X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Planowanie ciąży jakie leki przyjmować??
Odpowiedz

Planowanie ciąży jakie leki przyjmować??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • asia__u Ekspertka
    Postów: 221 294

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Mam do odsprzedania całe opakowanie wiesiołka, 2 opakowania castagnusa i 2 femifertil. Jakby któraś z was chciała proszę o kontakt na maila: [email protected]

    km5s8ribrn17y8ix.png
    2nn33e3kt9e0m3f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży przyjmowałam kwas foliowy, witaminy B, A+D, magnez i suplementy dla przyszłych mam w pierwszych tygodniach. Choć lekarz mówił tylko żeby brać kwas. Teraz nie zamierzam brać czegoś innego niż lekarz zaleci więc biore tylko kwas póki co :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwas foliowy, przynajmniej 3 msc przed zajściem w ciąże, i Fe tez powinno się brać, po za tym naturalne witaminy z owoców i warzyw a nie z tabletek :0

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwas foliowy -> szpinak, liście pietruszki, kapusta włoska, brukselka, sałata, nasiona roślin strączkowych (fasola, groch, soja), orzechy, pomarańcze.
    żelazo ->rośliny strączkowe, zielone, świeże warzywa (brokuły, papryka, szpinak, natka), owoce (suszone figi),nasiona (sezam),płatki śniadaniowe.
    Można jednak zwiększyć stopień wchłaniania żelaza, łącząc produkty zawierające ten pierwiastek z żywnością bogatą w witaminę C: owoce cytrusowe, świeże warzywa, soki owocowe; fruktozę (wszystkie owoce); białko (mięso zwierząt i ryb).

    eta, Saramago lubią tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba standardowo, wiesiołek, siemie lniane, folik i jakiś czas castangus a w nowym cyklu zioła ojca Sroki nr3 i żelazo

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zrobiłam sobie poziom żelaza, czekam na wyniki, zobaczymy czy muszę go zażywać, a co to sa te zioła o.Sroki?? i na co ten wiesiołe?? nie słyszałam o tym

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sla.s wrote:
    Ja w poprzedniej ciąży przyjmowałam kwas foliowy, witaminy B, A+D, magnez i suplementy dla przyszłych mam w pierwszych tygodniach. Choć lekarz mówił tylko żeby brać kwas. Teraz nie zamierzam brać czegoś innego niż lekarz zaleci więc biore tylko kwas póki co :)


    ja też tak jak sla.s w dwóch poprzednich i przed ciążami brałam kwas foliowy plus suplementy dla kobiet planujących ciąże.
    Mój lekarz twierdzi, żebym nie brałam niczego oprócz kwasu foliowego. Mój poprzedni lekarz też miał takie zdanie.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    albo dużo owoców i warzyw, przyznam że nie jem ich dużo, ale teraz troszkę się zmuszam bo ich jedzenia, wiadomo, dla dobra dziecka i mojego :)

  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na 3 miesiace przed planowana ciaza zaczelam brac kwas foliowy i witaminy pharmaton -dziwne z tymi witaminami ,bo nigdy w zyciu nie bralam witamin w tabletkach(tylko przed ciaza ,bo w ciazy bardzo rzadko lykalam witaminki)poza tym nie odchudzalam sie przynajmniej na 2 lata przed ciaza, kusilo mnie przed samym slubem ,zeby sie odchudzic z 4 kg, ale poniewaz bardzo chcialam byc w ciazy po slubie zrezygnowalam.dodatkowo bardzo zdrowo sie odzywialam, warzywa, miesko wszystko z ekologicznych zrodel ,nie ze sklepow, duzo sie ruszalam i bylam szczesliwa przede wszystkim.
    udalo mi sie zajsc w ciaze 3 tyg po slubie, w pierwszym cyklu staran;-)

    Martuśka lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to gratulacje :) ja na razie próbuje dalej, ale jestem dobrej myśli.

  • skrzatek85 Przyjaciółka
    Postów: 88 46

    Wysłany: 1 lipca 2013, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na wizycie kontrolnej i powiedziałam lekarzowi, że planujemy z mężem dziecko i przepisał pregna plus.... i nic poza tym...

    https://www.maluchy.pl/li-68994.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skrzatek85 wrote:
    Byłam na wizycie kontrolnej i powiedziałam lekarzowi, że planujemy z mężem dziecko i przepisał pregna plus.... i nic poza tym...
    a co to za lek???

  • aga8787 Autorytet
    Postów: 558 489

    Wysłany: 30 lipca 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę kwas foliowy, wiesiołek i czasem siemię lniane. Lekarz zalecił sam kwas foliowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2013, 19:28

    ug37df9hmgtex3az.png
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 30 lipca 2013, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga8787 wrote:
    ja biorę kwas foliowy, wiesiołek i czasem siemię lniane. Lekarz zalecił sam kwas foliowy. Dobrze też zadbać o zęby, żeby w ciąży nie zaskoczył nas ból. Zastanawiam się tylko czy znieczulenie nie ma wpływu na staranie się o dziecko?

    wbrew różnym opiniom, jeżeli ciąża jest zdrowa nie ma przeciwwskazań do znieczulenia przy zabiegach stomatologicznych.
    choć pewnie znajdą sie jeszcze lekarze którzy nic nie beda chcieli zrobić przy zębach jak usłyszą że jesteś w ciązy.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • Kiniejka Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 27 listopada 2013, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat.

    Przyjmujecie jakieś witamiy przy straniach?

    Ja do tej pory brałam tylko kwas foliowy ale wczoraj w rossmanie trafiłam na prmocje Vita-min plus mama i oczywiście slogan "Planowanie-ciąża-karmienie" skusił mnie i zakupiłam za 20zł. Ale teraz sama nie wiem czy to przyjmować.

    ........................................1 kapsułka......%ZDS
    Witamina A..............................180 µg..........22,5%
    Witamina D..............................5 µg............100%
    Witamina E..............................12 mg...........100%
    Witamina C..............................80 mg...........100%
    Witamina B1.............................1,1 mg..........100%
    Witamina B2.............................1,4 mg..........100%
    Niacyna.................................16 mg...........100%
    Witamina B6.............................1,4 mg..........100%
    Kwas foliowy............................400 µg..........200%
    Witamina B12............................2,5 µg..........100%
    Biotyna.................................50 µg...........100%
    Kwas pantotenowy........................6 mg............100%
    Minerały
    Wapń / chelat ALBION® TRAACS®...........150 mg..........12,5%
    Magnez / chelat ALBION® TRAACS®.........50 mg...........13%
    Żelazo / chelat ALBION® TRAACS®.........14 mg...........100%
    Cynk / chelat ALBION® TRAACS®...........10 mg...........100%
    Mangan / chelat ALBION® TRAACS®.........1 mg............50%
    Miedź z chelatu ALBION® TRAACS®.........1000 µg.........100%
    Jod.....................................200 µg..........133%
    Ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon Ait.)
    w tym 10% proantocyjanidyn 10 mg -

    %ZDS - procent realizacji dziennego zalecanego spożycia.

    Dajcie koniecznie znać co o tym myślicie, może któraś z Was to zażywa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2013, 11:46

    mika1987 lubi tę wiadomość

  • mika1987 Autorytet
    Postów: 970 1097

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniejko ja tez to biore:)nie pytalam o zdanie lekarza, bo w grudniu mam wizyte,ale wczesniej malo jadlam owocow, wiec postanowilam troche uzupelnic w formie tych tabletek no i oczywiscie owoce itp wlaczylam do diety:)

    iv09krhme1fe56cn.png

    f2w3rjjgc0akmsfq.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 29 listopada 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eta wrote:
    wbrew różnym opiniom, jeżeli ciąża jest zdrowa nie ma przeciwwskazań do znieczulenia przy zabiegach stomatologicznych.
    choć pewnie znajdą sie jeszcze lekarze którzy nic nie beda chcieli zrobić przy zębach jak usłyszą że jesteś w ciązy.


    Mój dentysta na szczęście jest z tych, że znieczulenie jak najbardziej wskazane, ponieważ większy strach i zagrożenie może być związany z bólem i cierpieniem, niż ryzyko znieczulenia.
    Oczywiście mówimy o przypadkach ciąż niezagrożonych

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 29 listopada 2013, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/zdrowe-dziasla-w-ciazy-i-przed,1203.html

    polecam :)


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 29 listopada 2013, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dentysci nie zgadzaja sie na rentgen z tego co wiem.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 30 listopada 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    promieniowanie w RTG ustomatologa jest bardzo małe ale jak każdy wie lepiej huhac na zimne :)


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ