X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początek cyklu-jak liczyć?
Odpowiedz

Początek cyklu-jak liczyć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie odnośnie początku cyklu. Czytam w necie i zdania są podzielone.
    Chodzi mi o plamienia przed krwawieniem.
    W tym cyklu w czwartek wieczorem pojawił się śluz z krwią-malutko, w piątek- baaardzo skąpe plamienia cały dzień,zaś w sobotę zaczęłam normalnie krwawić. Który dzień wg Was powinnam liczyć jako pierwszy dzień cyklu?

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, Kati, u mnie, jak się zacznie, to nie ma wątpliwości... :)

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie...zawsze tak miałam...ale zawsze plamień dostawałam rano a w tym cyklu wieczorem i zaczęłam się zastanawiać czy liczyć ten dzień jako pierwszy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2013, 16:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym plamienia nie liczyla, zwlaszcza, jak bylo wieczorem, tylko czekalabym az sie rozkreci.

  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może któraś z Was pytała ginekologa?

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze liczę od początku mimo plamienia jeśli się zdarzy i tak ewentualną owu obserwujesz na podstawie temp. śluzu i posiłkujesz się testem.

    lawenda
  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie tak, ale gdybym nie liczyła tych plamień, to cykl wychodzi o 1-2 dni krótszy.

  • satori Autorytet
    Postów: 353 2138

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli poranna temperatura jest niższa niż dotychczasowe to nawet jeżeli jest tylko plamienie to liczę ten dzień jako pierwszy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja liczę od momentu "odkręcenia kraniku", a plamię czasem i cztery dni przed @. Mówili mi że pewnie progesteron niski, a jak zbadałam to był miód malina.
    Najważniejsze to czy regularne cykle, no i sprawdzać temperaturkę z obserwacją tak jak pisze Lawenda :-)

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam gdzieś ( nie pamiętam teraz dokładnie gdzie, czy gdzieś na necie, czy w książce o npr), że za pierwszy dzień cyklu trzeba liczyć dzień albo wieczór, w którym pojawiło się krwawienie, a nie plamienie - i było to fajnie szczegółowo uargumentowane. Także ja, mimo że też mam zawsze kilka dni plamień przed, zawsze liczę nowy cykl od krwawienia

    Beti, Kati6685 lubią tę wiadomość

  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ulek. Okazuje się w takim razie, że mam o dwa dni krótszy cykl.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym owu i tak liczy nie od plamienia tylko od krwawienia, porownaj moje ostatnie wykresy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 11:39

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 1 września 2013, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ten sam problem w tym cyklu - przed konkretnym "rozkręceniem" się okresu miałam 4 dni plamień, ale zaznaczyłam je jako krwawienia, a tym samym początek cyklu tylko dlatego, że towarzyszył temu też spadek temperatury. Zastanawiam się teraz, czy tego nie zmienić...

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 1 września 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam to zmienić, zwłaszcza, że dopiero przy tym konkretniejszym krwawieniu towarzyszyły mi wszelkie objawy, których nie było wcześniej, typu ból brzucha/pleców. W związku z czym poprzedni cykl wydłużył mi się o 4 dni, ale dzięki temu długość fazy lutealnej wygląda znacznie lepiej.

    Jednak ktoś tam u góry nadwyręża mooocno moją cierpliwość dając mi ponad trzydziestodniowe cykle...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ