Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • Królikkicek Autorytet
    Postów: 2681 2154

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Ja bym na kartce z życzeniami dopisała, że skoro syn ma taką pasję do gotowania, to TM mu niepotrzebny, bo talent sam się obroni 🤪 no, ale dziecka szkoda
    Dokładnie niech go do master chefa wyśle 😂
    Nie no serio przesada.
    Rozumiem jeszcze napisać że marzy o rowerze, kładzie czy coś w tym stylu no ale takie rzeczy 🙄

    👩🏻 👨🏻‍🦱 32
    👰🤵2019
    👶2021
    05.2022-07.2023 bezowocne starania
    08.2023 usunięcie tarczycy
    12.2023 ponowne rozpoczęcie starań o ciążę ...
    🛑 06.24 Złośliwy nowotwór piersi.
    06.09.24 Chemioterapia
    💊 Euthyrox 125, 150,Folian 800,Wit C 1000,Inozytol,Wit D3 2000,Wit B12,Magnez,Q10, Omega3, acard75, l-arginina,

    🧬V R2 (c.3980A>G hetero, MTHFR c.665C>T hetero, PAI-1(4_5) homo
    Acard 150 od ⏸️
    Heparyna od ❤️
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3464 6316

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Nome, wierzę, że będzie dobrze :*

    A do mnie teraz doszło, że w majówkę będę miała płodne, więc do Warszawy muszę zabrać heparynę i zrobić zastrzyk pewnie w jakiejś publicznej toalecie 🤐😅

    A i śniło mi się, że mój poziom kwasu foliowego to 5 🤣

    🤣 A to na ten mecz w majówkę lecicie?

    Ja wczoraj sprawdzałam do kiedy Bobas musi się obrócić głową w dół i co, śniło mi się, że byłam u jakiegoś innego lekarza i stwierdzili, że trzeba go przekręcić (ręcznie o zgrozo!), po moim buncie dali mi zastrzyki z oksytocyny, bo moze przy skurczach się obróci. Popłakałam się i zadzwoniłam po Małża, ze ma mnie zabrać stąd i jedziemy skonsultować z moim ginekologiem. 😂

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królikkicek wrote:
    Tak dokładnie ta sama. W sumie ona uważa że nie ma siostry więc nie wiem czy nadal mam tą siostrę chociaż na papierku czy już nie 😂😂😂😂

    Z ciekawych info to np moja babcia też idzie na tą komunię i na jej zaproszeniu nie było dodatkowych info o tym jaki prezent kupić.
    Rodzice również nie mieli nic napisane 🤔 brata pytałam to on nawet nie otworzył koperty także nie wie, druga babcia też nie miała wytycznych co kupić więc wychodzi na to że tylko my mamy taką karteczkę 😂


    Ja to po złości bym załatwiła puste pudełko po TM, wypchała czymś ciężkim żeby siostrzyczka myślała że TM faktycznie tam jest 🤣🤣

    Cerva, Effiii, Paula9463 lubią tę wiadomość

  • Królikkicek Autorytet
    Postów: 2681 2154

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszin ja w majówkę będę miała 🙉 i to akurat na dzień komunii 🥺 jak będę umierać tak jak w tym miesiącu to już widzę jak wystoje te 2 godz w kościele 🥺🥺🥺 w jasnej kiecce 😂

    👩🏻 👨🏻‍🦱 32
    👰🤵2019
    👶2021
    05.2022-07.2023 bezowocne starania
    08.2023 usunięcie tarczycy
    12.2023 ponowne rozpoczęcie starań o ciążę ...
    🛑 06.24 Złośliwy nowotwór piersi.
    06.09.24 Chemioterapia
    💊 Euthyrox 125, 150,Folian 800,Wit C 1000,Inozytol,Wit D3 2000,Wit B12,Magnez,Q10, Omega3, acard75, l-arginina,

    🧬V R2 (c.3980A>G hetero, MTHFR c.665C>T hetero, PAI-1(4_5) homo
    Acard 150 od ⏸️
    Heparyna od ❤️
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3464 6316

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królikkicek wrote:
    Tak dokładnie ta sama. W sumie ona uważa że nie ma siostry więc nie wiem czy nadal mam tą siostrę chociaż na papierku czy już nie 😂😂😂😂

    Z ciekawych info to np moja babcia też idzie na tą komunię i na jej zaproszeniu nie było dodatkowych info o tym jaki prezent kupić.
    Rodzice również nie mieli nic napisane 🤔 brata pytałam to on nawet nie otworzył koperty także nie wie, druga babcia też nie miała wytycznych co kupić więc wychodzi na to że tylko my mamy taką karteczkę 😂

    No nie wierzę... 🤣

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7450 16501

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva, tak, mecz jest 2.05, wracamy do domu w nocy, więc będziemy 3.05 nad ranem 😁
    Ach, te staraczkowe/ciążowe sny 🤣

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • aszin Autorytet
    Postów: 7450 16501

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królikkicek wrote:
    Aszin ja w majówkę będę miała 🙉 i to akurat na dzień komunii 🥺 jak będę umierać tak jak w tym miesiącu to już widzę jak wystoje te 2 godz w kościele 🥺🥺🥺 w jasnej kiecce 😂
    A może nie będziesz miała? 🤞🏻😁

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Królikkicek Autorytet
    Postów: 2681 2154

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Ja to po złości bym załatwiła puste pudełko po TM, wypchała czymś ciężkim żeby siostrzyczka myślała że TM faktycznie tam jest 🤣🤣
    😂😂😂
    Niech spada 😂
    Młody konsole dostanie 😂 znając życie tatuś będzie grał a nie on 😂

    Mój synuś ma imieninki we wtorek ❤️ mam nadzieję że dziś nikt nie przyjedzie bo mój ból pleców doprowadził mnie już do łez 😭 mąż mnie zbierał z podłogi a ja wrzeszczalam na cały głos 😭 nigdy tak nie miałam 🥺

    👩🏻 👨🏻‍🦱 32
    👰🤵2019
    👶2021
    05.2022-07.2023 bezowocne starania
    08.2023 usunięcie tarczycy
    12.2023 ponowne rozpoczęcie starań o ciążę ...
    🛑 06.24 Złośliwy nowotwór piersi.
    06.09.24 Chemioterapia
    💊 Euthyrox 125, 150,Folian 800,Wit C 1000,Inozytol,Wit D3 2000,Wit B12,Magnez,Q10, Omega3, acard75, l-arginina,

    🧬V R2 (c.3980A>G hetero, MTHFR c.665C>T hetero, PAI-1(4_5) homo
    Acard 150 od ⏸️
    Heparyna od ❤️
  • Królikkicek Autorytet
    Postów: 2681 2154

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    A może nie będziesz miała? 🤞🏻😁
    Nie w to nie wierzę 😏
    Tyle miesięcy się nie udało więc teraz też szanse marne 😂
    Chociaż chciałabym się miło zaskoczyć 😂

    Wiedźmy widziały 3 pozytywne testy a już ta ilość jest zarezerwowana przez dziewczyny 😂😂😂😂

    Może kiedyś ktoś wyśni mój pozytyw 😂

    👩🏻 👨🏻‍🦱 32
    👰🤵2019
    👶2021
    05.2022-07.2023 bezowocne starania
    08.2023 usunięcie tarczycy
    12.2023 ponowne rozpoczęcie starań o ciążę ...
    🛑 06.24 Złośliwy nowotwór piersi.
    06.09.24 Chemioterapia
    💊 Euthyrox 125, 150,Folian 800,Wit C 1000,Inozytol,Wit D3 2000,Wit B12,Magnez,Q10, Omega3, acard75, l-arginina,

    🧬V R2 (c.3980A>G hetero, MTHFR c.665C>T hetero, PAI-1(4_5) homo
    Acard 150 od ⏸️
    Heparyna od ❤️
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5216 8667

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się śniła wizyta u gina, nie zabrałam ze sobą karty ciąży więc nie mógł porównać krwiaka i stwierdził, że mnie nie zbada, chciałam żeby zrobił usg a on powiedział, że po co, chyba nadal jestem w ciąży i 250 zł poprosi, a ja postanowiłam iść 40 km na pieszo po tą kartę🤣

    Cerva, Królikkicek lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5796 10986

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królikkicek dziękuję kochana 🥹 trzymamy kciuki za środę ✊🏻 ale, że Tylko wy dostaliście kartkę z wytycznymi.. a Ty jesteś chrzestną? 🙈

    Anka no deszcze ze śniegiem 😂


    Myszka, pewnie te myślenie nigdy nie odpuści 😅

    Effiii dziękuję 🥹 ja powiedziałam mężowi, że chcę się cieszyć każdą chwilą 🥹

    Królikkicek ja miałam koleżankę, z którą widywałam się raz na ruski rok, zaprosiła mnie na urodziny i wysłała listę prezentów co mogę jej kupić. Jakieś rzeczy z Calvina Kleina i inne markowe produkty xD rozłożyło mnie to na łopatki

    Edithka dziękuję kochana 🥹

    Cerva dziękuję kochana 🥹😘

    Nome a masz gdzie aptekę żeby kupić test? Trzymam mocno kciuki ja wierzę, że to się dzieje!! 😘

    Dziewczyny ja mam ciary serio. Anka wyśniła 3 testy ciążowe i one są 🥹❤️

    Aszin tylko pamiętaj o dezynfekcji 😁 ja kupiłam gaziki z płynem i taki spray do rak dezynfekujący 😂

    Muu dziękuję Ci za te słowa 🥹❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2024, 02:08

    nick nieaktualny, Sunnysunsun, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    Pierwszy bobas 11cs 🍀 👧 01/2025

    Drugi bobas 1cs 🍀:

    ⏸️ 7.12
    08.12 Beta 12dpo 105,60
    10.12 Beta 14dpo 423,40
    23.12 zarodek z serduszkiem ❣️
    13.01 2,17 cm bobaska 🥰
    04.02 5,28 cm szczęścia, wiemy kim jesteś 🥰
    12.02 7 cm skaczącego bejbika ❣️
    05.03 156 g dzidziusia 🥰
    25.03 292g kuleczki, widzieliśmy Twoją buźkę 🥰
    01.04 20cm i 344g malutkiego człowieczka 🫶🏻
    22.04 564g naszego cudu 🥰
    20.05 1197g ludzika 🥰




    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszin heparynę masz brać od dnia owulacji czy kilka dni po?

    Paula, test ma pokazać że w ciąży jesteś, a nie jak bardzo. Test dzień po dniu nie będzie się dużo różnił, bo beta podwaja się co 48h. Kciuki ✊🏻

    Nome kreska jest ✊🏻 postaraj się uspokoić, bo teraz nie masz na nic wpływu. Jutro będziesz w domu i polecisz na betę. Trzymam kciuki 🍀

    Paula9463 lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3464 6316

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @krolik weź sobie coś przeciwbólowego. Jeśli Acard bierzesz przed snem to będzie taki odstęp czasu, że teraz możesz. A jeśli nic nie przejdzie to na dyżur weekendowy, może będzie trzeba zastrzyk jakiś. 😔

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6810 11534

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek ;*

    Efii, zazdroszczę festiwalu 🤤

    Liyss, nie ma co martwić się na zapas. Wszystko się ułoży 💞

    Frutellka, szansa zawsze jakaś jest 🤞

    Paula, ze spokojem. Tutaj potrzebny jest czas. Beta i progesteronw poniedziałek?

    Aszin, no nareszcie! Teraz już z górki. Do owulacji szybko zleci 🌼 Nie martw się, ja oprócz supli, acardu i besinsu biorę heparynę na Słowację. Nawet lodówkę na USB zakupiłam gdyby było za ciepło 🤣

    Nome, no jest! :* Nareszcie baby boom! 🧡 Lecisz na badania jutro?

    Anka, no pogoda o kant dupy...

    Myszka, cieszę się, że na razie dajemy radę jako rodzice. Jestem z niego taka dumna 🥹 Boję się tylko, że świat i ludzie mogą go zmienić i Nasza praca pójdzie na marne. Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie, że zawsze będziemy tacy zżyci i Nasze słowa i podejście będzie dla niego najważniejszym wyznacznikiem i sam później będzie kultywował odpowiednie zachowania :)

    Edytka, jaki kurde śnieg?! 😑



    Myszkaaa20, Liyss🧚🏻, aszin lubią tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    3x IUI ❌
    4 IUI - 28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔

    IVF październik ( świeżak 5.1.2 ) 👎

    🩵🩵🩵

    IVF listopad ( mrożonka 4.1.1 ) 🧡🍀🥹
    4 dpt - 11.7. 6 dpt - 81.2. 8dpt - 289.5. 10 dpt - 902. 14 dpt - 5396. 17 dpt - 11143. 31 dpt - 110300.

    5w3d - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy.
    6w0d - 2,3mm i ♥️
    7w3d - 8mm
    8w6d - 2,2 cm
    12w5d - 6,8 cm. I prenatalne, wszystko super 🍀
    16w5d - 170g zdrowego Maluszka 🥰
    20w5d - 376g Kociaka 🥰
    22w1d - Czekamy na Olgę🩷
    25w0d - 744g Myszki 💕
    29w0d - 1300g Córci 🥹
    30w3d - 1625g zdrowej Dziewczynki 👶
    33w0d - 2231g Akrobatki ❤️‍🔥
    35w5d - 2752g Żuczka 💜
    37w0d - 3083g Bąbla ;*
    38w0d - Olga jest na świecie 🥹 🩷

    age.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5216 8667

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss to może poproś o pracę zdalną, póki co bez mówienia o ciąży🤔

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5796 10986

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królikkicek współczuję tego bólu 😪😪

    Bladork rozwaliło mnie to, że w śnie chciałaś iść 40 km na pieszo 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2024, 09:25

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    Pierwszy bobas 11cs 🍀 👧 01/2025

    Drugi bobas 1cs 🍀:

    ⏸️ 7.12
    08.12 Beta 12dpo 105,60
    10.12 Beta 14dpo 423,40
    23.12 zarodek z serduszkiem ❣️
    13.01 2,17 cm bobaska 🥰
    04.02 5,28 cm szczęścia, wiemy kim jesteś 🥰
    12.02 7 cm skaczącego bejbika ❣️
    05.03 156 g dzidziusia 🥰
    25.03 292g kuleczki, widzieliśmy Twoją buźkę 🥰
    01.04 20cm i 344g malutkiego człowieczka 🫶🏻
    22.04 564g naszego cudu 🥰
    20.05 1197g ludzika 🥰




    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajrzałam do terrarium no i Gieniek sporo urósł 😂
    Będzie trzeba mu nowy kwadrat ogarnąć.
    Ale jest piękny po tej wylince 🥹❤️

    goska000, Cerva, Effiii, Liyss🧚🏻, blador2, ezra, Paula9463 lubią tę wiadomość

  • Królikkicek Autorytet
    Postów: 2681 2154

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Zajrzałam do terrarium no i Gieniek sporo urósł 😂
    Będzie trzeba mu nowy kwadrat ogarnąć.
    Ale jest piękny po tej wylince 🥹❤️
    Dawaj go tutaj ❤️

    👩🏻 👨🏻‍🦱 32
    👰🤵2019
    👶2021
    05.2022-07.2023 bezowocne starania
    08.2023 usunięcie tarczycy
    12.2023 ponowne rozpoczęcie starań o ciążę ...
    🛑 06.24 Złośliwy nowotwór piersi.
    06.09.24 Chemioterapia
    💊 Euthyrox 125, 150,Folian 800,Wit C 1000,Inozytol,Wit D3 2000,Wit B12,Magnez,Q10, Omega3, acard75, l-arginina,

    🧬V R2 (c.3980A>G hetero, MTHFR c.665C>T hetero, PAI-1(4_5) homo
    Acard 150 od ⏸️
    Heparyna od ❤️
  • aszin Autorytet
    Postów: 7450 16501

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku, od owulacji :) mam nadzieję, że to zda egzamin. Naczytałam się sporo i chyba rzeczywiście ta kosmowka mogła się odkleić na tak wczesnym etapie przez trombo. No ale mogę już tylko gdybać :)

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2024, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królikkicek wrote:
    Dawaj go tutaj ❤️

    Jak ogarnę zdjęcie to pokażę 😍

    Królikkicek, Myszkaaa20 lubią tę wiadomość

‹‹ 2270 2271 2272 2273 2274 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ