X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Owulacja PRZED czy PO skoku tempki?
Odpowiedz

Owulacja PRZED czy PO skoku tempki?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Brava Ekspertka
    Postów: 166 178

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki moje kochane jak to wkoncu jest- Czy owulacja wystepuje tuz PRZED czy tuz PO skoku temperatury?? Bo ja juz glupieje!! Jesli wystepuje PRZED skokiem to teoretycznie nie ma sie co wtedy starac skoro jajeczko jest gotowe do zaplodnienia tylko przez 24 godz...

    km5scwa1ghavzzd2.png
    uwo93e3ktb237qer.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przed skokiem temp, po owulacji jest produkcja progesteronu i wtedy wzrasta temp.

    Brava, Brava lubią tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Brava Ekspertka
    Postów: 166 178

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki sylwiunia :)

    km5scwa1ghavzzd2.png
    uwo93e3ktb237qer.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma 100% reguły, na tym forum dziewczyny miały skoki zarówno przed jak i po owulacji (choć częściej przed). Jedna nawet miała skok bez owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2013, 08:37

    Beata lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten skok bez owulacji utrzymywał się dłużej niż 1-10 dni? Chyba nie. To może zaburzenia progesteronu miala i tyle. Tak to jest z zaburzeniami hormonalnymi. Takie skoki znam z autopsji, nawet w tym cyklu co teraz sie udalo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2013, 21:50

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee wrote:
    A ten skok bez owulacji utrzymywał się dłużej niż 1-10 dni? Chyba nie. To może zaburzenia progesteronu miala i tyle. Tak to jest z zaburzeniami hormonalnymi. Takie skoki znam z autopsji, nawet w tym cyklu co teraz sie udalo.

    Skok chyba trwał z 10 dni, przed weekendem dostała @.
    Ale jak widać, możliwy jest skok przed, po, a nawet bez owu.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok jak pisze mayusia jest jak najbardziej możliwy bez owulacji. Czasem jest tak, ze wszystko wskazuje na owulacje: temperatura, śluz, szyjka, testy sikane a owulacji nie ma, bo pęcherzyk walną focha i tyle. Owulację można potwierdzić TYLKO monitoringiem, bądź... 2ma kreskami na teście ;) A to, ze są objawy owulacji świadczy o tym, ze organizm stwarza dobre warunki do tego, by ta mogła wystąpić, no ale co począć jak pęcherzyk tremę ma i się boi publicznych wystąpień/

    mauysia, Eavonne, Beata, Matylda36 lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślałam czy kupować testy czy wystarczy moja obserwacja ale jednak kupię:)

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 11 maja 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eunika myślę, że warto i testować i obserwować siebie. Na pewno nie zaszkodzi:-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 13 maja 2013, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i przed i do 2 dni po skoku, i najlepsze - w kazdym cyklu mozesz miec inaczej owulacje. Mnie gin dał 1 dobra rade, nie spinac sie nie celowac, próbowac co 2-3 dzien ale nie zmuszac sie tylko dla przyjemnosci działać i w końcu sie uda, i faktycznie zaskoczyło w momencie kiedy termometr sie zgubił ;)

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak u Was dziewczyny ale mój mąż chyba ma juz dość, że właśnie działamy jak jest "tem moment". Michaela święte słowa żeby się nie zmuszać ale boje się, że wtedy nie trafimy na ten dzień :( u mnie raczej co 2-3 dni nie wchodzi w rachubę( a szkoda !!)

  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 14 maja 2013, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie martw się Kochana, mój na początku też był wiecznie zdziwiony ale potem
    spokojnie powiedziałam mu, że jest tylko kilka dni kiedy naprawdę może się udać i jeżeli będzie marudził wtedy to czekamy na dzidziusia kolejny miesiąc... :) zrozumiał, że każda niechęć dni płodne to zwlekanie o miesiąc i już teraz będzie dobrze... :) Tobie też się uda go przekonać !

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 14 maja 2013, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem mamy taki układ, że jak zbliżają się dni płodne, to nakręcamy się wzajemnie słowami, smsami itd., jakby to miało być nasze najlepsze przytulanie w życiu.
    Na początku cyklu mówię mężowi kiedy te dni mniej więcej będą wraz z przewidywaną owu i czym bliżej terminu, tym bardziej podkręcamy atmosferę. Na razie działa :-)

    Saramago lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ