X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Owulacja a ciąża
Odpowiedz

Owulacja a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może i jestem głupia i niedoinformowana ale mam takie pytanie wszyscy piszą że beż owulacji nie można zajść w ciąże no ale dni płodne zaczynają się już jakieś 4 dni przed owulacją, to więc można zajść w ciąże bez owulacji czy nie bo ja już się pogubiłam :/

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 11 lipca 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jestes jestes niedouczona...nie ukryje sie tego czytajac pytanie ;)
    A wiec łopatologicznie wwykladajac......
    Owulacja to moment , w ktorym nastepuje pekniecie pecherzyka graffa i wypuszczenie dojrzalej komorki jajowej-kumasz???...
    Bez tej komorki mozesz miec nawet i 100dni plodnych i nie zajdzie sie w ciaze..To chyba proste :)
    Ciaza nie bierze sie z dni plodnych ale z polaczenia komorki jajowej z plemnikiem..
    Natomiast dni plodne to czas , w ktorym przypuszczamy , ze moze dojsc do uwolnienia komorki jajowej..A wiec owulacja plus sex w dni plodne da Ci ciaze ....Cykl bezowulacyjny mimo pojawienia sie sluzu plodnego itd zeby skaly sie zesrały nie uczyni cie matka..Dlatego tak wazne jest obserwowanie siebie no i monitoringi usg by spr czy wogole dochodzi do owulacji...Zajarzylas ? :)...

    An, gosiunia, zizia_a lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie można bo jeśli podczas owulacji nie uwolni się jajeczko z pęcherzyka to nie może zostać zapłodnione, a płodne dni są przed owulacją bo jest to okres w którym mogą przeżyć plemniki wewnątrz czekając na owulację.

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 11 lipca 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a na Biologii nie było jak sie w ciążę zachodzi? ;)

    An lubi tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 11 lipca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kierzynka wrote:
    a na Biologii nie było jak sie w ciążę zachodzi? ;)
    Pewnie bylo ale sie spalo albo rozmawialo ;)

    kierzynka, gosiunia lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 11 lipca 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, bez owulacji nie mozesz zajsc w ciaze. Tzw. dni plodne to dni w ktorych albo potencjalnie moze wystapic owulacja albo warunki sa na tyle dobre, ze plemniki moga przetrwac do owulacji i zaplodnic komorke jajowa.

    zAgatka lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 11 lipca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny, nie kamieniujcie nowej koleżanki ;)

    Ja na przykład oglądałam ostatnio film dokumentalny o poczęciu i dowiedziałam się jak dochodzi do ciąży bliźniaczej jednojajowej, bo wcześniej mnie to zastanawiało. A pewnie też było na biologii.

    aga.just, karola_aa, momo1009 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ