X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne owulacja- kiedy?
Odpowiedz

owulacja- kiedy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ona_ Koleżanka
    Postów: 82 18

    Wysłany: 25 listopada 2013, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie kiedy moze wystepować najwczesniej owulacja a kiedy najpozniej ? nie umiem rozszyfrować mojego wykresu... prosze o pomoc i rady.
    Pozdrawima

    👩39
    🧔‍♂️41
    👨‍👩‍👧 2017
    3.10- II
    4.10 beta 46.1
    6.10 -106.9
    9.10 -375.3
    11.10- 1085.9
    13 10- 2838.1
    16.10- 9912,7
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 25 listopada 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma reguły, są kobiety, które mają cykle tak krótkie, że koniec miesiączki jest początkiem owulacji, a niektóre tak jak ja mają owulację dopiero w okolicach 25 dni cyklu.
    Ile zwykle trwa twój cykl? Przyjmuje się, że owulka występuję 14-16 dni przed miesiączką.

    48f411ed51.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 25 listopada 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana-nie ma zasady! Przejrzyj sobie w galerii testów testy owulacyjne, to znajdziesz takie z owulacją w 8 dc i takie z owulacją w 30 dc...
    A jakiej długości zwykle miewasz cykle? Od kiedy mierzysz temperaturę?
    Ja po kilku miesiącach na OvuFriendzie dowiedziałam się np., że mam fazę lutealną 11dni i owuluję między 15 a 19 dc.
    Może spróbuj też obserwować śluz i szyjkę macicy, w sumie te wszystkie elementy łatwiej ułożą Ci się w sensowną całość.
    Pozdrawiam serdecznie, powodzenia w obserwacjach!


  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 25 listopada 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Ile zwykle trwa twój cykl? Przyjmuje się, że owulka występuję 14-16 dni przed miesiączką.

    Albo 11 dni przed miesiączką, tak jak u mnie...
    A są dziewczyny z tzw. krótką fazą lutealną, które mogą dostać okres nawet po kilku (poniżej 10) dniach od owulacji...
    Ona_ musisz naprawdę uzbroić się w cierpliwość i zacząć siebie obserwować. Zawsze możesz też spróbować z testami owulacyjnymi (dostaniesz je w aptece, czy Rossmannie).


  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 25 listopada 2013, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ: a to nie jest wtedy niedomoga ciałka żółtego jak ma się tak krótki odstęp czasu?

    48f411ed51.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 25 listopada 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma fazy lutealnej to 11-16 dni. Poniżej 11 to objaw niedomogi i taki krótki czas może powodowa problemy z zagnieżdżeniem.
    U mnie zmieniło się wszystko po porodzie, przed ciążą miałam owulację zwykle ok 21 dc, a fl trwała 12 dni. Po porodzie owulka ok 14 dc, a fl bite 14 dni.

    Saramago lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 25 listopada 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poniżej 10 dni na pewno!
    U mnie 11 (raz się zdarzyło 12). Gin-endokrynolog stwierdził, że to jest jeszcze OK, bo powyżej 10.
    A ponieważ zakładam, że Ona_, skoro dopiero zaczyna zabawę z wykresami, nie zna jeszcze długości swojej fazy lutealnej, wolałam uprzedzić, że istnieje również taka ewentualność.
    Buziaki!

    Saramago, Unlike lubią tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja jestem dwa lata po cc staram się rok już o drugie , w czwartek bylam u gina pęcherzyk miał 12 13mm 11dc to był w sobote robiłam test owu i był pozytywny 13dc teraz jest 15dc i test negatywny jak to możecie zinterpretować?
    cykl mam nieregularny najdluzszy miałam teraz 31 a tak to 26,27,28

  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 25 listopada 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka jezeli mialas zdecydowanie pozytywny test 13 dc to prawdopodobnie owulacje mialas 14dc i juz jestes po owulce (jezeli pechezryk pękl oczywiscie) dlatego tez test 15 dc juz jest negatywny.

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka wrote:
    malinka jezeli mialas zdecydowanie pozytywny test 13 dc to prawdopodobnie owulacje mialas 14dc i juz jestes po owulce (jezeli pechezryk pękl oczywiscie) dlatego tez test 15 dc juz jest negatywny.
    dziekuje za odpowiedz ale co tak szybko by urusl i pękł troszkę chyba nie możliwe

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ