X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Od czego zacząć..
Odpowiedz

Od czego zacząć..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pola9292 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 lutego 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mam 28 lat.. od ponad półtorej roku staramy się z mężem o dzidziusia. Mam
    Hashimoto.. Jakie badania robiliście? Robiłam póki co podstawowe hormony, przeciwciała plemnikowe i jądrowe, AMH. Z kolei mąż robił rozszerzone badanie nasienia.

  • Moniiii Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 20 lutego 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Pani doktor zleciła tsh A doktor do którego teraz chodzę zlecił AMH i Prl.

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 22 lutego 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam:
    AMH
    Morfologia
    TSH
    FT 3
    FT 4
    antyTPO
    FSH
    LH
    estradiol
    testosteron
    żelazo (powinna być też ferrytyna, ja nie robiłam bo nie wiedziałam)
    prolaktyna
    prrogesteron

    Mam zamiar zrobić jeszcze: adrostendion, dhea-s, 17oh progesteron, shbg - to wszystko przez podejrzenie PCOS
    plus krzywą glukozowo-insulinową

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 22 lutego 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola9292 wrote:
    Hej! Mam 28 lat.. od ponad półtorej roku staramy się z mężem o dzidziusia. Mam
    Hashimoto.. Jakie badania robiliście? Robiłam póki co podstawowe hormony, przeciwciała plemnikowe i jądrowe, AMH. Z kolei mąż robił rozszerzone badanie nasienia.

    My podobny czas się staramy, także łącze się ❤😔
    Ja za chwilę 27 lat

  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 22 lutego 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam dziewczyny radziłabym znaleźć dobrego ginekologa który Was dobrze poprowadzi. Może warto też się udać do immunologa i genetyka bo czasami problem nie leży tylko w swerze ginekologicznej. A po półtorej roku warto byłoby już pójść do kliniki leczenia niepłodności.

    Ja Wam mogę napisać jakie badania ja robiłam.
    Na poczatku:
    AMH, LH, fsh Estradiol 2-5dc
    Pogesteron, prolaktyna 21-22dc (ogólnie 7dpo)
    Jedna z najważniejszych rzeczy to jest monitoring owulacji, przy cyklach 28dn robi się go mniej więcej 11-14dc.
    Panel tarczycowy: tsh, ft3 i ft4, anty tpo i anty tg, usg tarczycy

    Pozniej robiłam:
    Homocysteina, Wit d3, kwas foliowy, wit b12
    Zespół antyfosfolipidowy, ana2, przeciwciała przeciw plemnikom i antygenom łożyska, antykoagulant tocznia

    Badania genetyczne (Trombofilia wrodzona inaczej mutacje), kariotypy

    Mąż: badania nasienia, genetyczne:( kariotypy, panel niepłodności meskiej)

    Ja mam niedoczynność tarczycy, mutacje MTHFR w heterozygocie obu genów.
    Jestem na metylowanych witaminach, luteinie, heparyne, euthyrox 50.
    Starania zaczęliśmy w 2019r mam za sobą ciążę biochemiczną i poronienie w 11tc. Przeszlismy długą drogę i masę badań. W dodatku kosztownych badań. Ja wierzę że uda i Wam się ale najważniejsze to jest dobry lekarz.
    Z Lublina mogę polecić Wam dr Adriannę Kondracką ona jest ginekologiem genetykiem.

    Przede wszystkim monitoring owulacji jest ważny bo jak nie ma owulacji to będzie ciężko o ciążę i trzeba się wspomoc lekami.

    Powodzenia 🤗

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Moniiii Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 23 lutego 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiła któraś z Was badanie Amh i PRL?

  • Syyylwia Koleżanka
    Postów: 33 15

    Wysłany: 23 lutego 2021, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniiii wrote:
    A robiła któraś z Was badanie Amh i PRL?
    Ja robiłam tylko AMH, wyszło ponad 7.

    Jak u Ciebie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ