Forum Starając się - ogólne pęcherzyk po owulacji, monitoring cyklu
Odpowiedz

pęcherzyk po owulacji, monitoring cyklu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 października 2016, 19:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Od czwartku myślę o tym i myślę. Więc porozmawiajcie ze mną...

  Monitoring :
  * 10dc mój pęcherzyk dominujący miał 16mm, endometrium 6mm
  * 13dc pęcherzyk miał 22mm, endometrium 11mm
  * 16dc pęcherzyk po owulacji 19mm, endometrium 15mm (lekarz napisał tak na opisie badania, pęcherzyk świeżo po owulacji)

  Obserwacje:
  - od 13dc do 15dc miałam śluz rozciągliwy i szyjka się otworzyła i cały czas ból, pulsowanie w podbrzuszu, ból jajnika w którym rósł pęcherzyk.
  - w nocy 15/16dc po 23:00 do 1:00 ból rwący prawego jajnika. tak, że nie dało się zasnąć.
  - 16dc temperatura najniższa z niższych :) poza tym cisza, zero bólu i napięcia, śluz już bez cech wysoce płodnych, szyjka już nie taka otwarta. o godzinie 16:00 na monitoringu pęcherzyk 19mm, lekarz stwierdził, że po pęknięciu powoli ulatnia się z niego płyn, ja nic takiego nie widziałam na tym USG. w toalecie po badaniu odkryłam w sobie śluz ze smugami krwi.
  - 17dc piękny wzrost temperatury o 0,3 stopnia
  - 18dc kolejny wzrost o 0,1 stopnia
  - 19dc kolejny mały wzrost :) owu była :D

  Aktywność:
  Seks był dopiero 16dc po USG :( wcześniej to w 11dc :( tak nam jakoś wyszło.

  I teraz moje pytania:
  1. czy ten tak silny ból jajnika mógł wcale nie oznaczać owulacji, tylko np. wzrost stężenia estradiou? Chociaż kuło inaczej niż wcześniej, następnego dnia zupełna ulga, spadek estradiolu?
  2. Czy po owulacji pęcherzyk może być widoczny taki duży (19mm) i ile czasu po niej jest taki widoczny? to moje w sumie główne pytanie :)
  3. Lekarz nie mówił nic o płynie w zatoce, czy prosto po owulacji, gdy jest taki pęcherzyk można nie widzieć jeszcze płynu?
  4. no i ten nasz seks był po owulacji i dlatego mnie to martwi, że owulacja była jak był ten ogromny ból jajnika i szczyt śluzu i szyjki. jak ktoś ma ochotę pobawić się we wróżkę i o tym ze mną porozmawiać, to pkt. 4 jest dobry do tego :) Chcę być w ciąży :(

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2016, 19:09

 • AiCha4811 Autorytet
  Postów: 1419 1017

  Wysłany: 30 października 2016, 19:42

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  wytłumaczcie mi to bo ja chyba mam płytką wyobraźnie. całe zycie uczono mnie, że pecherzyk rosnie a potem pęka i uwalnia komórkę jajową = owulacja. Więc jak do diaska może być średnica pecherzyka przed i po owulacji kiedy po owulacji jest pekniety :/

  "Niech mi się stanie według słowa Twego"
  wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
  Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
  3560 gram szczęścia <3 55cm
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 października 2016, 20:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  waśnie stąd moje pytania, bo też tak sobie wbiłam w głowę, ale lekarz był bardzo pewny tego, że to po pęknięciu pęcherzyka. Chodzę do dużej kliniki leczącej niepłodność. Lekarz jest bardzo fajny i o wszystkim mi mówi. Z tym, że ja nie zadałam pytań.... skupiłam się na obmyśleniu jak szybko wrócić do męża. Wszystkie inne objawy są książkowe, wykres wygląda książkowo.
  o co chodzi z tym pęcherzykiem????

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 30 października 2016, 22:30

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziwna sytuacja bo po owulacji pozostałość po pęcherzyku przekształca się w ciałko żółte. A mówił coś o płynie w zatoce?

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 31 października 2016, 08:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nic nie mówił o tym płynie :( i sprawdziłam dokładnie co napisał mi w opisie badania: " ślad po świeżo przebytej owulacji 19mm unaczyniony na obwodzie"
  No i lekarz mi mówił, że być może jeszcze się sączy z niego płyn po owulacji, że to musiało być dopiero co. A mnie zastanawia ta korelacja z bólem i totalną ulgą po nim, czy to hormon wywołuje ten ból? Bo jeżeli owulacja byłaby w nocy, to czy następnego dnia byłby widoczny ten pęcherzyk (bo dla mnie wyglądał on jakby był przed owulacją, tylko był mniejszy niż ostatnio)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego