Forum Starając się - ogólne pomożecie zinterpretować wyniki hormonów
Odpowiedz

pomożecie zinterpretować wyniki hormonów

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Iskiereczka Przyjaciółka

Wysłany: 30 lipca 2014, 06:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi tak wczoraj ginekolog powiedział zreszta na ulotce pisze " alkohol nasila działanie niepożądane leku bromergon, dlatego podczas leczenia nie wolno pić alkoholu."

• livia30 Autorytet

Wysłany: 30 lipca 2014, 08:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówisz o bromergonie, w ulotce z dostinexu nie ma takiej informacji dlatego jestem zdziwiona, ale dopytam dzisiaj :-)

http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/adm/ulotka/2013-10-17_pl-pl-clean.pdf

Nie to, że się wykłócam ale byłam zdziwiona gdy napisałaś, że nie wolno a biore od wrzesnia i nigdy nic takiego ginekolog mi nie powiedział. Nie mówię o upijaniu się oczywiście :D

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 08:39

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka

Wysłany: 30 lipca 2014, 08:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie
    U mnie dziś smutny dzień @ nadchodzi. Chciałabym w tym cyklu zbadać sobie hormony, aby już do nowego lekarza iść z wynikami.
    Jeśli TSH robiłam 01.2013 i 03.2014- 1,98 uIu/ml i 1,52 uIU/ml
    PROLAKTYNA 01.2013 i 03.2014 - 18.65 ng/ml [5,00-35,00] i 20,04 ng/ml [3,4-24,1]
    PROGESTERON 03.2014 -21,50 ng/ml [1,70-27,00]
    Czy jest sens je powtarzać w tym cyklu? i PRoszę powiedzcie jakie jeszcze mogę zbadać hormony.

Nie mam żadnych objawów niedoczynności tarczycy, owulacje występują, endometrium prawidłowe. Mam nieregularne cykle 27-35. Występują plamienia przed @ i wrażliwe piersi kilka dni przed spodziewaną @. Teraz będzie 10 cykl starań i nic :(

POMOCY :(

• livia30 Autorytet

Wysłany: 30 lipca 2014, 09:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie miałam żadnych objawów niedoczynności tarczycy a euthyrox dostałam ale moj wynik to było 3,69, teraz juz mam 0,98 ale Twoje TSH jest ok ;-)

Może prolaktyne po obciążeniu zrób? Ja wyjściową miałam dobrą a po obciążeniu kosmos :D No i nic nie piszesz o badaniu nasienia męża? Może tam jest problem?

Mychaa22 lubi tę wiadomość

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 30 lipca 2014, 09:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 10:59

Mychaa22 lubi tę wiadomość

• livia30 Autorytet

Wysłany: 30 lipca 2014, 11:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecałam więc pisze po wizycie u gina. Pytałam o alkohol przy dostinexie to zdziwił się i zapytał mnie skąd pomysł, że nie można? Można ale oczywiście z umiarem. Bromergon jest zupelnie innym lekiem, dużo gorszym i alkohol w jego przypadku zwiększa skutki uboczne. Ot tyle ;-)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2014, 11:25

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Iskiereczka Przyjaciółka

Wysłany: 30 lipca 2014, 15:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    o widzisz to mnie lekarz wprowadził w błąd. tez bym wzieła w takim wypadku dostinex. a specjalnie pytałam bo czytałam o bromergonie w internecie. i powiedział mi że przy obu nie można spożywać alkoholu.:(

• livia30 Autorytet

Wysłany: 30 lipca 2014, 16:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Bromergonu nawet nie proponował ze względu wlasnie na te skutki uboczne ale wiadomo też cena jest inna. Jak napisałaś to studiowałam ulotke Dostinexu i juz myślałam, ze ślepa jestem i nie widzę ale jednak potwierdziło się dzisiaj. Może jak będziesz szła na kontrole to poproś o zmianę, można znaleźć naprawde taniej Dostinex, jest rozbieżność w aptekach, w jednej widziałam za 40zl 1 tabletka ale znalazłam za 19,50 i tam kupuję. Chyba, ze będziesz dobrze tolerować Bromergon, nie jest wcale powiedziane, ze będziesz czuć się źle ;-) Ja po pierwszej dawce Dostinexu tylko byłam osłabiona a potem już OK ;-)
    Jakbym miała sobie jeszcze piwka odmawiać przy tych staraniach to bym zwariowała :D Wystarczy, ze w ciązy będzie post ;-)

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego