Forum Starając się - ogólne Obserwacja cyklu a problemy hormonalne
Odpowiedz

Obserwacja cyklu a problemy hormonalne

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • muamua Ekspertka
  Postów: 195 123

  Wysłany: 26 lutego 2015, 21:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Słuchajcie, chciałam zapytać, czy obserwując cykl można wytropić potencjalne zaburzenia hormonalne? Co ewentualnie powinno niepokoić? Lekarz mówił mi, że cykle z różnicą 7 dni między najkrótszym a najdłuższym traktuje się jako regularne i wiem, że plamienie przed miesiączką może wskazywać na problemy z progesteronem. Co jeszcze można wyśledzić? Mam nadzieję, że nie powielam tematu, ale nie udało mi się znaleźć podobnego w wyszukiwarce forumowej. Z góry dzięki za odp.

  ganns65g873vd173.png
  23.03. - 13 dpo - 108 (3 tc 5 dzień), 25.03. - 15 dpo - 316 (4 tc), 01.04. - 22 dpo - 3541 (5tc)
  14.04. - <3 - 6t6d
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 27 lutego 2015, 08:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czy faza lutealna nie jest za długa, krótka, jakie sa bole czy mocne -moze wskazywac na endometrioze, czy jest owulacja (monitoring cyklu).

 • vanessa Autorytet
  Postów: 3207 1962

  Wysłany: 27 lutego 2015, 10:38

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Róznica do 10 dni między najdłuzszym a najkrótszym cyklem jest prawidłowa.
  Obserwując cykl dużo można się dowiedzieć ale też zalezy jaką metodą się obserwuje. Najlepiej jest nauczyc sie danej metody bo tylko same mierzenie nic nie wniesie bo ważny jest też śluz i jego interpretacja żeby wiedzieć kiedy jest szczyt sluzu. Mierząc temp. można zauwazyć czy cykl jest dwufazowy czy nie ale nie zawsze wskazuje to na cykle owulacyjne więc w tym celu lepiej wykonać monitoring owulacji.
  Dokładnie obserwujac cykl mozna tez zauwazyć czy wystepują nieprawidłowe krwawienia, plamienia które moga też świadczyć o stanie zapalnym endometrium.
  Z obserwacji można też sie dowiedzieć czy np. nie ma sie nietolerancji pokarmowych (ale nie każdej w obserwacji dot. to specjalistycznych metod rozpoznawania płodności) które moga powodować strudności z zajściem w ciążę, albo można zauważyć nieprawidłowości w organizmie ktore prowadza do niepłodności itp.

  Manieczka86 lubi tę wiadomość

  7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

  201701271765.png

  (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ