko same mierzenie nic nie wniesie bo ważny jest też śluz i jego interpretacja żeby wiedzieć kiedy jest szczyt sluzu. Mierząc temp. można zauwazyć czy cykl jest dwufazowy czy nie ale nie zawsze wskazuje to na cykle owulacyjne więc w tym celu lepiej wykonać monitoring owulacji.
    Dokładnie obserwujac cykl mozna tez zauwazyć czy wystepują nieprawidłowe krwawienia, plamienia które moga też świadczyć o stanie zapalnym endometrium.
    Z obserwacji można też sie dowiedzieć czy np. nie ma sie nietolerancji pokarmowych (ale nie każdej w obserwacji dot. to specjalistycznych metod rozpoznawania płodności) które moga powodować strudności z zajściem w ciążę, albo można zauważyć nieprawidłowości w organizmie ktore prowadza do niepłodności itp.

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ