X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Po konizacji
Odpowiedz

Po konizacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Łati90 Autorytet
    Postów: 365 158

    Wysłany: 17 października 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂
    Ja miałam konizacje szyjki w 2019r. Moja zmiana została cała usunięta dodatkowo co pół roku robię cytologie cieńkowarstwową i wychodzi ok więc pozbyłam się problemu.
    Po zabiegu lekarz powiedział że przez miesiąc nie mogę współżyć bo musi się to trochę zagoic a starania o dziecko zaczęła dopiero pół roku po zabiegu ponieważ wszystko musi się dobrze zabliźnić.
    Po miesiącu od zbiegu przy stosunku nic mnie nie bolało tylko miałam tam sucho strasznie. Zresztą czasami dalej mam a od zabiegu minęły już dwa lata więc zazwyczaj używamy żelu feminum żeby było przyjemniej :)
    Jak narazie nie mam dzieci staramy się od półtorej roku ponad i jak narazie nic :(
    Raczej nie jest to problem drożności szyjki ponieważ miesiączki mam normalne.
    Problem albo jest gdzieś głębiej albo przyczyną tkwi w małej ilości śluzu i przez to nie potrafię zaciążyć.
    Narazie zakupiłam żel fertilsafe i używamy w dni płodne.
    Mam Nadzieję że pomoże :)
    Czekam na testowanie bo @ ma. Przyjść 21.10 mam. Nadzieję że nie przyjdzie i zobaczę w końcu II.

    Ona: 33lat
    On: 32lat

    Starania o dzidziusia od marca 2020r.

    ON - badanie nasienia Ok.
    Morfologia -3%.
    ONA:
    08.2019- konizacja szyjki macicy (powód: dysplazja,CIN3)
    Niedoczynność tarczycy - tabl. Euthyrox 25.
    Witaminy pregna start + omega 3.
    Małopłytkowość nieokreślona - PLT miedzy 70-90 tyś (leczenie farmakologiczne nie wskazane)
    12.2022- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endomatroza małego stopnia. Ogniska usunięto.
    Jajowody drożne.
    Badania:
    TSH : 1,62
    Cytologia -OK
    Ureaplasma- nie wykryto
    Chlamydia -nie wykryto
    Toxoplasmosa IGG/IGM- nie wykryto.
    AMH- 1,6
    Prolaktyna i Progesteron w normie.
    ANA1 - dodatnie.
    ANA3- ujemne.
    P/C przeciwplemnikowe- nie wykryto.
    KIR Bx brak 2DS3
    Cross Match OK
    Allo MLR 30 %
    Cytokiny rozjechane

    1 IUI : 25.05.2023- ❌😞
    2IUI- 17.06.2023- ❌ 😞

    Immunolog-leczenie przeciwzapalne plus accofil, encorton.

    Immunolog dr.S -kolejna wizyta 22.05.

    "Trzeba wierzyć, że sie uda... "
  • Łati90 Autorytet
    Postów: 365 158

    Wysłany: 18 października 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princess98 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. My rok temu w czerwcu po prostu,że tak powiem " na luzie" zaczęliśmy próbować ale do tej pory się nie udało i powoli zaczyna mnie to stresować. W czerwcu zmieniłam lekarza, chciałam żeby może zlecił jakieś badania ale wyszła zła ta cytologia, później ta konizacja i na tym na razie sie skupiliśmy. Stwierdził również u mnie PCOS ale zalecił mi tylko brać OVARIN i na tym koniec. Troszkę to dobijające,że niektórym tak się udaje szybciutko a my musimy tyle czekać. Ale wierzę,że i Nam się w koncu uda. Co do suchosci to faktycznie też to zauważyłam u siebie. A Ty kochana robiłaś już jakieś badania czy na razie nie? Koniecznie daj znać jak zatestujesz. Trzymam mocno kciuki!

    No mnie też to dobija że nam nie wychodzi ale. Jestem dobrej mysli:) ty też musisz być :) na pewno z czasem wam się uda :)
    Ja po roku starań zostałam wysłana na badania hormonalne. Okazało się że miałam podwyższone tsh i prolaktyne. Zostałam skierowana do endokrynologa i przepisano mi eutyrox.
    Po stosowaniu eutyroxu prolaktyne i tsh się unormowały ale dalej nam nie wychodzilo.
    Mój mąż poszedł na badanie nasienia we Wrześniu i u niego wszystko wyszło ok na szczęście :)
    Teraz miałam śledzenie cyklu. Byłam 4 października na usg i moja ginekolog widziała pecherzyk 17cm.
    Powiedziała że mam przyjechać za tydzień żeby soarwdzic czy owu była i kazała się nam starać w tym czasie. Staraliśmy się 7dni codziennie. Używaliśmy zelu fertilsafe więc mam nadzieję że coś pomógł.
    Jak przyjechałam do niej 12.10 to okazało się że owu była ponieważ widać ciałko żółte :)
    Takze teraz czekam co będzie dalej czy się udało :) czy nic z tego :(
    Jeśli @przyjdzie to czekają mnie wymazy a potem drożność jajowodów.
    mam taką cicha nadzieję że zrobię test i zobaczę II w końcu :)

    Ona: 33lat
    On: 32lat

    Starania o dzidziusia od marca 2020r.

    ON - badanie nasienia Ok.
    Morfologia -3%.
    ONA:
    08.2019- konizacja szyjki macicy (powód: dysplazja,CIN3)
    Niedoczynność tarczycy - tabl. Euthyrox 25.
    Witaminy pregna start + omega 3.
    Małopłytkowość nieokreślona - PLT miedzy 70-90 tyś (leczenie farmakologiczne nie wskazane)
    12.2022- histeroskopia i laparoskopia - wykryta endomatroza małego stopnia. Ogniska usunięto.
    Jajowody drożne.
    Badania:
    TSH : 1,62
    Cytologia -OK
    Ureaplasma- nie wykryto
    Chlamydia -nie wykryto
    Toxoplasmosa IGG/IGM- nie wykryto.
    AMH- 1,6
    Prolaktyna i Progesteron w normie.
    ANA1 - dodatnie.
    ANA3- ujemne.
    P/C przeciwplemnikowe- nie wykryto.
    KIR Bx brak 2DS3
    Cross Match OK
    Allo MLR 30 %
    Cytokiny rozjechane

    1 IUI : 25.05.2023- ❌😞
    2IUI- 17.06.2023- ❌ 😞

    Immunolog-leczenie przeciwzapalne plus accofil, encorton.

    Immunolog dr.S -kolejna wizyta 22.05.

    "Trzeba wierzyć, że sie uda... "
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Znalazłam ten wątek, bo też czekam mnie zabieg. Ja będę miała leep-loop, bo mam zmiany cin 1/cin 2. Ktoś też miał taki? Jakie szanse potem? Czy komuś się udało?
    Ja miałam miec laparoskopię, bo mam endometriozę i poprzednio po laparo się udało i mam synka :) Tym razem okazało się, że mam te zmiany i najpierw czeka mnie właśnie pętla.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 27 sierpnia 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam :)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ