X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PCOS? diagnoza lekarza a wyniki
Odpowiedz

PCOS? diagnoza lekarza a wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marzi Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 19 lipca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Mam takie pytanie. 10 lat temu miałam zdiagnozowane PCOS + hiperprolaktynemie nadcznnosciowa. Ogromna wysypka na twarzy,zatrzymanie okresu przez pól roku, nadwaga.

    Od roku mam regularny okres co 28-30 dni. Raz zdarzylo sie 22 dni. Jestem szczupła, nic podejrzanego u siebie nie zauważyłam. Niestety robię dopiero 2gi wykres,ale owulację widać po skoku, jak i odrobince plamień okołowoulacyjnych.
    Zrobiłam komplet badań horomonalnych. Wszystkie jak najbardziej prawidłowe. Oprócz..
    W 5dc:
    FSH- 6,75 (norma 3,5-12,5)
    LH - 10,41 (norma 2,4- 12,6)

    Stosunek FSH do LH: 1,54.
    Lekarz twierdzi, że > 1,5 wskazuje na PCOS. Czy na podstawie jednego badania, jedynego objawu można stwierdzić ,że mam PCOS?

    Chyba,że poprostu, raz zdiagnozowany PCOS zostaje do końca życia, i mimo braku objawów ten PCOS jest, tylko nie wiem, nie ma tak źle?

    A i czy PCOS objawia się tym,że owulacja może nie wystąpić? Jeśli występuje w danym cylku, to mam takie same szanse na zajście w ciąże jak zdrowa kobieta?

    Staramy się o dzidziusia i trochę się martwię, że jeszcze się nie udało :(

    17cs
    07.18 endo na jajniku, czekam na laparo:(
    05.18 hsg- oba drozne,histeroskopia- wycięty polip endometrialny
    06.18 15cs Aniołek 5tc[*]
    04.18 12cs Aniołek 4tc[*]
    Mąż- nasienie dużo poniżej normy, brak przyczyny :(
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 19 lipca 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    ostatnio sie dowiedzialam, ze jest PCO i PCOS. PCO to tylko policystyczne jajniki bez calego spektrum ;): jak tradzik, zaburzenia owulacji, stosunek LH do FSH, nadmierne owlosienie.
    PCOS to policystyczne jajniki i objawy wymienione powyzej. A wiec mozna miec owulacje normalnie i PCO. Ja tez jestem nosicielka PCO, i zeby bylo smiesznie tylko po jednej stronie...

    Pozdrawiam i zycze powodzenia.
    Wiele jest Dziewczyn, ktorym sie udalo.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten Twój lekarz to chyba mało się uczy, żeby tylko po jednym wyniku stwierdzać PCOS. Miałaś usg?
    Skoro miałaś stwierdzoną hiperprolaktynemię czynnościową, to powinnaś zbadać poziom prolaktyny z obciążeniem. Po obciążeniu nie powinna wzrosnąć więcej niż 7x od tej podstawowej.Zbyt wysoki poziom prolaktyny może powodować blokowanie owulacji.
    Czy badałaś AMH? Tutaj często jednoznacznie wychodzi.

    Niestety przy każdym zaburzeniu hormonalnym te szanse są trochę mniejsze na zajście w ciążę nawet przy owulacji. Potrzeba też trochę szczęścia. No i pytanie co z partnerem - badał nasienie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ