X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Owulacja tylko z jednej strony po której został wycięty jajowód z,
Odpowiedz

Owulacja tylko z jednej strony po której został wycięty jajowód z,

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anitacc Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie czy któraś miała taką sytuację?🙂 zacznę od tego, że po ciąży pz został mi usunięty prawy jajowód, staramy się o dzidzie prawie rok czasu i ciągle owulacja z prawej, po lewej stronie coś się dzieje, ale bardzo słabo. Dostałam aromek i po dwóch cyklach nadal tylko z prawej. Ginekolog powiedział, że da miesiąc i sam mnie pokieruje na in vitro.. nie wiem co mam myśleć o tym, czy po poprostu zrobił się problem i nie zna się na rzeczy? Bardzo jestem zestresowana każda wizytą, co znów usłyszę. Doradzcie proszę.

  • Agula Autorytet
    Postów: 600 350

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Również miałam taką sytuację, po stracie jajowodu przy cp pracował tylko jajnik przy którym nie było jajowodu. Ale to nie był problem bo jajowód przeciwny przechwycił komórkę i często się to zdarza. A mam tego pewność, bo chodziłam w każdym cyklu na monitoring.

    W międzyczasie przeszłam jeszcze zabieg kauteryzacji tego jajnika który nie pracował i wróciły mi w nim owulacje. Więc możesz porozmawiać ze swoim lekarzem na ten temat :) ja miałam robiony ten zabieg na NFZ

    Anitacc lubi tę wiadomość

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Anitacc Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio? Ja szczerze straciłam nadzieję, mój ginekolog powiedział, żebym nie wierzyła w te głupoty, że przechwyci przeciwny😐 i ja już sama nie wiedziałam co myśleć. A w ogóle o takim zabiegu nie słyszałam nawet też nie wspomniał. Teraz w lipcu będę miała wizytę u innego zajmujący się typowo niepłodnością moze on inaczej a mnie pokieruje.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitacc wrote:
    Serio? Ja szczerze straciłam nadzieję, mój ginekolog powiedział, żebym nie wierzyła w te głupoty, że przechwyci przeciwny😐 i ja już sama nie wiedziałam co myśleć. A w ogóle o takim zabiegu nie słyszałam nawet też nie wspomniał. Teraz w lipcu będę miała wizytę u innego zajmujący się typowo niepłodnością moze on inaczej a mnie pokieruje.
    Szanse na przechwycenie są małe.
    Ja miałam stymulacje i owu była wtedy z obu jajników bo moje tylko po stronie niedrożnego jajowodu

    Anitacc lubi tę wiadomość

  • Anitacc Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostawałam aromek przez 3 miesiące i ciągle to samo po prawej:/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja miałam tak wiecznie owulka po stronie nie drożnej nie spraqnego jajowodu potem poszlam na laparoskopie z histetoskopią ( usunięto jajowod , wycięto ogniska endometriozy, nacieto mi macice w 2 miejscach ) 1 cykl po zabiegu klapa w 2 cyklu owulacja z dwóch stron ostatecznie okazało się że z przewaga tej dobrej i własnie wtedy się udało bylam też obstawiona lekami estrofem clo steryd duphaston heparyna acard.
    Owoulacja przy monitoringu rocznym u innego lekarza była tylko 1 raz z dobrej strony. Nie nastąpiło coś takiego jak przechwycenie chociaz też o tym słyszałam.
    Dziewczyny uda sie i Wam ja czekalam bardzo długo juz starciłam nadzieję ale cały czas walczyłam trzymam kciuki.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ