X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pogubiłam się:(
Odpowiedz

Pogubiłam się:(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karen21 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze o pomoc...mój ginekolog na podstawie 3-miesięcznego wykresu z temp stwierdził że owulacje mam ok 18-stego dnia cyklu.Mam miesiączki nieregularne.W tym miesiącu okres dostałam 10-tego, potem pojawił się śluz biały nierozciągliwy, za pare dni kremowy bardziej rozciągliwy.kochaliśmy się od 15 do 18-stego dnia cyklu codziennie i ja zadowolona pomyślałam że może zajdę w ciąże ale dzisiaj tj 20 dzień cyklu pojawił się śluz całkiem przeźroczysty i rozciągliwy.Czy to oznacza że dopiero dzisiaj mam owulacje?:/ dodam że mój facet ma osłabione plemniki dlatego też troszkę się obawiam tego wszystkiego:/brzuch mnie pobolewa od 3 dni.

  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    proponuje nie bawic sie w maszynki do robienia dzieci tylko regularnie przez caly cykl (co dwa, trzy dni) serduszkowac i nie myslec tylko o potomstwie...
    ja na przyklad dzis mam 33 dc, przy 32-34 cylkach i dzis mialam przez ovu niby dzien plodny bo mam sluz wodnisty... i wez ty czlowieku badz mądry...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopóki śluz masz płodny (a śluz przeźroczysty i rozciągliwy to płodny śluz) prawdopodobnie masz dni płodne więc co stoi na przeszkodzie,by dalej "serduszkować" ? To raz. Dwa,jeśli plemniki Twojego Faceta są osłabione,to na pewno codzienny seks im nie służy! Trzymam kciuki za szczęśliwy finał :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka wrote:
    ja na przyklad dzis mam 33 dc, przy 32-34 cylkach i dzis mialam przez ovu niby dzien plodny bo mam sluz wodnisty... i wez ty czlowieku badz mądry...
    Ovu to program który jak zanotuje się mu śluz płodny (a wodnisty to płodny) to nie "zastanawia się" czy to w ogóle możliwe. Proponuję nie wierzyć ślepo ovu, bo nieomylny nie jest :) a tak na marginesie , prowadzisz wykres? Notujesz tempki?

  • Karen21 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prowadziłam wykres przez 3 miesiące w zimnie ale przestałam jak mi gin powiedział że owulacje mam 18 dnia ale zamierzam zacząć znowu od 1 lipca:)

  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz nieregularne cykle to niemożliwe jest, że masz owulację zawsze 18dc. Stała jest faza lutealna, czyli od owulki do miesiączki, a nie faza folikularna, w tym cyklu kiedy byłaś u lekarza to mogłaś mieć owulkę 18dc, ale nie w następnych :/ Skoro wczoraj miałaś płodny śluz to trzeba było <3, a jeśli wczoraj nie to dziś spróbujcie, to, że śluz był płodny wczoraj nie oznacza, że owulacja była, może wystąpić do trzech dni po szczycie dnia śluzu płodnego...

    Mam nadzieję, że nie namieszałam?

    Aha, Shagga ma całkowitą rację co do częstotliwości zbliżeń, plemniki muszą "dojrzeć", ale pewnie o tym wiesz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2013, 12:04

    Kfjatus, Shagga_80, Blysk_kotka, weronika86 lubią tę wiadomość

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co jeśli faza lutealna trwa 7-8 dni. Wg obu, oraz z tempki wynika, ze od początku roku zdarzylo mi sie tak juz 3 razy. Czy mozna ja jakoś wydluzyc lekami? Dzieki

    relgh371zv6v421k.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w wielkim uproszczeniu i skrócie faza lutealna to czas w którym jeśli doszło do zapłodnienia, jajeczko będzie się zagnieżdżać , jeśli nie, ciałko zółte zaniknie, a na koniec błona śluzowa zacznie się złuszczać czyli nastąpi @ . To czas w którym ważny jest progesteron , odpowiedzialny za implantację i utrzymanie ewentualnej ciąży. Z tego co wiem faza lutealna powinna trwać 10-17 dni więc jeśli skrupulatnie prowadzisz kalendarzyk to u Ciebie jest to za krótko a to może uniemożliwiać zagnieżdżenie .. jeśli mierzysz temp. to faza lutealna jest od skoku temp. aż do następnej @. Oczywiście można to wspomagać lekami. Dla przykładu u mnie faza lutealna trwa 12-13 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2013, 20:51

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia ja bym proponowała przede wszystkim zrobić sobie badanie hormonów LH, Progesteron, Estrogen, Prolaktyna i TSH

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2013, 10:02

    Natalia lubi tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron zbadaj , a najlepiej jak radzi zozol ,komplet hormonów i będziesz wiedzieć czy wszystko działa jak należy

    Natalia lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karen21 wrote:
    Prowadziłam wykres przez 3 miesiące w zimnie ale przestałam jak mi gin powiedział że owulacje mam 18 dnia ale zamierzam zacząć znowu od 1 lipca:)
    Karen a mialas skok tempki po tym pierwszym rozciagliwym sluziku? U niektorych babek wystepuje sluz podobny do tego plodnego, roniez rozciagliwy przed sama miesiaczka lub przy ciazy bardzo wczesnej- w momencie kiedy tworzy sie lasnie czop sluzowy moze sie wydostawac sluz wygladajacy jak plodny...badasz szyjke? jesli sluz jest rozciagliwy i szyjka otwarta to masz na bank plodne... I zgadzam sie z dziewczynami- zrob badania sobie na progesteron, bo po owulacji ( okolo polowy fazy lutealnej) jesli nastepuje duzy spadek ( zbyt szybki) progesteronu, wtedy stosunkowo estrogeny przewazaja w stosunku do progesteronu dlatego moze byc widoczny estrogenowy sluz wygladu plodnego...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 1 lipca 2013, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki! Przy nastepnej wizycie,poprosze o skierowanie na te badania!

    relgh371zv6v421k.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ