X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomóżcie!!Badanie FSH i LH a tabletki anty .DIANE 35
Odpowiedz

Pomóżcie!!Badanie FSH i LH a tabletki anty .DIANE 35

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agnieszka89 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny otoż mam dylemat,dzis worcilam od drugiego ginekologa poniewaz mam podejrzenie PCO,(na usg widoczne niepekniete pecherzyki) jakis czas temu robilam badania hormonow prolaktyna w normie natomiast gigantyczny testosteron do tego wlosy wypadajace garsciami.Pierwsza lekarka uznala że jesli odmawiam zazywania tabletek antykoncepcyjnych to tylko zebym w polowie cyklu za kazdym razem zazywala Luteine i tyle koniec tematy a druga lekarka u ktorej bylam dzis uznała że mam dwie możliwosci kuracji albo tabletki antyandrogenne zeby zapobiec wypadaniu wlosow i obnizyc testosteron albo trzeba bylo by monitorowac cykl,wywolać owulacje i w danym dniu starac sie o dzidziusia-niestety moj partner jest do maja na szkoleniu i widze sie z nim co 2tyg tylko w weekendy wiec nie bylo by mozliwosci starania sie:(, dlatego lekarka przepisala mi tylko na 3 miesiace Diane35(mam dylemat po aferze z tymi tabl.chociaz to ma byc przeciw wypadaniu a nie jako srodek anty.):( i powiedziala zebym zrobila sobie jeszcze badanie FSH i LH( nie mowila kiedy) ale teraz jak dostane okres i zazyje tabletki czy ten wynik nie bedzie troszke zfalszowany??Prosze doradzcie co robic??I w ogole co myslicie na temat tego czy konieczne są te tabletki a nie obeszlo by sie bez nich a wzamian cos innego nie antykoncepcyjnego co obnizylo by mi testosteron i wstrzymalo łysienie.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem od znajomej która ma wysokie androgeny i pcos to Diana jest lekiem starej generacji i jak sama wspominałaś o aferze niezbyt dobrą ma opinię. Wiem że teraz są inne leki lepsze i nie z taką silną dawką hormonów więc dziwi mnie to że ten lekarz Ci to zlecił zwłaszcza że planujesz ciążę. Mnie też kiedyś lekarka chciała przepisać dianę 35 żebym szybciej zaszła po odstawieniu (IDIOTKA!!!nawet badań nie zleciła) ale odmówiłam. Nie chcę Cię straszyć ale wtedy jak była ta afera to apelowali aby uważać po odstawieniu diana 35 bo po tym szybciej można zajść w ciążę i ostrzegali że wiąże się to z ryzykiem ciężkich wad rozwojowych dziecka ze względu na skład tych leków.
    To Twoja decyzja ale ja jakbym była na Twoim miejscu to nie brałabym tego leku.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Agnieszka89 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem wlasnie z tym ze tabletki ogolnie byly przepisywane jako sodek "antykoncepcyjny" czyli wiadome nie na miesiac czy dwa tylko do stosowania rocznego badz dluzej, a na ulotce i tak samo w tych artykulach o aferze z tabletkami pisze ze to nie jest lek antykoncepcyjny tylko do stosowania najdluzej 6miesiecznego pozniej nalezy przerwac, ja mam na 3miesiace i sie zastanawiam czy te 3miesiace moga zaszkodzic

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ