Forum Starając się - ogólne Palaczki, bierne palaczki, a ciąża!
Odpowiedz

Palaczki, bierne palaczki, a ciąża!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Zagubiona Nowa
  Postów: 1 0

  Wysłany: 30 kwietnia, 23:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej dziewczyny. Od pewnego czasu obserwuje forum i stwierdziłam, że zadam pytanie które ciągle mnie nurtuje. Większość z nas widzę stara się bardzo długo już o ciąże, zdarzają się schorzenia na podłożu hormonalnym oraz zdrowotnym ogólnym. Ja również długo walczę o ciąże. Zastanawiam się ile z nas paliło, pali, bądź przez długi okres w życiu przebywało w towarzystwie osób palących jako bierne palaczki? Również liczy się młodość oraz rodzice, rodzeństwo w domu, jeśli palili.
  Ja od dziecka byłam bierną palaczką. Moi rodzice palili jak smok, nie zważając na to, że mają dziecko. Gdy byłam starsza próbowałam ograniczać przebywanie w zadymionym pomieszczeniu, ale ten kto pali bądź wychował się w rodzinie palącej pewnie wie że to nie takie proste czasem, zwłaszcza ze nasze nosy inaczej reagują na dym.
  Temat głównie zainteresował mnie, bo przeprowadzając mały rekonesans wśród znajomych oraz rodziny, zauważyłam, że większość szybkich ciąż występowała zazwyczaj wśród osób, które jednak tego kontaktu aż tak nagminnego nie miały z papierosami, zaś głównie bierne palaczki od dziecka, takie jak ja, albo mają teraz bardzo poważne komplikacje zdrowotne albo bardzo utrudnione zajście w ciąże.
  Co o tym myślicie? Jakie są wasze doświadczenia?

 • Ana 81 Koleżanka
  Postów: 47 9

  Wysłany: 2 maja, 07:37

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie wiem czy to ma wplyw. Moi rodzice tez palili, jak bylam dzieckiem. Moje siostry bez problemu zaszly w ciaze i jeszcze same tez palily.

  Anetka32 lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 2 maja, 08:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Moja siostra również, 5 ciąż " za pierwszym razem " w każdej zarówno przed jak i w trakcie paliła jak smok . Ciążę totalnie bezproblemowe.
  Ja w pierwsza ciążę zaszłam odrazu rzuciłam- ciąża poroniona . W drugą zaszłam popalalam do 3 miesiąca ( samo odrzuciło) i ciąża donoszona . Nie tłumacze to Tym ze trzeba palić ale tym ze jak widać nie ma wplywu zarówno na zajscie jak i donoszenie . Moja pierwsza ciąża po 6 miesiącach , druga po 4 .
  No i trzeba przyznać że bardzo dużo kobiet nawet w ciąży pali bo nie potrafią rzucić, a to już o wiele gorsze niż bierne palenie . Dodam jeszcze że oczywiście rozmawiałam z mama na ten temat . Palaca mama . Pierwsza ciaze rzuciła- straciła. Druga ciążę rzuciła- siostra urodzona z wada serca ( dziś już po zabiegu wszczepienia zastawki) ze mną palila i jeszcze z siostra właśnie ta co ma 5 dzieci . Palili przy nas . A jak już się wyprowadzilysmy to rodzice pala na balkonie 🤷‍♀️🤷‍♀️
  Także moim zdaniem musisz szukać gdzie indziej

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego