X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne pomożecie zinterpretować wyniki hormonów
Odpowiedz

pomożecie zinterpretować wyniki hormonów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Iskiereczka Przyjaciółka
    Postów: 120 31

    Wysłany: 30 lipca 2014, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi tak wczoraj ginekolog powiedział zreszta na ulotce pisze " alkohol nasila działanie niepożądane leku bromergon, dlatego podczas leczenia nie wolno pić alkoholu."

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 lipca 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówisz o bromergonie, w ulotce z dostinexu nie ma takiej informacji dlatego jestem zdziwiona, ale dopytam dzisiaj :-)

    http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/adm/ulotka/2013-10-17_pl-pl-clean.pdf

    Nie to, że się wykłócam ale byłam zdziwiona gdy napisałaś, że nie wolno a biore od wrzesnia i nigdy nic takiego ginekolog mi nie powiedział. Nie mówię o upijaniu się oczywiście :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 08:39

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 30 lipca 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie
    U mnie dziś smutny dzień @ nadchodzi. Chciałabym w tym cyklu zbadać sobie hormony, aby już do nowego lekarza iść z wynikami.
    Jeśli TSH robiłam 01.2013 i 03.2014- 1,98 uIu/ml i 1,52 uIU/ml
    PROLAKTYNA 01.2013 i 03.2014 - 18.65 ng/ml [5,00-35,00] i 20,04 ng/ml [3,4-24,1]
    PROGESTERON 03.2014 -21,50 ng/ml [1,70-27,00]
    Czy jest sens je powtarzać w tym cyklu? i PRoszę powiedzcie jakie jeszcze mogę zbadać hormony.

    Nie mam żadnych objawów niedoczynności tarczycy, owulacje występują, endometrium prawidłowe. Mam nieregularne cykle 27-35. Występują plamienia przed @ i wrażliwe piersi kilka dni przed spodziewaną @. Teraz będzie 10 cykl starań i nic :(

    POMOCY :(

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie miałam żadnych objawów niedoczynności tarczycy a euthyrox dostałam ale moj wynik to było 3,69, teraz juz mam 0,98 ale Twoje TSH jest ok ;-)

    Może prolaktyne po obciążeniu zrób? Ja wyjściową miałam dobrą a po obciążeniu kosmos :D No i nic nie piszesz o badaniu nasienia męża? Może tam jest problem?

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 10:59

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 lipca 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecałam więc pisze po wizycie u gina. Pytałam o alkohol przy dostinexie to zdziwił się i zapytał mnie skąd pomysł, że nie można? Można ale oczywiście z umiarem. Bromergon jest zupelnie innym lekiem, dużo gorszym i alkohol w jego przypadku zwiększa skutki uboczne. Ot tyle ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 11:25

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Iskiereczka Przyjaciółka
    Postów: 120 31

    Wysłany: 30 lipca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o widzisz to mnie lekarz wprowadził w błąd. tez bym wzieła w takim wypadku dostinex. a specjalnie pytałam bo czytałam o bromergonie w internecie. i powiedział mi że przy obu nie można spożywać alkoholu.:(

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 lipca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Bromergonu nawet nie proponował ze względu wlasnie na te skutki uboczne ale wiadomo też cena jest inna. Jak napisałaś to studiowałam ulotke Dostinexu i juz myślałam, ze ślepa jestem i nie widzę ale jednak potwierdziło się dzisiaj. Może jak będziesz szła na kontrole to poproś o zmianę, można znaleźć naprawde taniej Dostinex, jest rozbieżność w aptekach, w jednej widziałam za 40zl 1 tabletka ale znalazłam za 19,50 i tam kupuję. Chyba, ze będziesz dobrze tolerować Bromergon, nie jest wcale powiedziane, ze będziesz czuć się źle ;-) Ja po pierwszej dawce Dostinexu tylko byłam osłabiona a potem już OK ;-)
    Jakbym miała sobie jeszcze piwka odmawiać przy tych staraniach to bym zwariowała :D Wystarczy, ze w ciązy będzie post ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ