X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne płodność po odstawieniu antykoncepcji
Odpowiedz

płodność po odstawieniu antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to jest z tą płodnością? Ja brałam przez 7 cykli tabletki ( w celu obniżenia testosteronu). Jestem w pierwszym cyklu beztabletkowym. Kiedyś przez obserwację śluzu potrafiłam określić dni płodne. A teraz wg. kalkulatora płodności powinnam mieć jutro owulację. Nie mam praktycznie śluzu, straszne uczucie suchości, test owulacyjny wyszedł mi negatywny. Od czwartku czuję tylko ból w podbrzuszu i jajnikach, ale wydaje mi się, że to może przez odstawienie. Czy któraś z Was może powiedzieć kiedy wraca płodność i 'normalny' śluz? Bo różne opinie czytałam, ale wolę się dowiedzieć z pierwszej ręki, bo może ktoś po odstawieniu tabletek zaczął się starać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to bardzo różnie. Niektórzy mają cykle owulacyjne zaraz po odstawieniu tabletek, inni po kilku miesiącach. Jest to indywidualna sprawa ;) Niemniej jednak lekarze raczej namawiają pacjentki na staranki kilka miesięcy po odstawieniu. Służyć to ma ustatkowaniu hormonów bez tego może być problem z utrzymaniem ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2016, 15:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo właśnie dziwi mnie brak śluzu, uczucie suchości, ale 3 dni temu miałam miękką szyjkę macicy a wczoraj już twarda była. Więc nie wiem czy po prostu 10 dni po odstawiennym plamieniu przyjdzie czy już nawet szyjka macicy mi wariuje ;)

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po odstawieniu anty ponad rok temu mam problemy do tej pory.
    Warto umowic sie do ginekologa. Zeby sprawdzic czy wszystko ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle że moje gin kazała mi jak najszybciej po odstawieniu starać się o dziecko, bo miałam bardzo wysoki testosteron i może znów wzrosnąć;/ I niestety nie trafiłam na dobrą gin jesli chodzi o problemy hormonalne i szukam kogoś innego.

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    Tyle że moje gin kazała mi jak najszybciej po odstawieniu starać się o dziecko, bo miałam bardzo wysoki testosteron i może znów wzrosnąć;/ I niestety nie trafiłam na dobrą gin jesli chodzi o problemy hormonalne i szukam kogoś innego.


    Co znaczy bardzo wysoki testosteron? Zarzuć jakimś wynikiem z normami :)

    Ja kiedyś brałam anty z powodu wysokich androgenów, ale więcej mi narobiły bajzlu, niż pomogły.
    Po ich odstawianiu faktycznie testosteron szedł w górę. Ale potem się z czasem wszystko ustabilizowało - na metforminie, niepokalanku i suplementach.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0-4,1 pg/ml(testosteron wolny), ja mialam 6.3 i przez to 50 dniowe cykle, łysiałam i miałam okropny trądzik i z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej, więc wolałam brać anty niż całkowicie wyłysieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 21:31

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oprocz testosteronu jakie mialas badania jeszcze? Bo anty to raczej zaleczy na chwile. A nie wyleczy.

  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka - ja po odstawieniu wieloletniej atykoncepcji zaszłam w ciązę w 1 cyklu. Przestała się rozwijać w 11tc. Teraz myślę, że ze staraniami odczekałabym z 3 miesiące, mimo opinii, że nie trzeba.

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka_ wrote:
    A oprocz testosteronu jakie mialas badania jeszcze? Bo anty to raczej zaleczy na chwile. A nie wyleczy.
    Oczywiście, że nie, bo moja gin nie szuka przyczyn tylko leczy skutki. Tak jak przez wiele lat miałam wysoką prolaktynę, to dostawałam na kilka miesięcy bromergon i owszem spadała na chwilę, gdy rosła znów to samo przepisywała. No ale cóż człowiek młody i głupi, nie myślał o dzieciach ani o skutkach wariowania hormonów, przez co wydawało mi się takie leczenie ok;/

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja w pierwszej kolejnosci poszukalabym innego lekarza. Endo-gina. Zeby umial i dzieci "robic" i hormony okielznac.
    Bo to ze sie na chwile zaleczy problem nie znaczy ze on zniknie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety u mnie jest tylko jeden taki lekarz, ale wizyta kosztuje 200zł. ;/ Muszę po prostu znaleźć dobrego gin.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ