X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Palaczki, bierne palaczki, a ciąża!
Odpowiedz

Palaczki, bierne palaczki, a ciąża!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zagubiona Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Od pewnego czasu obserwuje forum i stwierdziłam, że zadam pytanie które ciągle mnie nurtuje. Większość z nas widzę stara się bardzo długo już o ciąże, zdarzają się schorzenia na podłożu hormonalnym oraz zdrowotnym ogólnym. Ja również długo walczę o ciąże. Zastanawiam się ile z nas paliło, pali, bądź przez długi okres w życiu przebywało w towarzystwie osób palących jako bierne palaczki? Również liczy się młodość oraz rodzice, rodzeństwo w domu, jeśli palili.
    Ja od dziecka byłam bierną palaczką. Moi rodzice palili jak smok, nie zważając na to, że mają dziecko. Gdy byłam starsza próbowałam ograniczać przebywanie w zadymionym pomieszczeniu, ale ten kto pali bądź wychował się w rodzinie palącej pewnie wie że to nie takie proste czasem, zwłaszcza ze nasze nosy inaczej reagują na dym.
    Temat głównie zainteresował mnie, bo przeprowadzając mały rekonesans wśród znajomych oraz rodziny, zauważyłam, że większość szybkich ciąż występowała zazwyczaj wśród osób, które jednak tego kontaktu aż tak nagminnego nie miały z papierosami, zaś głównie bierne palaczki od dziecka, takie jak ja, albo mają teraz bardzo poważne komplikacje zdrowotne albo bardzo utrudnione zajście w ciąże.
    Co o tym myślicie? Jakie są wasze doświadczenia?

  • Ana 81 Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 2 maja 2020, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to ma wplyw. Moi rodzice tez palili, jak bylam dzieckiem. Moje siostry bez problemu zaszly w ciaze i jeszcze same tez palily.

    Anetka32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra również, 5 ciąż " za pierwszym razem " w każdej zarówno przed jak i w trakcie paliła jak smok . Ciążę totalnie bezproblemowe.
    Ja w pierwsza ciążę zaszłam odrazu rzuciłam- ciąża poroniona . W drugą zaszłam popalalam do 3 miesiąca ( samo odrzuciło) i ciąża donoszona . Nie tłumacze to Tym ze trzeba palić ale tym ze jak widać nie ma wplywu zarówno na zajscie jak i donoszenie . Moja pierwsza ciąża po 6 miesiącach , druga po 4 .
    No i trzeba przyznać że bardzo dużo kobiet nawet w ciąży pali bo nie potrafią rzucić, a to już o wiele gorsze niż bierne palenie . Dodam jeszcze że oczywiście rozmawiałam z mama na ten temat . Palaca mama . Pierwsza ciaze rzuciła- straciła. Druga ciążę rzuciła- siostra urodzona z wada serca ( dziś już po zabiegu wszczepienia zastawki) ze mną palila i jeszcze z siostra właśnie ta co ma 5 dzieci . Palili przy nas . A jak już się wyprowadzilysmy to rodzice pala na balkonie 🤷‍♀️🤷‍♀️
    Także moim zdaniem musisz szukać gdzie indziej

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ