Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne PCOS- duphaston
Odpowiedz

PCOS- duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PolaLola96 Koleżanka
    Postów: 103 1

    Wysłany: 28 listopada 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wiem że takich wątków jest miliony.
    Ale mam pytanie . Nie mogę zajsc w ciążę
    Ostatnio na wizycie lekarz stwierdził podejrzenie PCOS.
    cykle mam różne po 32- 36 dni.
    Lekarz zalecił brać duphaston od 19 dnia cyklu do 25.
    Jak myślicie czy to jest dobre rozwiązanie?

  • Kejt88 Autorytet
    Postów: 550 321

    Wysłany: 28 listopada 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skróci ci miesiączki, po odstawieniu tabletek jak skończysz przez te kilka dni to do 2-3 dni pojawi się po nich miesiączka, może chce trochę ci podregulować cykl bo jest trochę za długi

    TSH : 7.26 -> 3.97 -> 2.73 :)))) poprawa <jupi>
    Ft3 : 4.17
    Ft4 : 11.70

    <3

    Euthyrox 70
    Pregna Start
    Folik
    Fertistim
  • PolaLola96 Koleżanka
    Postów: 103 1

    Wysłany: 28 listopada 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt88 wrote:
    Skróci ci miesiączki, po odstawieniu tabletek jak skończysz przez te kilka dni to do 2-3 dni pojawi się po nich miesiączka, może chce trochę ci podregulować cykl bo jest trochę za długi


    Rozumiem. Tylko lekarz stwierdził żeby w tym miesiącu też się starać . Wiec boje się że przyblokuje sobie owulke

  • Marchewka Ekspertka
    Postów: 140 161

    Wysłany: 29 listopada 2021, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny problem. Cykl mam normalny 28 dniowy ale gin po ilości krwi zaproponował mi duphaston od 10 dnia... sugerował ze to lek który mi nie zaszkodzi a pomoże bo i to jak naturalnie hormony by narastały... tylko czy w tej dacie to nie zahamuje owulacji? Mysle zeby brać jednak po owulacji...

    Czy ktoś miał doświadczenie w tym temacie ?🥺

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 4737 3344

    Wysłany: 29 listopada 2021, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2024, 21:24

    Marchewka lubi tę wiadomość

    2022 r. - córeczka 🩷

    2025.r - synek 🩵
  • adriftbubble Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 29 listopada 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie co lekarz to inna opinia co do Duphastonu… miałam podobną sytuacje do Ciebie, długie cykle 32-36 dni. Owu zwykle 18/19 dzień. Lekarz (znany i polecany!) kazał brać duphaston 16-25 dc. Pytałam czy to nie zaszkodzi owulacji i powiedział, ze absolutnie nie. I tak brałam ok pół roku, oczywiście starania bez rezultatu.

    Lekarza zmieniłam (zawiodłam się na nim z innego powodu) i co? Dwóch innych lekarzy złapało się za głowę, że brałam dupka przed owulacja!!! Obie panie dr powiedziały ze nie dziwne, ze się nie udało przez te pół roku ;)

    👩‍❤️‍👨 32 lata

    💞 starania od stycznia 2020

    On - wyniki książkowe ✔️

    Ona:
    ✖️Podejrzenie PCOs
    ✔️ Badania hormonalne
    ✔️Oba jajowody drożne
    ✖️ Protrombina hetero
    ✖️ MTHFR A1298C homo
    ✖️ PAI-1 hetero
  • PolaLola96 Koleżanka
    Postów: 103 1

    Wysłany: 30 listopada 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriftbubble wrote:
    Generalnie co lekarz to inna opinia co do Duphastonu… miałam podobną sytuacje do Ciebie, długie cykle 32-36 dni. Owu zwykle 18/19 dzień. Lekarz (znany i polecany!) kazał brać duphaston 16-25 dc. Pytałam czy to nie zaszkodzi owulacji i powiedział, ze absolutnie nie. I tak brałam ok pół roku, oczywiście starania bez rezultatu.

    Lekarza zmieniłam (zawiodłam się na nim z innego powodu) i co? Dwóch innych lekarzy złapało się za głowę, że brałam dupka przed owulacja!!! Obie panie dr powiedziały ze nie dziwne, ze się nie udało przez te pół roku ;)

    To widzę że każdy lekarz mowi inaczej.
    Ja wczoraj byłam u innego lekarza i mowil ze nie ma żadnego PCOS. I że jestem już po owulacji.
    Tylko martwi go ilość płynu w zatoce Douglasa

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 4737 3344

    Wysłany: 30 listopada 2021, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2024, 21:24

    2022 r. - córeczka 🩷

    2025.r - synek 🩵
  • PolaLola96 Koleżanka
    Postów: 103 1

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    A jaka ilość płynu mialas? Duzo czy malo?

    Dużo 🤔

  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 4737 3344

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2024, 21:25

    2022 r. - córeczka 🩷

    2025.r - synek 🩵
  • PolaLola96 Koleżanka
    Postów: 103 1

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abrakadabra wrote:
    Wiesz, że nawet biorac kapiel przed badaniem po prostu moglas 'nalapac' tam wody? Chyba, że nie kapałas sie przed to juz co innego

    O kurcze o tym to nie wiedziałam ;)
    Niby kąpałam się dzień przed bo z samego rana mialam lekarza

  • PolaLola96 Koleżanka
    Postów: 103 1

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy którejś duphaston pomógł zajsc w ciaze ?

  • adriftbubble Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nie :(

    👩‍❤️‍👨 32 lata

    💞 starania od stycznia 2020

    On - wyniki książkowe ✔️

    Ona:
    ✖️Podejrzenie PCOs
    ✔️ Badania hormonalne
    ✔️Oba jajowody drożne
    ✖️ Protrombina hetero
    ✖️ MTHFR A1298C homo
    ✖️ PAI-1 hetero
  • Marchewka Ekspertka
    Postów: 140 161

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale on chyba ułatwia zagnieżdżenie... ogranicza endometrioze -to progesteron po prostu. Czyli jak dojdzie do zapldniebia pomaga zeby komórki prześlizgnęły się do macicy i żeby sie zagniezdzily

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ