X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Owulacja a progesteron
Odpowiedz

Owulacja a progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nath Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 sierpnia 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, po roku starań zdecydowałam się dołączyć do Was tutaj na forum bo być może nauczę się lepiej poznawać swoje cykle.. I mam bardzo ważne pytanie. Mam dość długie cykle ok 31-33 dni w 21 dniu cyklu zrobiłam badanie progesteronu, który wyszedł na poziomie 16,85 ng ml według mojej aplikacji dokładnie ten dzień to był
    dzień owulacji natomiast czytając normy na wyniku wychodzi na to, że mam progesteron wyższy niż przewiduje skala fazy folikularnej. Lekarz w aplikacji skomentował ten wynik „w granicach normy laboratoryjnej”. Z tego co udało mi się wyczytać jeśli w tym dniu byłaby owulacja to wynik powinien być o wiele niższy.. Czy ktoś może mi wytłumaczyć co to może oznaczać? Wizytę u innego lekarza mam dopiero za kilka dni.. Jestem 5 dni przed miesiączka aktualnie dopadł mnie różowy śluz, który u mnie świadczy o zbliżającym się okresie więc kolejny cykl niestety pudło :(

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3452 6986

    Wysłany: 27 sierpnia 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki wynik oznacza tyle, że owulacja w tym cyklu była kilka dni wcześniej (bliżej 15 dc, nie 21dc) a tym samym cykl ten będzie najpewniej krótszy niż zazwyczaj, możliwe że miesiączka właśnie się rozkręca o czym świadczy to różowe plamienie. Ale takie plamienia pojawiają się też na początku ciąży więc warto zweryfikować to testem.

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • nath Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 sierpnia 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Taki wynik oznacza tyle, że owulacja w tym cyklu była kilka dni wcześniej (bliżej 15 dc, nie 21dc) a tym samym cykl ten będzie najpewniej krótszy niż zazwyczaj, możliwe że miesiączka właśnie się rozkręca o czym świadczy to różowe plamienie. Ale takie plamienia pojawiają się też na początku ciąży więc warto
    zweryfikować to testem.

    Dziękuje za odpowiedź, dokładnie tak było dostałam po tym badaniu okres 5 dni wcześniej niż powinnam :)
    U mnie zawsze kilka dni przed okresem występuje taki różowy śluz, wczoraj jeszcze się łudziłam i zrobiłam test ale to było 10 dpo oczywiście wyszedł negatywny.. A nadzieje miałam bo dokładnie 7 dni po stosunku i po owulacji dostałam w aucie tak silnego bólu podbrzusza i aż odbytu.. który trwał ok 15 minut aż zalały mnie zimne poty ale to widocznie jakiś przypadek był :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2023, 19:22

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ