X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Po odstawieniu pigulek
Odpowiedz

Po odstawieniu pigulek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń. Piszcie jakie macie problemy po odstawieniu? Jak sobie z nimi radzicie? A te którym udało się zafasolkować nich napiszą jak długo im to zajęło.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem sześc miesięcy po odstawieniu i nie mam śluzu rozciągliwego, poza tym długie cykle i fazę lutealną 19 dniową. nie wiem czy isc juz do lekarza czy jeszcze poczekać?

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w sumie brałam anty tylko dwa miesiące ale długo dochodziłam potem do normy ;)

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam tabletki pół roku temu. Teraz mam problem, bo zamiast normalnej misiączki mam kilka dni plamienia, a dopiero potem przychodzi normalna miesiączka. Prawie połowę cyklu mam przechlapane. Teraz będzie nasz 5 cykl starań.

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja współlokatorka zaszła w drugim cyklu starań a był to chyba 3 bądź 4 cykl po odstawieniu.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam 2 lata Narayę, zaszłam w 2 cs, trzeci cykl po odstawieniu. Śluzu miałam mało, więc w tym szcześliwym cyklu zaczęłam stosować żel conceive plus.
    Po odstawieniu miałam cykle regularne po 28 dni, ale przed tabletkami tez takie miałam.

  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam tabletki przez rok i zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu. Ale ciąża była bardzo zagrożona, ledwo co donosiłam.

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja brałam novynette (jakoś tak - albo nazwę pokręciłam) 3 cykle jako kurację po poronieniu.. niby tylko 3 cykle ale spustoszenie w organizmie zrobiły pierwsze 2 cykle po anty były bezowulacyjne mimo CLO dopiero w 3cs pp obudził się organizm i z pomoca CLO owulacja była pęcherzyk pękł jednak się nie udało, teraz 4cs pp zobaczymy co z tego wyjdzie..może z wakacji wrócimy rodzinnie :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gigsa wrote:
    Ja odstawiłam tabletki pół roku temu. Teraz mam problem, bo zamiast normalnej misiączki mam kilka dni plamienia, a dopiero potem przychodzi normalna miesiączka. Prawie połowę cyklu mam przechlapane. Teraz będzie nasz 5 cykl starań.
    Jesteśmy w podobnej sytuacji, tez miałam kilka dni plamień przed okresem takich brunatnych i to trwało przez 4 cykle, zaczęłam się martwić, ale teraz 16 czerwca (piaty okres) dostałam porządny okres o normalnej barwie, to znaczy żywo-czerwony taki jaki miałam zanim zaczęłam brać to świństwo. Dzisiaj zauważyłam takie pojedyncze nitki ciągnącego się śluzu w wodnistym, bo taki mam od odstawienia tabsów. Co Mnie jeszcze martwi to to,że ovufriend nie pokazuje Mi potwierdzonej owulacji tylko taką przerywaną linią. Chciałabym do obserwacji włączyć badanie szyjki, ale nie potrafie tego robic, po prostu nie sięgam do niej.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam tabletki w kwietniu, brałam je 9 miesięcy non stop na wchłonięcie torbieli. Pierwszy cykl trwał 34 dni natomiast drugi 26 dni. Owulacja występuje, f. lutealna ma 13 dni więc ok jednym problemem jest mała ilość śluzu płodnego. Jeśli teraz się nie uda a jest to 3 cykl starań to w następnym kupuję żel conceive plus.

    atdc8iikup31msj2.png
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 1 lipca 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam tabletki prawie 4 lata, od półtora roku nie biorę. W ciąży jeszcze nie jestem - mam inne dodatkowe problemy...
    Ze śluzem nie miałam większych problemów, jedynie z praktycznie zerowym libido (teraz na szczęście jest nieco większe). No i tak jak tu któraś pisała - po odstawieniu miałam wreszcie regularne 26 dniowe cykle (fl 10-11 dni), a nie jak przed od 22 do 36...
    Za to moja przyjaciółka brała anty przez 5-6 lat, odstawiła i... następnej miesiączki nie doczekała. Teraz ma prawie rocznego maluszka...
    Tak więc to chyba kwestia bardzo indywidualna i jakiś zależności bym się tu nie doszukiwała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 08:26

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 1 lipca 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodzi o to zeby szukać zależnosci, ale żeby się wspierać.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 1 lipca 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odstawiłam je rok temu.. Miałam 3 razy zmieniane przez 3 lata... jedne za mocne jedne za słabe...
    po odstawieniu nie miałam @ 4 miesiące. tylko delikatne plamienia.
    później pojawiła się.. i cykle były około 60dniowe.
    Dopiero w 9 cyklu zaczęły się bóle owulacyjne (które miałam kiedyś)
    śluz płodny itp.. a owulkę miałam w 44dc.
    i nagle pojawiły się cykle 39-42 dniowe.
    po 3 cyklu z owulką (późną ale jednak) stało się... :)
    obserwacja bardzo dużo pomogła.

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 1 lipca 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój pierwszy cykl starań z mierzeniem temperatury, więc zobaczymy co będzie. Martwi mnie tylko tak długie plamienie. W tamtym miesiącu okres i plamienia skończyły mi się dopiero 14 dc:-( Cykle 26 dniowe. Czy to możliwe, że owu była pod koniec krwawienia? Bóle owulacyjne odczuwałam, więc sama nie wiem co mam o tym myśleć. W tym cyklu zapowiada się to samo:-(

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Brałam tabsy 6 lat, po 5,5 roku brania yaz zmieniono mi bo zaczęło się to samo co już kiedyś (mega bolesne miesiączki z biegunkami, wymiotami i omdleniami), miałam sidretella 30 ale mi nie pasowały (rozregulowały mi cykl do tego ciąża biochemiczna...) Odstawiłam 8 czerwca, 11 krwawienie. Od tego cyklu się staramy z mężem o dzidzię, w sobotę powinnam dostać @ jeśli moje cykle wróciły do tych, które miałam przed tabsami. Ale jest też duże prawdopodobieństwo ciąży :) Miałam wszelkie możliwe objawy owulacji więc mam nadzieję,że u mnie wszystko wróciło od razu do normy :)
    Pozdrawiam :)

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 4 lipca 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czekam na kolejne wpisy:-)

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 28 lutego 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam na forum, ale nigdzie nie mogłam znaleźć. Jakieś 2 tyg temu odstawiłam pigułki i od tego czasu strasznie boli mnie głowa, byłam jednak też w górach i na początku myślałam, że to może zmiana klimatu lub ciśnienia, ale teraz już wróciłam do siebie i głowa mnie nadal wciąż boli. Zastanawiam się właśnie czy to jednak może po odstawieniu tabletek. Czy któraś z Was może też tak miała?

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ