X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ostatni cykl 24 dni
Odpowiedz

Ostatni cykl 24 dni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Jestem właśnie po wizycie u gina. I mam trochę wątpliwości co do wizyty. Nerwy mnie trochę zjadły, poryczałam się, bo dobijają mnie już negatywne wyniki.
    Dostałam Duphaston, bo gin uważa, że mam za krótkie cykle. Mam brać 2x1 tab od 12do 25dc.
    Z nerwów już sama nie wiem czy mam brać jeszcze w tym cyklu (22dc)? czy dopiero od nowego?
    Staram się od stycznia. Powiedziałam, że dłużej, bo nie chcę słyszeć tekstu, że dopiero po roku mam się martwić.
    Styczeń- cykl 26
    Luty- 28dni
    Marzec-25dni (zaczęłam brać Ovarin)
    Kwiecień-24 dni
    W obecnym cyklu owulacje miałam 10dc. Zakładam, że i tym razem cykl będzie 24-25 dniowy.
    Dzisiaj (22dc) zrobiłam:
    -TSH- 1,563
    -progesteron 12ng/ml
    -prolaktyna 15,5 ng/ml
    Robiłam też progesteron w marcu (24dc)- 4,28ng/ml

    Badania zrobiłam w końcu na własną rękę. Impulsem był kolejny negatywny test. Dziś pokazałam te wyniki u nowego gina. Gin powiedział, że cykle są za krótkie, ale niby progesteron jest w normie i nie wie czemu cykle są krótkie.
    Jeżeli uważa, że progesteron jest w normie, to czy Duphaston nie podwyższy go za bardzo?
    Trochę też nie zrozumiałam jak to wszystko ma zadziałać. Czy Duphaston opóźni mi owulację skoro mam ją około 10dc? Gin kazał brać od 12dc.
    Ogólnie mam wątpliwości co do tej gin. Mam wrażenie, że jeżeli sama nie powiedziałabym, że owulacja była w 10dc, to by nie spytała :/ Spytała tylko o długość ostatniego cyklu. A poprzednie powiedziałam sama z siebie. Była bardzo bierna , jeżeli chodzi o wywiad z pacjentem.
    Pytałam też czy jeżeli w 22dc cyklu wyszedł mi negatywny test, to czy mogę sobie robić jeszcze nadzieję. Powiedziała, że nie. Poprzednia gin mówiła, żeby nie testować wcześniej niż po dniu spodziewanej @.


  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziwna lekarka.
    Na początek napisze Ci tak-teraz Duphastonu nie bierz.
    Jeśli masz progesteron na poziomie 12 to wątpię żebyś miała lada chwila @.
    Na test moze byc za wcześnie.
    Lekarz pytający tylko o długość cykli i to tylko wtedy jak sie samemu wspomni-słabo... Nie ufałabym jej pod względem brania leków.
    Duphaston zastępuje (uzupełnia) naturalnie wytwarzany progesteron. Jesli weźmie sie go za wcześnie (w momencie kiedy ktoś myśli ze już jest po owulacji a jest przed) moze owulację zablokować i cały cykl stracony. Dlatego dawanie komuś go od dnia x (np 12 czy 15) tylko dlatego ze w poprzednim cyklu owulacja była dnia y (np 10) jest ostrym niedouczeniem podstawy ze cykl cyklowi nierówny...

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie nie mogłam się z Nią dogadać.
    Zapisałam się do Niej głownie po to, żeby dostać skierowania na badania (abonament).
    Liczyłam, że da mi te same badania, ale np. w bardziej odpowiednich dniach cyklu. I liczyłam na badania tarczycy ( mam niedoczynność).

    Te badania zrobiłam sama dla siebie. Z nerwów, żeby mieć się czym zająć. Lepiej się czuję jak coś robię w temacie. Nie umiem czekać.

    Powiedziała mi, że owulacja 10dc jest za wcześnie. Jak będę brać duphaston to będę miała ją później. Od razu mi się wyrwało, że w takim razie najbliższy cykl mam na straty. Ona na to, że nie nie. Zacznę brać leki i cykl się wydłuży. I to mi nie gra-co z tego, że cykl się wydłuży jak owulacja przyjdzie 10 dnia. Tak na logikę, jeżeli coś ma mi ten lek pomóc na owulację, to raczej nie w nadchodzącym cyklu.

    Dlatego mam bardzo mieszane uczucia co do tej wizyty. Większość informacji powiedziałam niepytana.


    Uważasz, że moje wyniki mogą utrudniać zajście w ciążę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2018, 22:17

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie wyniki masz dobre. I nie martwiłabym się tym ze owu masz 10dc. Wg tej lekarki pewnie wszystko co ma odchył od standardu 14 dc owu 28dc @ jest złe. Jedni maja owu 10 dc, drudzy 18dc i obie będą w porządku jeśli chodzi o termin. Ważne żeby była dobra jakość a nie termin...
    Pytanie skąd wiesz ze 10dc miałaś owu? Sprawdzane to jakos miałaś?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oceniłam po śluzie + testy owulacyjne.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lanikita wrote:
    Oceniłam po śluzie + testy owulacyjne.

    A temperaturę mierzysz? Bo testy i śluz mówią o tym ze owulacja sie zbliża. Ale czy będzie to zależy od paru czynników ktore mogą sprawić ze sie opóźni/wycofa. Skok temperatury lub badanie progesteronu potwierdza ze faktycznie sie odbyła

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 1 maja 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierzę. Może w tym cyklu zacznę.
    Do tej pory byłam spokojna, ale teraz zaczynam się po prostu bać, że coś ze mną jest nie tak. Nie sądziłam, że aż tak będę się tym wszystkim przejmować. Jeszcze teraz zrobiło się ciepło i wszystkie ciężarne wyległy na ulice. Są wszędzie! Plus dogadywania ciotek, że mogłabym sobie dziecko zrobić.
    ehh ciężko to znoszę.

    A czy negatywny wynik testu owulacyjnego nie świadczy o tym, że owulacja się odbyła? Dla pewności zrobiłam jeszcze test owulacyjny 12dc i wyszedł negatywny. Dlatego byłam pewna, że owulacja nastąpiła 10/11dc. Tego dnia miałam najładniejszy śluz. Dzień później już taki nie był. Do tego skoczyło mi libido.

    W poprzednim cyklu też miałam taki śluz ok. 10dc. Seks był dzień później i uważam, że się spóźniłam :/

  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 1 maja 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu miałam piękny śluz w 11dc, test owu negatywny. Pozytywny był dopiero w 13dc kiedy śluzu już nie było ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 1 maja 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do Twojej lekarki, to bardzo dziwaczne ma pomysły..
    Zgadzam się z terka, nie bierz tego leku. Od kiedy cykle 24~26 dniowe są za krótkie ?
    Liczą są poszczególne fazy w cyklu, np. długość fazy lutealnej ( żeby kropek mial czas się zagnieździć) a nie sama długość cyklu ...

    Według niej jezeli będziesz mieć cykl książkowy 28 dni to będzie ok?
    A co jeśli owulacja wystąpi np.w 20 dniu cyklu???
    Głupoty gada :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 maja 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    A co do Twojej lekarki, to bardzo dziwaczne ma pomysły..
    Zgadzam się z terka, nie bierz tego leku. Od kiedy cykle 24~26 dniowe są za krótkie ?
    Liczą są poszczególne fazy w cyklu, np. długość fazy lutealnej ( żeby kropek mial czas się zagnieździć) a nie sama długość cyklu ...

    Według niej jezeli będziesz mieć cykl książkowy 28 dni to będzie ok?
    A co jeśli owulacja wystąpi np.w 20 dniu cyklu???
    Głupoty gada :(

    Dokladnie. Ja raz w życiu miałam owu 15dc a tak to 18-19. I jak widać jakos to nie przeszkodziło ;)
    A jeśli zaczniesz brać 12dc a 20 organizm miał zamiar mieć owu to do tego nie dojdzie bo Duphaton to progesteron, a progesteron hamuje owu nawet jak jest syntetyczny...

    Co do testu-no nie będzie on cały czas pozytywny.
    Sprawa wygląda tak: Test wychodzi pozytywny np 10dc, to oznacza ze w ciągu 24-36h POWINNA być owu. Czy sie odbędzie zależy od organizmu i sytuacji.
    Po owu lub podejściu do owu testy będą negatywne bo nie ma wystrzału hormonu który ten test wykrywa. Moze byc tak ze po takiej akcji test np 15 albo 18dc znów będzie pozytywny bo próba druga do owu jest. Dlatego bardzo warto mierzyć temperaturę bo ona najczęściej potwierdza czy owu była czy to była tylko próba. Po owu temperatura ciała podnosi sie i widać to po wykresie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2018, 10:58

    Evli lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 1 maja 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona właśnie mówiła, że wtedy będę mieć cykl książkowy 28 dni.

    I nie mówiła nic odnośnie fazy lutealnej, tylko o tym, że 10dc to za wcześnie na owulacje. Zobaczymy ile będzie trwał ten cykl. @ powinna być za 2/3dni. Na razie nie czuję, żeby się zbliżała.



  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 1 maja 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę mierzyć w tym cyklu. Mam nadzieję, że nie trafiłam w dzień owu i stąd problemy. Oby.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 1 maja 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanikita wejdź tutaj na forum w statystyki- wykresy cykli- zaznacz ciążowe i owulacje do 10 dc i sama zobaczysz że to nie za wcześnie :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 maja 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lanikita wrote:
    Będę mierzyć w tym cyklu. Mam nadzieję, że nie trafiłam w dzień owu i stąd problemy. Oby.

    Rozumiem że nie ucieszyłaby Cię wieść o ciąży? ;)

    Tak-miałabyś cykl sztucznie "prawidłowy" 28dni ale jakiej jakości to widzę panią doktor nie interesowało...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 1 maja 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo by ucieszyła ;) Po prostu mam nadzieję, że brak ciąży jest wynikiem tego, że źle określiłam dzień owulacji. Chociaż wydaje mi się, że w tym cyklu seks był na tyle często, że i tak powinnam trafić.

    Na razie zamówiłam sobie pakiet testów na allegro, bo te apteczne już za dużo kosztowały.

    Jutro poszukam termometru.

    Dzięki dziewczyny za pomoc.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 1 maja 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lanikita wrote:
    Bardzo by ucieszyła ;) Po prostu mam nadzieję, że brak ciąży jest wynikiem tego, że źle określiłam dzień owulacji. Chociaż wydaje mi się, że w tym cyklu seks był na tyle często, że i tak powinnam trafić.

    Na razie zamówiłam sobie pakiet testów na allegro, bo te apteczne już za dużo kosztowały.

    Jutro poszukam termometru.

    Dzięki dziewczyny za pomoc.

    na allegro nie działają, dobre są facelle z rossmana. Te allegrowe to kasa w błoto. A i u mnie potrafiły dwa razy w miesiącu pojawić się pozytywne testy. Śluz bywał w szczęśliwym cyklu 3 razy płodny! :) Temperatura pokazała dokładnie kiedy jest owulacja :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 1 maja 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lanikita wrote:
    Bardzo by ucieszyła ;) Po prostu mam nadzieję, że brak ciąży jest wynikiem tego, że źle określiłam dzień owulacji. Chociaż wydaje mi się, że w tym cyklu seks był na tyle często, że i tak powinnam trafić.

    Na razie zamówiłam sobie pakiet testów na allegro, bo te apteczne już za dużo kosztowały.

    Jutro poszukam termometru.

    Dzięki dziewczyny za pomoc.

    Wybacz, źle zrozumiałam co napisałaś :D
    Jesli współżycie jest regularne to z trafieniem w okolice owulacji nie powinno byc problemu ;)

    Termometr najlepiej z dwoma miejscami po przecinku, bo wtedy będzie w stanie wykazać Ci różnice miedzy np 36.21 a 36.29 ;) a ten z jednym pokaże Ci 36.2 :)

    Co do testów Seli ma racje, dużo złego naczytałam sie o tych z allegro. Tańsze są owszem ale niewiele wnoszą pokazując wieczny negatyw...
    Rozwój śluzu i temperatura wiele pokazuje, testy nie powinny byc traktowane jak wyrocznia (ze teraz będzie bo test pokazał) ;)
    Powodzenia by nie były juz potrzebne przez dłuższy czas :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Evli Autorytet
    Postów: 3814 2518

    Wysłany: 1 maja 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi osobiście bardzo ładnie wychodzą te tanie, marka one step, krecha mocniejsza od testowej w dzień piku, na Allegro też są.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 2 maja 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allegrowe już kupiłam, więc za późno. Mam jeszcze kilka aptecznych, więc wysikam je razem i porównam wyniki. Chociaż jeszcze się oszukuję, że może coś zaskoczy i @ nie przyjdzie. Co prawda coś mi tam się dzieje w brzuchu, ale nie czuję takiego 'balonika' jak przed @.

  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 3 maja 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i przyszła @. Znowu cykl 24 dni. Zastanawiam się czy to może przez Ovarin?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ