X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Owulacja/duphaston/test owu
Odpowiedz

Owulacja/duphaston/test owu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kaja. Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przychodzę do Was z pytanie bo już sama nie wiem co myśleć. Cykle zawsze regularne 28 dni. W poprzednim cyklu brałam duphaston od 16dc do 25dc. W obecnym cyklu test owulacyjny wyszedl mi pozytywny 8 dnia, był też płodny śluz. Test 9 dnia już negatywny. Według kalendarzyka owu powinna być 14dc. Czy faktycznie owu mógła być szybciej? Nie wiem czy zacząć brać dupka, czy czekać do tego 16dc. Boję się że jeśli faktycznie owu była szybciej to na duphaston w 16 dniu będzie juz za późno. A może to tylko fałszywy wynik?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że owulacja może być być wcześniej. Ale też pozytywny test nie świadczy o tym, że owulacja będzie. Najpewniejszym sposobem sprawdzenia owulacji jest usg i to polecam zrobić. A leków w ciemno też nie polecam brać, tylko zawsze po potwierdzonej owulacji na usg.

    Kaja. lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ