X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Owulacja podczas przyjmowania Duphastonu czy możliwa?
Odpowiedz

Owulacja podczas przyjmowania Duphastonu czy możliwa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,
    czy któraś z Was spotkała się z przypadkiem wystąpienia owulacji podczas brania Duphastonu? Lek zażywałam 2 x 1 16-25 dc, w ostatnim dniu przyjmowania Duphastonu wystąpił śluz płodny i skok temperatury, która od tygodnia utrzymuje się na wyższym poziomie. Testy niestety negatywne :-/ Myślicie, że jest to możliwe, że owulacja się przesunęła i wystąpiła w trakcie zażywania leku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdania lekarzy są podzielone

    Jedni twierdzą że duphaston nie blokuje owulacji, nie zwiększa temp i nie wychodzi w badaniach z krwi i wg tej teorii to możliwe

    Inni raczej przepisuja po owu żeby czasem jej nie przyblokowal tylko nie wiem czy to asekuracja czy przekonanie że może przyblokowac

    po_trzydziestce lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Nefre_ms.
    No właśnie widzę dużo sprzecznych opinii w tym temacie.
    Obiło mi się o uszy, że nawet jak nie zablokuje owulacji to utrudni implantację.
    Ehhhh tak źle i tak nie dobrze :-/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że implantacja powinien ułatwić bo progesteron działa jak ciałko żółte To jest naturalny progesteron w II fazie Często po to się go przepisuje właśnie jak ciałko żółte jest niewydolne...

    Nie znam powodu dla którego miałby zakłócać a nie pomagać w i plantacji

    A co do owulacji to nie ma jednego zdania ani na tym forum ani wśród lekarzy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 17:08

    po_trzydziestce lubi tę wiadomość

  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z duphastonem to co lekarz to opinia. W moim przypadku nie blokował owulacji. Moja Gin tez twierdzi że nie blokuje a nawet przyśpiesza. Zadawałam takie pytanie też do eksperta na tym forum i też była odpowiedź że nie blokuje owulacji (mało wylewana i konkretna :P)
    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/duphaston-a-owulacja,16431.html
    W moim przypadku cykl lipcowy miał 37dni - dupek od 16 do 25 czyli standard. Owulacja była 23dc.
    W sierpniu 15dc. cykl 29dni
    W wrzesniu i pażdzierniku 18dc, cykle po 32dni - potwierdzone przez USG i testy owu.
    Listopad znowu 15dc - pozytywny test owu
    W grudniu nie brałam i 18dc owulka 32dni cykl.

    Przed braniem dupka mialam cykle nawet 40dniowe.

    Tak było w moim przypadku. I myslę ze te późniejsze wprowadzenie dupka w cyklu ma za zadanie utrzymać ciąże przy niedomodze lutealnej. Moja Gin twierdzi że silna ciąża i tak się utrzyma. Ile w tym prawdy?

    po_trzydziestce lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi przyblokowal... wzielam bez monktoringu tak jak standardowo karza 16 dc a u mnie owu w co drugim cyklu byla 18dc i juz organizm szykowal sie do owu... i tempka opadla, progesteron 0.2 7 dzien brania dupka... po czym jak odstawilam, tempka po dwoch dniach wzrosla i duzy pecherzykl pekl, ale nie nadawal sie juz do zaplodnienia. Odstawilam duphaston ;)

    po_trzydziestce lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ