X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne pomoc PILNIE potrzebna!
Odpowiedz

pomoc PILNIE potrzebna!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 18 października 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wielka prośba, bo nie wiem, co robić, a muszę zdecydować, czy brać lek, czy nie!
    Ginekolog potwierdził dziś u mnie polipa o wielkości 7mm i dał skierowanie na histeroskopię. Zapytałam (bo gdzieś czytałam w necie) o możliwość jego samoistnego odpadnięcia pod wpływem leków - wtedy powiedział, że możemy spróbować i zapisał mi Orgametril: mam go brać od dzisiaj do 31 października.Podobno ten lek stymuluje złuszczanie śluzówki i polip może sam odpadnie. Zapytałam, czy jego przyjmowanie negatywnie wpłynie na starania-powiedział, że generalnie lek nie sprzyja ciąży, ale że jakby co, to nie zaszkodzi-po ewentualnym pozytywnym teście mam go po prostu odstawić.
    Wyszłam zadowolona, ale po drodze odpaliłam Google'a i czytam, że ten lek silnie hamuje owulację i ma działanie antykoncepcyjne :-(
    No i jestem w kropce: brać od dzisiaj i ryzykować, że ten cykl mamy w plecy, bo nie będzie owulacji (którą zwykle mam 16-19 dnia cyklu, a dziś jest dzień 10), ale może polip odpadnie, czy nie brać świństwa, serduszkować w owulację, a jak się nie uda - nastawiać się już jednoznacznie na zabieg? A może zacząć go brać po owulacji??? Macie jakieś doświadczenia?


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana jak ginekolog zalecil Ci leki to bierz je . Slyszalam ze jak sie ma polip ciezko zajsc w ciaze wiec chyba warto zrezygnowac z tego cyklu I miec pewnosc ze zostal on wyleczony niz by mialo sie nie udac w tym cyklu I nie wyleczyc polipa .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide do gina za tydzien I tez sie boje bo mam plamienia po serduszkowaniu . wiec czekam co mi powie I lepiej wyleczyc sie zajsc w zdrowa ciaze niz by mialo byc cos nie tak

    Karolcia26 lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 18 października 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem lekarzem i nie wiem nic o polipach, ale jeżeli taki polip miałby w jakiś sposób zaszkodzić fasolce to ja wolałabym się go wcześniej pozbyć. Nie wiem na czym polega zabieg usunięcia polipa i jakie są skutki uboczne, więc się nie wypowiadam...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 18 października 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odzew!
    Kurczę, sama nie wiem, bo gin to raczej namawiał na zabieg, a lek przepisał dopiero, jak zaczęłam drążyć temat, czy nie da się inaczej - na zasadzie "spróbujmy, może zadziała". Gdyby ten lek nie hamował owulacji, to cokolwiek by to nie było,wzięłabym go w ciemno, bo myślę, że jeśli tylko jest szansa, żeby coś usunąć bez rozgrzebywania macicy,to trzeba z tej szansy skorzystać. Ale tak, to nie wiem co jest bardziej ryzykowne, bo może się okazać, że i cykl stracę, bo sobie sama owulację tym świństwem zahamuję, i polip nie odpadnie, w hormonach sobie namieszam, a i tak skończy się na zabiegu :-(
    I dlatego tak sobie kombinuję, żeby może zacząć brać po owulacji...
    Wiem, że lekarzy trzeba się generalnie słuchać, tyle że widzę, że co lekarz, to trochę inne zdanie: jeden kazał natychmiast usuwać mięśniaka, bo jak nie to nawet jak zajdę w ciążę, to obumrze, drugi mówi, żeby do porodu mięśniaka nie ruszać, za to koniecznie ciąć polipa. Jeden TSH 2.580 uważa za graniczne i każe obserwować i powtarzać badania, a drugi - że to za wysokie i koniecznie trzeba je zbić...
    Przy takich niespójnych komunikatach człowiek naprawdę już nie wie, czego się trzymać, a to w końcu moje zdrowie i moja macica, więc ja poniosę ewentualne konsekwencje, a nie jeden, czy drugi lekarz, więc chcę wybrać świadomie...


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ginekolog zalecil odrazu zabieg to dlaczego sie nie zgodzilas ? widocznie jest on potrzebny kochana . Ja bym sie zgodzila a z tego co wiem polipy przeszkadzaja w zajscu w ciaze ostatnio sama sie tego dowiedzialam ostatnio I mam nadzieje ze go nie bede miala . A ty plamilas przy polipach czy odczuwalas jakies zmiany ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o znalazlam Polip macicy: Polipy mogą występować w szyjce macicy lub w jamie macicy. Polip szyjki macicy jest widoczny podczas badania ginekologicznego przy użyciu wziernika, polip jamy macicy widoczny jest podczas badania USG. Polip macicy to struktura powstała z przerostu tkanki wyściełającej szyjkę macicy lub jej jamę. Czasem polipom macicy nie towarzyszą żadne objawy, zdarza się jednak, że kobieta ma obfite i bolesne miesiączki i/lub plamienia międzymiesiączkowe. Leczenie polega na usunięciu polipa za pomocą histeroskopii lub łyżeczkowania jamy macicy. Polip macicy może utrudniać lub uniemożliwiać zajście w ciążę dlatego dla kobiet starających się o dziecko rekomendowane jest szybkie usunięcie polipa. Usunięty polip poddawany jest badaniu histopatologicznemu.

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 18 października 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie to, że się nie zgodziłam. Po prostu, z różnych względów mam wielki uraz do szpitali i operacji (złe doświadczenia). I jeśli jest możliwość ominięcia tego, to chętnie z tej możliwości korzystam. Każdą operację traktuję jak ostateczność - jeśli nie ma innego wyjścia.Wiec skoro wyczytałam, że jest możliwość podziałania lekami, to pomyślałam, że zapytam.
    Kompletnie niczego nie odczuwałam. Żadnych bolesnych stosunków, żadnych plamień po stosunku. Jak już skończy mi się okres, to już potem w ogóle nie mam żadnych plamień. Nie miałam kompletnie żadnych niepokojących objawów. Ot, rutynowe USG (na USG z lutego jeszcze tego paskudztwa nie było).
    Siedzę teraz na necie, szukam o tym Orgametrilu i widzę, że chyba większość dziewczyn dostaje go w drugiej fazie cyklu - a więc po owulacji. No i zastanawiam się, czy nie zrobić tak samo.Jeśli celem ma być lepsze złuszczenie śluzówki, takie, żeby paskudztwo odpadło, to chyba nie muszę do tego pozbawiać się owulacji w tym miesiącu.


  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 18 października 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wcześniej napisałam, że potwierdził polipa, bo najpierw we wrześniu na USG stwierdził go inny lekarz (ale to zupełnie inna historia), do którego więcej nie pójdę, wybrałam się jeszcze na konsultację do tego i kazał mi przyjść jak będę po miesiączce, żeby potwierdzić.


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec kochana nie ma na co czekac zacznij brac leki I szybciutko sie go pozbyj . Przytulam mocno buziaki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana zrob jak myslisz moze masz racje poczekaj jeszcze a pozniej zacznij dzialac z tym polipem trzymam kciuki zeby jak najszybciej on zniknol

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 października 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na Twoim miejscu wzięła leki. Pomyśl sobie tak: lepiej poświęcić jeden cykl, niż potem mieć problemy w ciąży, a jak wejdziesz sobie na dział ciążowy i poczytasz wątek "polip w ciąży", zwłaszcza wypowiedź dziewczyny, która musiała pojechać do szpitala, bo przez polip grozi jej przedwczesny poród, to może mniej Ci będzie szkoda tego cyklu.

    Najlepiej jest załatwić wszystkie swoje "sprawy" przed poczęciem, bo potem będzie z tym dużo więcej zmartwień i zawracania głowy.

    Ewelina23, ulek lubią tę wiadomość

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 18 października 2013, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym była za poświęceniem tego jednego cylku.
    Pozbędziesz się polipa i na spokojnie rozpoczniesz staranka

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 18 października 2013, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam 10 lat temu usuwany polip z szyjki. Króciutki zabieg, żadnych komplikacji.

    Może lepiej zdecyduj się na zabieg. Lek to zawsze chemia, która pozostaje w organizmie i nie wiadomo na jak długo. Też nikt Ci nie zagwarantuje, że po leku sam odpadnie. A może trzeba będzie przez kilka miesięcy to leczyć, by dało skutek.

    Zastanów się jeszcze, może poczytaj opinie kobiet które przeszły zabieg i tych które leczyły farmakologicznie.

    9bsp388.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 18 października 2013, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się zdecydowała na zabieg. Będziesz miała to z głowy, a po lekach nie wiadomo czy odpadnie czy nie. Zabieg to pewna metoda.


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 18 października 2013, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam usuwany polip 1.5 roku temu. W leki bym się osobiście nie bawiła, bo moim zdaniem cholerstwo trzeba usunąć. Zabieg krótki w chirurgii jednego dnia.
    Może być przyczyną niepłodności. Stąd u mnie potrzeba usunięcia, bo staramy się o dziecko.
    Jeden cykl na pewno Was nie zbawi.
    Ściskam.

    ulek, Ewelina23 lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 19 października 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam za wszystkie sugestie i opinie.Widzę, że muszę się jednak zacząć oswajać z myślą o zabiegu-no nic, chwilę i tak mi to zajmie, bo choćby na żółtaczkę muszę się zaszczepić.
    Wzięłam dzisiaj po południu ten Orgametril. Pewnie nic nie da, ale przynajmniej będę wiedziała, że zrobiłam wszystko, co się da,żeby uniknąć zabiegu. A w sumie nie mam żadnych podstaw, żeby uważać, że ten cykl jest inny od poprzednich i że są większe szanse na zajście w ciążę i w zw. z tym nie warto go marnować.
    Troszkę żal mi się tylko zrobiło, bo taaaki dziś śliczny od samego rana rozciągliwy śluz płodny-bardzo wcześnie się pokazał, więc pewnie owulacja byłaby niedługo, ale niech tam - może w zw. z tym ten cykl będzie przynajmniej krótki i tym szybciej będzie można wrócić do staranek.
    Buziaki!


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2013, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zażywałam orgametril właśnie w drugiej fazie cyklu na zmniejszenie obfitości miesiączek. Podziałało. Też się go obawiałam, tyle ma negatywnych opinii, ale nic z tego się nie potwierdziło :-)
    Czy pomoże na polip, kurcze, życzę z całej siły. Ale jak nie, to szybciuchny zabieg i spotykamy się tutaj ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2013, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana zdecyduj sie na zabieg bedziesz miala szybciej z glowy. bedziesz i tak musiala sie go pozbyc a pamietaj im szybciej tym lepiej . Wspieram I trzymam kciuki ze podejmiesz ta wlasciwa decyzje buziaczki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2013, 23:50

    Karolcia26 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musze ci kochana powiedziec ze bylam wczoraj na wizycie u gina stwierdzil polipa 5na3mm torbiel jajnika 3cm na dodatek nadzerke I dostalam tabletki na przyspieszenie malpy bo po tych tabletkach I po @ powinien sie wczlonac wiec juz od wczoraj wzielam tabletke I dzis rano wole byc zdrowa I zajsc w ciaze wiedzac ze nic nie bedzie zagrazalo mi I dziecku

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ