X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Plamienie w środku cyklu
Odpowiedz

Plamienie w środku cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aenetea Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Moje cykle maja średnio 29-34 dni, staramy się o dziecko i od 3 miesięcy przyjmuje euthyrox, natomiast drugi cykl przyjmuje norprolac ( prolaktyna w normie, po podaniu MTC wzrost x32) oraz miovelia nac 3-7 dc, mam również przepisany duphaston po owulacji. W tym cyklu w przewidywanym terminie owulacji dopadło mnie przeziębienie przez co owulacji niw było (obserwacja śluzu, mierzenie temp). Wczoraj w 22 do zrobiłam badanie progesteronu, tsh i prolaktyny
    Tsh: 0,45
    Prolaktyna 2,77 (norma od 5,18)
    I progesteron: 0,2
    Po powrocie do domu zauważyłam w toalecie śluz podbarwiony na różowo-brązowo, plamienie utrzymuje się również dzisiaj
    Czy to może może być plamienie okołowulacyjne ( temp na poziomie owulacyjnych, jeszcze bez skoku temp), czy raczej jakaś oznaka torbieli z niepeknietego pęcherzyka? Czy ktoś miał podobny przypadek ? Nigdy wcześniej nie miałam plamien w trakcie cyklu

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aenetea wrote:
    Witam
    Moje cykle maja średnio 29-34 dni, staramy się o dziecko i od 3 miesięcy przyjmuje euthyrox, natomiast drugi cykl przyjmuje norprolac ( prolaktyna w normie, po podaniu MTC wzrost x32) oraz miovelia nac 3-7 dc, mam również przepisany duphaston po owulacji. W tym cyklu w przewidywanym terminie owulacji dopadło mnie przeziębienie przez co owulacji niw było (obserwacja śluzu, mierzenie temp). Wczoraj w 22 do zrobiłam badanie progesteronu, tsh i prolaktyny
    Tsh: 0,45
    Prolaktyna 2,77 (norma od 5,18)
    I progesteron: 0,2
    Po powrocie do domu zauważyłam w toalecie śluz podbarwiony na różowo-brązowo, plamienie utrzymuje się również dzisiaj
    Czy to może może być plamienie okołowulacyjne ( temp na poziomie owulacyjnych, jeszcze bez skoku temp), czy raczej jakaś oznaka torbieli z niepeknietego pęcherzyka? Czy ktoś miał podobny przypadek ? Nigdy wcześniej nie miałam plamien w trakcie cyklu

    Przy cyklu bezowulacyjnym plamienia zdarzają sie bardzo często. Ja prawie w każdym bezowulacyjnym miałam takie plamienia zwykle wtedy kiedy powinna być owulacja. Po dwóch tygodniach przychodził okres ale owulki nie było. Nie jest to nic czym powinnaś sie martwić.
    Gdyby te plamienia wskazywały na owulacje to progesteron byłby troszke wyższy. Na pewno przy wynikach masz normy dla fazy okołoowulacyjnej. Ja miałam proga troche ponad 1 w fazie okołoowulacyjnej. Wynik 0,2 świadczy, że owulacji nie było i raczej sie nie zanosi w najbliższym czasie (ale każdy organizm jest inny więc też Ci w 100% nikt tego nie zagwarantuje)
    Jeśli w tym cyklu brałaś duphaston tak jak zwykle to okres sie pojawi po odstawieniu a jeśli nie wzięłaś go jeszcze to weź bo cykl bezowulacyjny może być bardzo długi i nie ma co czekać. Jest oczywiście jeszcze możliwość, że przez przeziebienie owulacja sie przesunie i będzie np w 25dc a nawet w 30dc (jeśli nie wzięłaś duphastonu bo on hamuje owulacje)
    Do Ciebie należy decyzja czy chcesz jeszcze poczekać, nie brać dupka i mierzyć dalej temp czy brać dupka i zacząć nowy cykl😊
    Tak czy inaczej taki cykl sie czasem trafia i to nic złego. A może z tego plamienia już sie rozkręci okres i cykl będzie krótszy niż zwykle 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2021, 13:27

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • Aenetea Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaJa wrote:
    Przy cyklu bezowulacyjnym plamienia zdarzają sie bardzo często. Ja prawie w każdym bezowulacyjnym miałam takie plamienia zwykle wtedy kiedy powinna być owulacja. Po dwóch tygodniach przychodził okres ale owulki nie było. Nie jest to nic czym powinnaś sie martwić.
    Gdyby te plamienia wskazywały na owulacje to progesteron byłby troszke wyższy. Na pewno przy wynikach masz normy dla fazy okołoowulacyjnej. Ja miałam proga troche ponad 1 w fazie okołoowulacyjnej. Wynik 0,2 świadczy, że owulacji nie było i raczej sie nie zanosi w najbliższym czasie (ale każdy organizm jest inny więc też Ci w 100% nikt tego nie zagwarantuje)
    Jeśli w tym cyklu brałaś duphaston tak jak zwykle to okres sie pojawi po odstawieniu a jeśli nie wzięłaś go jeszcze to weź bo cykl bezowulacyjny może być bardzo długi i nie ma co czekać. Jest oczywiście jeszcze możliwość, że przez przeziebienie owulacja sie przesunie i będzie np w 25dc a nawet w 30dc (jeśli nie wzięłaś duphastonu bo on hamuje owulacje)
    Do Ciebie należy decyzja czy chcesz jeszcze poczekać, nie brać dupka i mierzyć dalej temp czy brać dupka i zacząć nowy cykl😊
    Tak czy inaczej taki cykl sie czasem trafia i to nic złego. A może z tego plamienia już sie rozkręci okres i cykl będzie krótszy niż zwykle 😉

    Dziękuje bardzo za pomoc! ❤️

    KaJa lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ