X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Początek cyklu-jak liczyć?
Odpowiedz

Początek cyklu-jak liczyć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie odnośnie początku cyklu. Czytam w necie i zdania są podzielone.
    Chodzi mi o plamienia przed krwawieniem.
    W tym cyklu w czwartek wieczorem pojawił się śluz z krwią-malutko, w piątek- baaardzo skąpe plamienia cały dzień,zaś w sobotę zaczęłam normalnie krwawić. Który dzień wg Was powinnam liczyć jako pierwszy dzień cyklu?

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, Kati, u mnie, jak się zacznie, to nie ma wątpliwości... :)

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie...zawsze tak miałam...ale zawsze plamień dostawałam rano a w tym cyklu wieczorem i zaczęłam się zastanawiać czy liczyć ten dzień jako pierwszy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2013, 16:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym plamienia nie liczyla, zwlaszcza, jak bylo wieczorem, tylko czekalabym az sie rozkreci.

  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może któraś z Was pytała ginekologa?

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze liczę od początku mimo plamienia jeśli się zdarzy i tak ewentualną owu obserwujesz na podstawie temp. śluzu i posiłkujesz się testem.

    lawenda
  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie tak, ale gdybym nie liczyła tych plamień, to cykl wychodzi o 1-2 dni krótszy.

  • satori Autorytet
    Postów: 353 2138

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli poranna temperatura jest niższa niż dotychczasowe to nawet jeżeli jest tylko plamienie to liczę ten dzień jako pierwszy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja liczę od momentu "odkręcenia kraniku", a plamię czasem i cztery dni przed @. Mówili mi że pewnie progesteron niski, a jak zbadałam to był miód malina.
    Najważniejsze to czy regularne cykle, no i sprawdzać temperaturkę z obserwacją tak jak pisze Lawenda :-)

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam gdzieś ( nie pamiętam teraz dokładnie gdzie, czy gdzieś na necie, czy w książce o npr), że za pierwszy dzień cyklu trzeba liczyć dzień albo wieczór, w którym pojawiło się krwawienie, a nie plamienie - i było to fajnie szczegółowo uargumentowane. Także ja, mimo że też mam zawsze kilka dni plamień przed, zawsze liczę nowy cykl od krwawienia

    Beti, Kati6685 lubią tę wiadomość

  • Kati6685 Koleżanka
    Postów: 42 31

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ulek. Okazuje się w takim razie, że mam o dwa dni krótszy cykl.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2013, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym owu i tak liczy nie od plamienia tylko od krwawienia, porownaj moje ostatnie wykresy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 11:39

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5673

    Wysłany: 1 września 2013, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ten sam problem w tym cyklu - przed konkretnym "rozkręceniem" się okresu miałam 4 dni plamień, ale zaznaczyłam je jako krwawienia, a tym samym początek cyklu tylko dlatego, że towarzyszył temu też spadek temperatury. Zastanawiam się teraz, czy tego nie zmienić...

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5673

    Wysłany: 1 września 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam to zmienić, zwłaszcza, że dopiero przy tym konkretniejszym krwawieniu towarzyszyły mi wszelkie objawy, których nie było wcześniej, typu ból brzucha/pleców. W związku z czym poprzedni cykl wydłużył mi się o 4 dni, ale dzięki temu długość fazy lutealnej wygląda znacznie lepiej.

    Jednak ktoś tam u góry nadwyręża mooocno moją cierpliwość dając mi ponad trzydziestodniowe cykle...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ