X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1690 4495

    Wysłany: 21 maja, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się tyle o ile podczytać.

    Aniu niech teraz już będzie tylko dobrze ♥️🤞🏼

    Ezra cieszę się że macie dobre wyniki!

    Tyle dobrej energii płynie od motylka. I któraś z Was napisała że motylek będzie miała swoją gąsieniczkę 🥺 no wzrusz. A ciasto wygląda pysznie 😁

    Liysss mam nadzieję że powoli będziesz wracać do żywych. Idzie lato i na pewno fajnie będzie móc z niego trochę skorzystać 🤞🏼

    Puszko będę jutro trzymać ogromne kciuki 🤞🏼

    Karola 800 g to już ładna kluska 😁

    Blador współczuję tych problemów toaletowych. Wiem z czym się męczysz, bo mi się już tak płakać chce przez to. Zapisałam sobie lek który napisała Cerva i chyba będę próbować

    Mysticrose gratulacje!

    Bulbasku niech ta rekrutacja rozwiąże się po Twojej myśli ☺️

    Klaudia czytałam że ci ciężko i totalnie rozumiem że to leżenie jest męczące. Może macie możliwość pojechać gdzieś na weekend do jakiegoś domku z ogrodem itp? Możesz siedzieć w samochodzie?

    Tyle zapamiętałam 🙈

    Jeśli o mnie chodzi to najbardziej dokucza mi niskie ciśnienie - zawroty głowy, zawroty, mroczki, od tego mdłości. No i od kilku dni takie wzdęcia, wczorjs wyglądałam jakbym była już w połowie ciąży. Wysłałam mamie zdjęcie to mówi że w pierwszej chwili myślała że włożyłam piłkę pod sukienkę 🙈 Jeśli chodzi o pracę to ja na co dzień pracuję z domu, teraz trochę wyjątkowo było biuro, prędko pewnie się znowu nie pojawię. Pójdę na ten urlop i zobaczymy co będzie później. W pracy moja szefowa i dyrektorka pionu przyjęły to baaaardzo entuzjastycznie, oczywiście deklarację że teraz praca jest najmniejwazna itp. No nic, będę myśleć za kilka dni co z tym zrobić 😅

    Anka32, Pusshka, Butterfly23, Liyss🧚🏻, Muuu., Bulbasek, Paula9463, ezra, Mystic_Rose lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Tyle dobrej energii płynie od motylka. I któraś z Was napisała że motylek będzie miała swoją gąsieniczkę 🥺 no wzrusz. A ciasto wygląda pysznie 😁

    Określenie gąsieniczka też mnie wzruszyło 🥹
    To chyba @aszin napisała jeśli dobrze pamiętam 😊

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

  • Pusshka Autorytet
    Postów: 4693 9785

    Wysłany: 21 maja, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę prosić o kciuki od 9:00 🥺 O 8:15 mamy się stawić w Klinice z małżem, narkoza przy punkcji trwa jakieś 10 min - byłam w szoku, że tak krótko. Później konsultacja z dr odnośnie ilości dojrzałych jajeczek i jakieś 2-3h obserwacji. Troszeczkę zaczynam się stresować, bylebym mogła dziś w nocy spać 😅 Ale raźniej mi, bo wiem że będziecie tam ze mną!
    Moje wczorajsze wyniki hormonów chyba nie są zbyt szałowe: estadiol 988 pg/nl, progesteron 1,6 ng/ml, więc pewnie nie będzie nawet szans na świeży transfer. Ale tak jak wam pisałam, chyba wolałabym ❄️

    🍷Nome, życzę Ci dużo odpoczynku przez urlop, obyś się dobrze czuła. Super, że tak dobrze zareagowali w pracy 🥰

    🍷Bulbi, właśnie jeszcze Tobie chciałam napisać, że mocno trzymam kciuki za Twoje sprawy zawodowe ✊️

    Anka32, Myszkaaa20, Małgosiagosia, Edithka, Butterfly23, Cerva, Alysa, bonassola, Effiii, Lola93, Muuu., Bulbasek, Paula9463, goska000, ezra, PoczątkującaPisarka, Mystic_Rose lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    ❌️ endometrioza
    🍍IVF: 22.05 punkcja. Pobrano 20 🥚, dojrzałych 15, zapłodniono 11.
    Mamy 6: ❄️❄️❄️4BA, ❄️❄️❄️3BB
    24.06 transfer 4BA 🍀
    7 dpt beta 79,7 mIU/ml ❤️, 9 dpt 212 mIU/ml , 11 dpt 584 mIU/ml, 15 dpt 3948 mIU/ml
    19.07 wizyta 25 dpt: 0,58 cm zarodka z serduszkiem ❤️
    26.08 prenatalne: bobo ma 5,88 cm
    11.10 250g synka 🥰

    preg.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2401 4629

    Wysłany: 21 maja, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusshka wrote:
    Będę prosić o kciuki od 9:00 🥺 O 8:15 mamy się stawić w Klinice z małżem, narkoza przy punkcji trwa jakieś 10 min - byłam w szoku, że tak krótko. Później konsultacja z dr odnośnie ilości dojrzałych jajeczek i jakieś 2-3h obserwacji. Troszeczkę zaczynam się stresować, bylebym mogła dziś w nocy spać 😅 Ale raźniej mi, bo wiem że będziecie tam ze mną!
    Moje wczorajsze wyniki hormonów chyba nie są zbyt szałowe: estadiol 988 pg/nl, progesteron 1,6 ng/ml, więc pewnie nie będzie nawet szans na świeży transfer. Ale tak jak wam pisałam, chyba wolałabym ❄️

    Wlasnie przeczytalam jak to wszystko wyglada i az sama zaczelam sie stresowac 🙈 bedziemy tam z Toba i bedziemy trzymac kciuki 😁🤞🏼

    Pusshka, Paula9463 lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 maja, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusshka Ty hodowałaś jajka i jutro tam jedziesz, stres zostaw nam, my tu rozdzielimy go na Winiary to nie poczujemy😊 kciuki za wielki dzień jutro

    Ale jestem flakiem dzisiaj😵‍💫

    goska000, Paula9463, ezra lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6712 11449

    Wysłany: 21 maja, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador, ja też sflaczała... Dobrze, że wszystko mam zrobione. Resztkami sił idę zrobić kolację i wskakuję pod prysznic. Jutro pogrzeb, chyba ta myśl wysysa ze mnie energię. Jestem typem, który bardzo przeżywa całą ceremonię kościelną, a jeszcze bardziej tą na cmentarzu. Ogólnie ryczę non stop, do tego stopnia, że wszyscy wokół mnie słyszą, a ja nie mogę tego zatrzymać... Po wszystkim pojadę do Mamy na kawę złapać oddech.

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    28.02.2024 r. 💔
    11.04.2024 r. 💔
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2867 2128

    Wysłany: 21 maja, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🍀Pusshka, zaciskam kciuki już teraz. Tak bardzo bym chciała, żeby się udało. 🤞🏻
    🍀Gośka, ciężki dzień przed Tobą. 😞 Oby szybko zleciał.

    Pusshka, goska000 lubią tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2867 2128

    Wysłany: 21 maja, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie chcemy sobie jeszcze gdzieś pojechać na krótki wypad i tak zastanawiam się między Pragą, morzem, ale pomyślałam też może o Szczecinie. 😀 Nigdy tam nie byłam. Powiedzcie jest tam co oglądać? Czy już lepiej morze?

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 maja, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia🫂 mam nadzieję, że nie jedziesz sama autem? Ja rok temu we wrześniu byłam jako delegacja z pracy, na pogrzebie 15 latka, boże jak ja się uryczałam, a wracałam sama autem i nie wiem jak dojechałam i jak szybko, mimo że nie jestem typem mistrza kierownicy. I jeszcze ta piosenka Sanah więc aniołom szepnij... no jak to poleciało na cmentarzu to wszyscy wyli w głos

    goska000 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 21 maja, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszinko, będziemy tam jutro z Tobą/z Wami. ❤️✊
    Domyślam się jakie to stresujące i ekscytujące jednocześnie.


    Gosiu, z Tobą też będziemy jutro myślami. 🫂 Niestety czeka Cię ciężki dzień.
    Aż mi się przypomniał pogrzeb mamy i moje emocje. Ech.

    Pusshka, goska000 lubią tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 21 maja, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu 🥺🥺🥺 będziemy myślami z Tobą, trzymaj się kochana 🫂

    goska000 lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9445 10015

    Wysłany: 21 maja, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to 🌿Aszinka pisała o gąsieniczce 🥹
    🌿Pusshka ja się mega jaram Twoją punkcją i wysyłam do Ciebie moc pozytywnych fluidów 🥰

    Pusshka, aszin lubią tę wiadomość

  • Alysa Autorytet
    Postów: 4367 6657

    Wysłany: 21 maja, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pushinka Ty się skup tylko na swoim kurniczku a stresy bierzemy za Ciebie my 🫂 no i oczywiście kciuki jutro będą 🤞🏼

    Gosia z Tobą też jutro będziemy, ale jak mówi Blador dobrze żebyś nie jechała tam sama.

    Mystic widziałam że pisałaś o ⏸️. Gratuluję. Wrzuć nam też zdjęcie testu, chętnie popatrzymy. Dwa dni temu chyba było jeszcze biało? Dobrze kojarzę? Zauważyłam że starasz się do nas dołączyć, opowiedz coś więcej o sobie. Chciałybyśmy Cie poznać, szczególnie że reagujesz na nasze posty.

    Pusshka, Paula9463, goska000, Mystic_Rose lubią tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • Effiii Autorytet
    Postów: 3942 6397

    Wysłany: 21 maja, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do sflaczalych dziewczyn dziś. Gorączką wróciła, nos zatkany, kaszel męczy... Po obiedzie zrobiłam sobie drzemkę i dopiero wstałam. Ciekawe co ja będę robić w nocy...

    Bulbasek oby rekrutacja poszla po Twojej myśli ✊✊

    Pusshka jestem z Tobą myślami ✊✊❤️ obyś faktycznie przespała noc , pamiętaj o skarpetkach w banany ;)

    Gosiu przypomniałaś mi jak byłam na pogrzebie u kuzyna meza, nie znałam chłopaka, ale utonął chwilę przed 18, ryczalam jak głupia jak myślałam o tym że tyle było przed nim. Oby ten dzień jutro był dla Ciebie łaskawy 🫂

    Małgosia ja też myślę o Pradze , ale też myślę o Lublinie, nie byłam w tamtym regionie a wiem że tam jest wiele do zobaczenia. Pytanie na co się nastawiasz? Chcesz pozwiedzać czy odpocząć?


    W ogóle jestem taka zła jest taka piękna pogoda a ja gnije ostatnio non stop w domu, a pomidory czekają na przesadzenie...no i ogródek i wszystko 🥲🥲🥲

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja, 20:06

    Pusshka, Bulbasek, goska000 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️32👱‍♂️34
    2021 💔
  • Pusshka Autorytet
    Postów: 4693 9785

    Wysłany: 21 maja, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Wlasnie przeczytalam jak to wszystko wyglada i az sama zaczelam sie stresowac 🙈 bedziemy tam z Toba i bedziemy trzymac kciuki 😁🤞🏼
    Faktycznie nie jest to takie hop siup, wczoraj punkt 22:00 musiałam wykonać jakiś kolejny zastrzyk, od dzisiaj przed 3 dni antybiotyk. Jutro muszę przyjechać bez żadnej biżuterii, nakazano mi zdjąć hybrydę z kciuka 😥, 6h bez picia i jedzenia.
    Dobrze, że pęcherzyki na lewym jajniku usadowiły się przy wejściu to dr nie będzie musiała manewrować, za to prawy jajnik może być wyzwaniem, bo jest dość schowany w zroście z macicą przez endo.
    Właśnie robię chlebek bananowy i makaron z tofu, została mi też zupa szparagowa - jestem przygotowana jakbym miała się źle czuć 🙈

    Jakie kochane Winiary 🥺❤️

    🍷blador, tulę, mam nadzieje ze jutro będzie lepiej 🫂

    🍷Gośka 🫂

    🍷Effiii, życzę Ci spokojnej nocy i zdrówka 😥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja, 20:05

    Effiii, Paula9463, goska000, ezra, Edithka, Cerva lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    ❌️ endometrioza
    🍍IVF: 22.05 punkcja. Pobrano 20 🥚, dojrzałych 15, zapłodniono 11.
    Mamy 6: ❄️❄️❄️4BA, ❄️❄️❄️3BB
    24.06 transfer 4BA 🍀
    7 dpt beta 79,7 mIU/ml ❤️, 9 dpt 212 mIU/ml , 11 dpt 584 mIU/ml, 15 dpt 3948 mIU/ml
    19.07 wizyta 25 dpt: 0,58 cm zarodka z serduszkiem ❤️
    26.08 prenatalne: bobo ma 5,88 cm
    11.10 250g synka 🥰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Puszinko kciuki za jutro 🥹✊🏻

    @Effiii zdrówka 🫂 i obyś pospała w nocy 😊


    Ja się odmeldowuję bo jutro znowu mam na 5 ale za to czwarteczek wolny 😊

    Dobranoc Winiary ❤️🌠🌜

    Effiii, Pusshka lubią tę wiadomość

  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2867 2128

    Wysłany: 21 maja, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effiii wrote:
    Dołączam do sflaczalych dziewczyn dziś. Gorączką wróciła, nos zatkany, kaszel męczy... Po obiedzie zrobiłam sobie drzemkę i dopiero wstałam. Ciekawe co ja będę robić w nocy...

    Bulbasek oby rekrutacja poszla po Twojej myśli ✊✊

    Pusshka jestem z Tobą myślami ✊✊❤️ obyś faktycznie przespała noc , pamiętaj o skarpetkach w banany ;)

    Gosiu przypomniałaś mi jak byłam na pogrzebie u kuzyna meza, nie znałam chłopaka, ale utonął chwilę przed 18, ryczalam jak głupia jak myślałam o tym że tyle było przed nim. Oby ten dzień jutro był dla Ciebie łaskawy 🫂

    Małgosia ja też myślę o Pradze , ale też myślę o Lublinie, nie byłam w tamtym regionie a wiem że tam jest wiele do zobaczenia. Pytanie na co się nastawiasz? Chcesz pozwiedzać czy odpocząć?


    W ogóle jestem taka zła jest taka piękna pogoda a ja gnije ostatnio non stop w domu, a pomidory czekają na przesadzenie...no i ogródek i wszystko 🥲🥲🥲
    Chciałabym i trochę pochodzić, ale wiadomo z brzuchem to już nie dam rady tyle co normalnie, więc też i odpocząć. Chyba morze będzie najlepszym wyborem. Do Lublina mamy bardzo daleko, ale też chcę kiedyś zobaczyć.
    Pogoda nie ucieknie. ☺️ Kuruj się i niedługo skorzystasz. Bierzesz jakieś leki? Też się gdzieś zaraziłam, bo od 2 dni boli mnie gardło. Jak znam swój organizm to lada moment pojawią się inne objawy.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9445 10015

    Wysłany: 21 maja, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Effiii ale Cię męczy 🥺 nie wybierasz się do lekarza?
    🌿Aniu dobranoc, śpij dobrze 🥰

  • Lola93 Autorytet
    Postów: 1442 2118

    Wysłany: 21 maja, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszinka kciuki jutro za punkcje! ✊🏼 kurniku dawaj nam te jaja!🥚

    Pusshka lubi tę wiadomość

  • Alysa Autorytet
    Postów: 4367 6657

    Wysłany: 21 maja, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To będzie nasze pierwsze Winiarowe IVF ;)

    Butterfly23, Muuu., Liyss🧚🏻, Myszkaaa20, blador2, Bulbasek, Paula9463, goska000, Pusshka, ezra, Edithka, bonassola, PoczątkującaPisarka, Cerva lubią tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
‹‹ 2600 2601 2602 2603 2604 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ