X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Owulacja a choroba/antybiotyk
Odpowiedz

Owulacja a choroba/antybiotyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • .A. Autorytet
    Postów: 765 545

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy któraś z Was miała była chora/przeziębiona i zaszła w ciążę?
    W niedzielę wieczorem miałam wrażenie, że po spacerze było mi jakoś zimniej. W poniedziałek czułam się w miarę ok a że był dzień owulacji (+-1 dzień) to kochaliśmy się. Z poniedziałku na wtorek akurat podwyższyła mi się temperatura (najwiecej chyba 37,6). We wtorek rano czułam już zatoki ale temperatura spadła do 37. Zadzwoniłam do lekarza i z racji tego, że od jakiegoś czasu gorzej mi się oddychało (długa historia) to dała mi antybiotyk. Oczywiście zaznaczając, że jest bezpieczny w ciąży i że skończę go przed ewentualną implantacją wiec nie wpłynie na dziecko. Te kilka dni było lepiej a dziś znowu temperatura skoczyła do 37 i jakoś mi to nie daje spokoju. Jakiś dziwny ten wirus (zaznaczę ze covid już przechodziliśmy - chociaż teraz się zastanawiam czy nie przyszedł jeszcze raz)

    Czy któraś z Was zaszła w ciążę podczas choroby ze stanem podgorączkowym albo brała antybiotyk w okresie okoloowulacyjnym i w ciąży było wszystko dobrze?

    Wiek: 32

    06.2017 - synuś ♥️

    Starania o drugie Maleństwo od 12.2019

    01.2020 - poronienie zatrzymane
    02.2021- ciąża biochemiczna
    03.2021 - ciąża biochemiczna

    16.12.21 - ⏸
    20.12.21 beta: 1546
    22.12.21 beta: 4090❗️ 🙏🏻🤞🏻
    13.01.22 - mamy serduszko ♥️ ‼️
    10.02.22- wyniki badań genetycznych: wszystkie geny prawidłowe
    Chłopiec 💙

    Diagnostyka od 03.2021:
    Podstawowe badani krwi: 👍
    ANA 👍
    anty-DsDNA 👍
    Przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG👍
    Przeciwciała przeciw kardiolipinie IgM i IgG 👍
    Kariotyp 👍
    Sono hsg i hsg- Jajowody drożne 👍
    Mała endometrioza - niewielkie cysty na obu jajnikach❌
    Mutacja MTHFR - heterozygota❌


    nsa8m4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ