X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Plamienie
Odpowiedz

Plamienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ShopGirl Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Na wstępie zaznaczę, że wizytę u lekarza mam 10.02.

    Moje cykle to ok 29-35 dni. Dnia 03.01 dostałam @ (kolejna przewidywana ok. 05.02). Jednak wczoraj (22 dzień cyklu) zauważyłam delikatne brązowe plamienie, które utrzymuje się również dzisiaj. Jest ono bardzo skąpe. I zastanawiam się czy to może być implantacja. Staram się o dziecko od 2,5roku. Mam PCO. W zeszłym roku brałam leki, jednak późniejrok 2014 postanowiłam odpuścić i zająć się sprawami zawodowymi.

    Okres mam 'regularny' tzn. jest co miesiąc, ale waha się 29-35dni. Ostatni najkrótszy cykl 26 dniowy miałam w 06.2014r. Wszystkie późniejsze powyżej 29dni i zawsze zaczynało się krwawienie, a nie plamieniem.

    Czy możliwe, że właśnie zachodzę? :)

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może to być plamienie okołoowulacyjne, u mnie również raz na jakiś czas występuje ostatnio też miałam 5 dni po przypuszczalnej owulacji trwało 3 dni plamienie, od wczoraj czysto, miesiaczki regularne, staramy się ponad 3 lata, jeszcze nigdy nie wyszła z tego fasolka :(

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • ShopGirl Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa może masz rację, bo w zasadzie przy moim PCO nie wiem nawet czy mam owulację i może pierwszy raz jest i tak reaguje organizm. Bo jak pisałam w pierwszym poście, jeszcze nigdy mi coś takiego się nie przytrafiło, tzn. nigdy nie miałam plamienia w połowie cyklu.

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwszy raz dla mnie też było to dziwne i od razu pojawiły się nadzieje, teraz drugi miesiąc pod rząd wystąpiło takie plamienie wcześniej miałam przerwę, ale wiem że raczej z ciążą nic nie mają wspólnego czekam na @ 31.01 cykle 28 dniowe,

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienie na kilka dni przed miesiączką może oznaczac zbyt niski poziom progesteronu.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale też nie zawsze, bo ja teraz miałam plamienia 2 dni, a progesteron ładny.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • ShopGirl Koleżanka
    Postów: 34 14

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie wiem jaki mam poziom progesteronu, bo mój poprzedni lekarz przez dwa lata starań NIE ZLECIŁ MI ŻADNYCH BADAŃ.

    Dlatego teraz wybieram się do innego lekarza.

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w siódmym dniu po owulacji sprawdza się progesteron :)
    Normy są szerokie, ale jak będziesz mieć wynik kilkanaście jednostek, to powinno byc ok :)

    a lekarza najwyższa pora zmienić ;)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    No to w siódmym dniu po owulacji sprawdza się progesteron :)
    Normy są szerokie, ale jak będziesz mieć wynik kilkanaście jednostek, to powinno byc ok :)

    a lekarza najwyższa pora zmienić ;)
    No kilkanaście nie zawsze jest dobrze... bo mając 12-naście a 19-naście to wielka różnica :)
    Ja miałam 15 i NIE było ok u mnie świadczyło to o braku owulacji. progesteron powinien być co najmniej 19.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    No kilkanaście nie zawsze jest dobrze... bo mając 12-naście a 19-naście to wielka różnica :)
    Ja miałam 15 i NIE było ok u mnie świadczyło to o braku owulacji. progesteron powinien być co najmniej 19.

    Wiem, wieeeem :D Tyle że to są nasze normy, od naprotechnologów ;) A nawet wśród nich niektórzy podobno sądzą, że wystarczy 15. Próbowałam nie narzucać tych 19 jednostek, bo niektórzy marudzą, że zbyt wyśrubowana ta norma :P

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzzi wrote:
    A nawet wśród nich niektórzy podobno sądzą, że wystarczy 15. Próbowałam nie narzucać tych 19 jednostek, bo niektórzy marudzą, że zbyt wyśrubowana ta norma :P
    No tak ale ja gdybym "siedziała" u innego lekarza i kierowała sie tym co mówi to nadal myślałabym że mam cykle owulacyjne bo jak to mówili " taki progesteron świadczy o owulacji" (miałam 15-17) a jej nie było!!! :P i byłam w szoku jak to wyszło ale dla obecnego lekarza to było normalne bo od razu mówił że nie ma sie co dziwić bo niski progesteron (15-17) a wg. innych był super. I to jedna z przyczyn wieloletnich niepowodzeń na którą nikt nigdy nie zwrócił uwagi.Oczywiście nie u każdej przy takim progesteronie sa cykle bezowulacyjne ale u mnie tak jest. Owulację u mnie potwierdza progesteron powyżej 20.
    To tak dla inforacji żeby nie zawsze wierzyć w to co mówią lekarze... tylko skąd wiedzieć kiedy maja rację a kiedy nie :/

    Maczek lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny jestem pare dni przed okresem.. w plodnych dniach dostalam lekkiego czerwonego plamienia po stosunku ..czy to mogla byc owulacja , czy raczej cos innego :/ ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikomu z was sie to nie przydarzylo ??

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, trudno powiedzieć - może to być związane z owulacją, jak również z jakąś ranką na szyjce czy w pochwie. Mi się zdarzały kiedyś plamienia owulacyjne, jak również i te po stosunku, co wtedy właśnie było związane z raną na szyjce.

    To i ja zadam pytanie: Jestem w teorii 12 dzień po "owulacji". Wczoraj wieczorem przy podcieraniu na papierze zauważyłam blado czerwoną krew bez żadnego śluzu (ale czuję mokro tam) Dzisiaj wyszedł negatyw. Na razie cisza z @, i do jutra włącznie jestem na luteinie.

    Czy to mogłaby być implantacja? W poprzednim cyklu na luteinie @ przyszła dopiero po 3 dniach od odłożenia, więc teraz mi to nie wygląda na @. Za to jak odłożę, to zapewne poleje się strumieniami ;)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sama juz nie wiem, moze u mnie od poronienia jeszcze cos tam sie goilo. Ale bylo to trzy miesiace temu, wiec myslalam ze to owulacja.

    Adelo,mysle ze moglo to byc plamienie implantacyjne =) Trzymma kciuki oby to bylo to =)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna_121 wrote:
    witam dziewczyny jestem pare dni przed okresem.. w plodnych dniach dostalam lekkiego czerwonego plamienia po stosunku ..czy to mogla byc owulacja , czy raczej cos innego :/ ?
    po stosunku to ja bym bardziej się o nadżerkę obawiała..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jezu, oby nie :(

  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna ja tak miała po stosunku..I nie miała nadżerki.Bo była u gina i wszystko ok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to przez co moze tak jeszcze byc :/ ?

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, nikt tu ginekologiem nie jest. Jeśli coś Cię martwi musisz iść do lekarza. Możemy jedynie domniemać co to było. Może po prostu pękło jakieś naczynko - jak krew z nosa, nie oznacza od razu guza mózgu.

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ