X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poronienie i łyżeczkowanie
Odpowiedz

Poronienie i łyżeczkowanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Stay Ekspertka
    Postów: 131 189

    Wysłany: 8 marca 2023, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem ciekawa jakie są Wasze doświadczenia w temacie łyżeczkowania. Jak szybko po starałyście sie o dzidziusia? Czy może udalo sie zajść w ciąże i jest bezpieczna ?
    Ja poroniłam i niestety musiałam w zeszłym tygodniu być w szpitalu najpierw tabletki później łyżeczkowanie☹️

    Różne są opinie w internecie na ten temat. Mam nadzieje ze będzie wszystko Ok.

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3458 6992

    Wysłany: 8 marca 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulę za trudne doświadczenia 💔 6 sierpnia 2022 mialam wykonywane łyżeczkowanie po poronieniu w 9 tc, wcześniej też próba indukcji poronienia tabletkami, ale nie do końca skuteczna. 8 września przyszła pierwsza miesiączka po zabiegu i tym samym ostatnia na dłuższy czas - bo 6 października zobaczyłam pierwszy cień cienia na teście, który dzisiaj kopie mnie po pęcherzu, ciąża zdrowa i bezproblemowa 😁

    Czyli w sumie czekałam dokładnie 1 cykl. W szpitalu mówili o 3 cyklach przerwy, gdy przyszłam we wrześniu na kontrolę do swojej ginekolog ona najpierw kazała się jeszcze wstrzymać, ale potem zrobiła USG i okazało się że jestem tuż przed owulacją, endometrium wyglądało bardzo dobrze, więc powiedziała żeby się jednak starać 😁
    Dużo zależy właśnie od tej kontroli po poronieniu, sprawdzeniu wyniki badania histopatologicznego (czy nie było np. zaśniadu) - jeśli jest ok to zwykle nie ma przeciwwskazań żeby zacząć starania nieco wcześniej niż 3 cykle po. Oczywiście każdy musi podjąć tę decyzję w oparciu o swoje przeczucia - ja na pewno nie żałuję 💗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2023, 10:10

    Stay lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Marikamb Autorytet
    Postów: 297 303

    Wysłany: 8 marca 2023, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Jestem ciekawa jakie są Wasze doświadczenia w temacie łyżeczkowania. Jak szybko po starałyście sie o dzidziusia? Czy może udalo sie zajść w ciąże i jest bezpieczna ?
    Ja poroniłam i niestety musiałam w zeszłym tygodniu być w szpitalu najpierw tabletki później łyżeczkowanie☹️

    Różne są opinie w internecie na ten temat. Mam nadzieje ze będzie wszystko Ok.


    Hej, bardzo mi przykro i mocno tule ❤️

    W marcu zeszłego roku również miałam łyżeczkowanie i tez najpierw próbowałam wyronic tabletkami, niestety zabieg był niezbędny.
    Przeczekałam 3 cykle głównie tez żeby poradzić sobie z pewnego rodzaju traumą.
    Ponowne starania rozpoczęliśmy od czerwca 2022, póki co bezskuteczne.

    Trzymam mocno kciuki za Ciebie ❤️

    Stay lubi tę wiadomość

    🏋️🏃‍♀️

    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭

    Starania od VI 2022

    💁‍♀️
    AMH 2,69 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny

    💁‍♂️
    Badania nasienia:
    Objętość: 3,9ml
    PH: 7,8

    Liczba plemników: 18 330 000
    Liczba plemników w ejakulacie: 71 490 000

    Żywe plemniki: 78,5%
    Ruch szybki: 32%
    Ruch wolny: 16%
    Ruch inny: 15%
    Nieruchome 37%

    Morfologia: 3%


    11.12.2023 - IUI ❌

    31.01.2024 - IUI ❌

    27.02.2024 - IUI
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3688 3421

    Wysłany: 8 marca 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2023, 21:59

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • bzksz Ekspertka
    Postów: 189 318

    Wysłany: 8 marca 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Jestem ciekawa jakie są Wasze doświadczenia w temacie łyżeczkowania. Jak szybko po starałyście sie o dzidziusia? Czy może udalo sie zajść w ciąże i jest bezpieczna ?
    Ja poroniłam i niestety musiałam w zeszłym tygodniu być w szpitalu najpierw tabletki później łyżeczkowanie☹️

    Różne są opinie w internecie na ten temat. Mam nadzieje ze będzie wszystko Ok.
    Stay, bardzo mi przykro, że Cię to spotkało :(
    Ja miałam tabletki+zabieg. Odczekałam grzecznie 3 miesiące, chociaż jeden z lekarzy mówił, żeby czekać pół roku! Cieszę się, że nie posłuchałam, bo w drugą ciążę zaszłam i tak w trzecim cyklu starań, więc wyszło tak naprawdę to pół roku, jak chciał.
    Pierwsza ciąża to był złoty strzał. Dlatego kiedy nie udało się za pierwszym, a potem drugim razem, zaczęłam myśleć, że coś mi tam "popsuli". Ale to tylko natrętne myśli, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
    Jest na forum dziewczyna, która od razu po łyżeczkowaniu zaszła w ciążę i urodziła szczęśliwie bliźniaki. Tak naprawdę decyzję, kiedy zacząć, będziesz musiała podjąć sama.
    Ja odliczałam dni do tego momentu. A potem trochę zajęłam się świętami, co ugotować, co kupić i pyyk - udało się.
    Życzę Ci dużo siły i wytrwałości. Nie czytaj zbyt dużo, chociaż wiem, że to trudne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2023, 19:01

    Stay lubi tę wiadomość

    🙍‍♀️ 28 👦 35

    Czerwiec 2022 - ⏸ ❤
    Lipiec 2022 - poronienie zatrzymane 6/9 tc 💔

    Grudzień 2022 - ⏸
    31.12 - beta HCG - 100 ❤
    02.01 - beta HCG - 233 🍀
    07.01 - beta HCG - 2398 🥳
    12.01 wizyta - pęcherzyk ciążowy🤞
    31.01 wizyta - 1.78 cm dzidziula 🥰
    21.02 wizyta - prawie 4,5 cm mojego cudu ❤
    06.03 - ryzyka trisomii niskie, ryzyko preeklampsji i hipotrofii podwyższone 😒 --> Acard 150 mg
    25.07 - 2049 g Emilki 🥰

    preg.png
  • Livka Autorytet
    Postów: 2130 4509

    Wysłany: 8 marca 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Jestem ciekawa jakie są Wasze doświadczenia w temacie łyżeczkowania. Jak szybko po starałyście sie o dzidziusia? Czy może udalo sie zajść w ciąże i jest bezpieczna ?
    Ja poroniłam i niestety musiałam w zeszłym tygodniu być w szpitalu najpierw tabletki później łyżeczkowanie☹️

    Różne są opinie w internecie na ten temat. Mam nadzieje ze będzie wszystko Ok.
    Przykro mi 🥺 Wiem z doświadczenia jakie to jest trudne.... 💔 O ciążę którą straciliśmy staraliśmy się rok. Później diagnoza, szpital i łyżeczkowanie. W szpitalu mówili żeby wstrzymać się ze staraniami przez 3 miesiące, ja jednak zaufałam swojemu lekarzowi, który po badaniu - dał nam zielone światło 3 tygodnie po zabiegu. Pamiętam jego słowa, i to jak mówił że organizm pamięta że był w ciąży... Udało się w pierwszym cyklu po zabiegu więc mamy ogromne szczęście. Trzymam za Was kciuki i życzę wszystkiego dobrego ♥️♥️♥️♥️

    Stay lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 08.21.

    17.09.22- poronienie zatrzymane, puste jajo płodowe 8tc 💔

    10.22- starania od nowa 🍀
    17.11- ⏸️ 🥺🙏
    21.11 - beta hCG 306,8 ❤️
    23.11- beta hCG 802
    10.12 - (6+4) Dzidzia z bijącym serduszkiem ♥️
    30.12- (9+4) 2.7 cm Skarbu 😻
    19.01- (12+3) USG I trym: 6 cm 👶
    pomiary w normie, niskie ryzyka trisomii! 🥳
    28.01- (13+4) 7 cm śpiącego Maluszka 😴
    04.03 - (18+5) 270 g Córeczki 💓
    20.03- USG II trym: 362 g Kruszynki 💜
    31.03- (22+3) 451 g Rozalki 🌸
    28.04- (25+3) 900 g⭐
    26.05 - (30+3) 1550g🧚‍♀️
    29.05 USG III trym- Zdrowa Królewna 👸
    23.06 (34+3) 2400g🌷
    15.07 (37+4) 3100g 🧁

    26.07.23r.--- Rozalia 3010g 51 cm SN 🩷

    age.png
  • rolka355 Ekspertka
    Postów: 235 318

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy faktycznie tak jest, że w pół roku po łyżeczkowaniu najłatwiej zajść w ciążę? Już w kilku miejscach to przeczytałam. Dlaczego tak może być?

    2023 pierwsze ⏸️, 💔 puste jajo, 🩸łyżeczkowanie.
    2024 ❓
  • Oleńka_11 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 16 sierpnia 2023, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja mam za sobą 4 poronienia i za każdym razem lekarz na wizycie kontrolnej (czyli po 1 miesiączce od łyżeczkowania) mówił kiedy mogę się zacząć starać. Najważniejsze to czy wszystko dobrze się zagoiło i jak wygląda endometrium. Ja dostawałam zielone światło zaraz po 2 cyklu od poronienia i 1 raz udało się w 1 cyklu starań. Mi lekarz powtarzał, że im szybciej tym lepiej.
    Także najlepiej dopytać na wizycie kontrolnej.

    4 x [*] 12 tc (2020r.) 7tc (2022r.), 9tc (2022r. puste jajo), 8tc (2023r.)

    Usunięcie przegrody macicy w 07.2021 oraz w 08.2023(prof.Ludwin)
    Mutacja MTHFR A1298C, V Leiden.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ