X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂
Odpowiedz

Poszły Winiary po rozum do głowy, założyły sobie wątek zbiorowy 🥂

Oceń ten wątek:
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9854

    Wysłany: 21 lipca, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola93 wrote:
    Dzień dobry:)
    U mnie takie śniadanie, wysyłam wersję męża bo ma słodszą wersję ale też przez to ładniej wygląda haha
    Motylku odezwij się jak bd 🥰😍
    IMG-4151.jpg

    Wbijam na śniadanko 😋

    Lola93 lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Sunnysunsun Autorytet
    Postów: 1689 3250

    Wysłany: 21 lipca, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☀️🫠

    @Klaudia dzisiaj Wasz wielki dzień 🤩🤩🤩

    @Anka super powitanie z ciastem 🥰

    @Pusshka Bieszczady to już we trójkę 🥹🤩 ale przykre zachowanie tej pary 😔 ja na ich miejscu byłabym raczej ciekawa, czy się udało, co zrobiliście, że się udało i przez takie historie jak Twoje miała nadzieję, że wkrótce i mnie to spotka..

    @aszin, Alysa, Paula ehhh to gadanie rodziny 🥺 przykre to jest, że w tych czasach dalej pojawiają się takie głupie pytania. Ludzie są chyba niedoinformowani.
    Ja pytania zgasiłam odpowiedzią o poronieniu, ale aszin widzę, że u Ciebie i to spowodowałoby kolejną falę głupich komentarzy...co za ciemnogród.

    klaudia_23, Pusshka, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👶2019

    Starania o drugie 👶 od 04.2023
    1 cs 04.2023 - 💔 puste jajo płodowe - indukcja farmakologiczna i łyżeczkowanie w 06.2023
    2 cs 09.2023 - 💔 cb
    3 cs 10.2023 - 💔 cb
    4 cs 11.2023 - ⏸️ + acard
    01.12 beta 21,210 (11dpo); 04.12 beta 165,650 (14dpo); 06.12 beta 486,150 (16dpo)
    11.12 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy + heparyna
    20.12 6+2 zarodek 0,44cm ❤️
    12.01 9+4 2,67cm człowieczka ❤️
    26.01 11+4 prenatalne - wszystko ok 💪
    12.02 14+0 chłopczyk 💙
    23.03 połówkowe - wszystko ok 💙
    26.04 - 795g chłopa 💪
    22.05 - 1265g
    20.06 - 2kg
    05.07 - 2600g
    19.07 - 3200g 🫠
    02.08 - 3440g
    12.08 - szpital 💞
    14.08 👶
    _________________
    MTHFR_1298A hetero
    PAI-1 4G homo
    Acard75 + clexane

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2381 4620

    Wysłany: 21 lipca, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry ☀️
    Ja wlasnie czekam w szpitalu na przyjecie na oddzial 🥹 mega sie ciesze, a jednoczesnie stresuje. W sumie jedyne co mnie stresuje to to, ze Oskar je bardzo łapczywie plus jest wczesniakiem i przez to podczas jedzenia czasem spada mu saturacja (ale pozniej sam wraca do normy). Jednak podczas karmienia musze go obserwowac i jesli robi sie blady to zabrac mu jedzonko, zeby wlasnie pooddychal na spokojnie i po chwili znowu mu dac. Najbardziej sie boje, ze w nocy ciezko bedzie to zauwazyc. Mam nadzieje, ze bede miala sama sale to bede mogla sobie swiatlo zapalic, zeby go dobrze widziec. A jakos blizej tp te spadki powinny sie skonczyc, bo zapewne juz ogarnie ssanie-polykanie-oddychanie.

    Sunnysunsun, Małgosiagosia, Paula9463 lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 lipca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludziom nigdy nie dogodzisz... najpierw kiedy, kiedy. Mam jedno to kiedy drugie. Masz dwoje jednej płci, no to czas na trzecie, może się uda. Masz parkę, jesteś w ciąży z trzecim, na bank wpadka bo kto decyduje się na trójkę🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Alysa jak się czujesz po pierwwzych dawkach żelaza?

    Paula9463 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 lipca, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia kciuki za salę, a gdyby nie to ja i tak bym uprzedziła kokatorkę i zapalała. Trudno to dla dobra Twojego dziecka. Zaopatrzyłaś się w monitor oddechu?

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2381 4620

    Wysłany: 21 lipca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Klaudia kciuki za salę, a gdyby nie to ja i tak bym uprzedziła kokatorkę i zapalała. Trudno to dla dobra Twojego dziecka. Zaopatrzyłaś się w monitor oddechu?

    Chyba tak zrobie jesli nie bede sama w sali. Tak, mam monitor oddechu baby sense 7 i wzielam go sobie tez do szpitala 😁

    blador2, Paula9463 lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Alysa Autorytet
    Postów: 4363 6650

    Wysłany: 21 lipca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:

    Alysa jak się czujesz po pierwwzych dawkach żelaza?

    Hejka, ja dziś mam wciąganie, zjadłam już wszystko co niezdrowe a miałam w domu 🤪 Chipsy, czekoladę, paluszki chlebowe. Czas chyba wciągnąć obiad.

    Blador po żelazie czuje się dobrze, nie mam żadnych dolegliwości oprócz koloru 💩 musiałam trochę przeorganizować moja suplementację przez to ale daje rade. Rano biorę eutyrox, po godzinie że śniadaniem żelazo, Wit C i laktoferyny - popijam sokiem pomarańczowym lub zakwasem, potem w ciągu dnia probiotyk resztę witamin. A wieczorem do kolacji znów taki schemat jak do śniadania. Na razie to działa.

    Pushhka rozumiem Twoje zakłopotanie, tak jak dziewczyny mówią, Twoja ciąża nie jest ich niepowodzeniem, nie zabiera im dziecka. Ale nie zgodzę się z Sunny, może nie w pełni ale chociaż częściowo. Bo zawsze wymagamy żeby ktoś postawił się w naszej sytuacji, staramy się - nie chcemy nacisków, pytań, jesteśmy w ciąży - głupio że ktoś nas unika. Przynajmniej cześć z nas znalazła się w takiej sytuacji że nie wychodzi, przeżywamy rozczarowania, staramy się już dlugo. Myślę że oceniając kogoś powinnyśmy mieć zawsze z tyłu głowy te wspomnienia i uczucia które nam towarzyszyły. Ja ich rozumiem że nie chcieli się z Wami spotkać. To zapewne nie było nic złego w Wasza stronę Puszinko, ale rozumiem to tak że najwidoczniej nie był to dla nich dobry czas na takie spotkanie. Wiesz tylko ze starają się 2 lata. Nie wiemy co w tym czasie przeszli, co przechodzą aktualnie. Mogą mieć po prostu gorszy czas, mogą być akurat w czasie diagnozy. Nie wiemy czy podeszli do jakiś procedur czy to IUI czy IVF i się nie udało, czy po prostu nie mogą lub nie chcą do nich podejść. Bardzo bym chciała żebyśmy zachodząc w ciążę nie zapomniały nigdy o walce jaką przeszłyśmy i były wrażliwe na innych w tych kwestiach. Odpowiedźmy sobie w sercach, tak szczerze, czy ani razu widąc czyjś pozytywny test, widząc czyjeś usg, czytając relacje z ruchów dziecka czy z badań mimo całego szczęścia że kolejnej z Winiar/Dinusiów i innych dziewczyn z forum się udało, nie poczułyśmy się same źle, że same dalej walczymy? I dobrze wiecie że nie jest to zazdrość do innej osoby, jest to uczucie żalu do niesprawiedliwości świata. Mamy prawo to odczuwać, mamy prawo czuć się niekomfortowo w towarzystwie ciężarnych, mamy prawo postawić swoj komfort i zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu.

    Anka32, Myszkaaa20, Astereae, Małgosiagosia, Chmurka21, Sunnysunsun, Zbuntowana, Paula9463, Edithka, ezra lubią tę wiadomość

    23 cykl starań

    👱🏻‍♀️32 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - ilość i koncentracja 4 krotnie ponad normy, morfo 3%, trochę leniwe chłopaki ale podkoksujemy
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności

    Mówią, że nadzieja umiera ostatnia...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Pushhka rozumiem Twoje zakłopotanie, tak jak dziewczyny mówią, Twoja ciąża nie jest ich niepowodzeniem, nie zabiera im dziecka. Ale nie zgodzę się z Sunny, może nie w pełni ale chociaż częściowo. Bo zawsze wymagamy żeby ktoś postawił się w naszej sytuacji, staramy się - nie chcemy nacisków, pytań, jesteśmy w ciąży - głupio że ktoś nas unika. Przynajmniej cześć z nas znalazła się w takiej sytuacji że nie wychodzi, przeżywamy rozczarowania, staramy się już dlugo. Myślę że oceniając kogoś powinnyśmy mieć zawsze z tyłu głowy te wspomnienia i uczucia które nam towarzyszyły. Ja ich rozumiem że nie chcieli się z Wami spotkać. To zapewne nie było nic złego w Wasza stronę Puszinko, ale rozumiem to tak że najwidoczniej nie był to dla nich dobry czas na takie spotkanie. Wiesz tylko ze starają się 2 lata. Nie wiemy co w tym czasie przeszli, co przechodzą aktualnie. Mogą mieć po prostu gorszy czas, mogą być akurat w czasie diagnozy. Nie wiemy czy podeszli do jakiś procedur czy to IUI czy IVF i się nie udało, czy po prostu nie mogą lub nie chcą do nich podejść. Bardzo bym chciała żebyśmy zachodząc w ciążę nie zapomniały nigdy o walce jaką przeszłyśmy i były wrażliwe na innych w tych kwestiach. Odpowiedźmy sobie w sercach, tak szczerze, czy ani razu widąc czyjś pozytywny test, widząc czyjeś usg, czytając relacje z ruchów dziecka czy z badań mimo całego szczęścia że kolejnej z Winiar/Dinusiów i innych dziewczyn z forum się udało, nie poczułyśmy się same źle, że same dalej walczymy? I dobrze wiecie że nie jest to zazdrość do innej osoby, jest to uczucie żalu do niesprawiedliwości świata. Mamy prawo to odczuwać, mamy prawo czuć się niekomfortowo w towarzystwie ciężarnych, mamy prawo postawić swoj komfort i zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu.

    Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami 🥹

    Zbuntowana lubi tę wiadomość

  • aszin Autorytet
    Postów: 5216 11144

    Wysłany: 21 lipca, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat rozumiem obie strony. I tej ciężarnej, która czuję się „winna” złemu samopoczuciu pary starającej się oraz to, że jest jej przykro, że tak reagują, ale również rozumiem to, że przebywanie w otoczeniu osób, którym się udało, jest po prostu za trudne. Zwłaszcza, jak ma się za sobą długą historię. Nie ma tutaj niestety złotego środka 🥺

    Alysa, Sunnysunsun, Małgosiagosia, Zbuntowana, Butterfly23, Paula9463, ezra lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 lipca, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa pewnie, że tak. Ja się czuję "winna" że mi się udało, a A. póki co nie. Chociaż to złe słowo bo nie mam na to bezpośredniego wpływu. Przed jej urodzinami, na które zapraszała nas jeszcze w innej sytuacji, odwołałam naszą obecność, dopiero gdy mocno nalegała o powód to powiedziałam jej szczerze, że nie chcę jej sprawiać bólu swoją obecnością. Na tamten moment podziękowała mi, ale powiedziała, że wprost odwrotnie, obecność ludzi którzy rozumieją jest jej bardzo potrzebna.
    Fajnie, że póki co nie czujesz negatywnych skutków.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Sunnysunsun Autorytet
    Postów: 1689 3250

    Wysłany: 21 lipca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Ja akurat rozumiem obie strony. I tej ciężarnej, która czuję się „winna” złemu samopoczuciu pary starającej się oraz to, że jest jej przykro, że tak reagują, ale również rozumiem to, że przebywanie w otoczeniu osób, którym się udało, jest po prostu za trudne. Zwłaszcza, jak ma się za sobą długą historię. Nie ma tutaj niestety złotego środka 🥺
    Dokładnie tak. Nie ma tutaj złotego środka. Ciezarnym też jest głupio i czują się winne, tym bardziej jeśli się wie, jak ciężka jest to droga do upragnionego celu. Mi byłoby zwyczajnie przykro, gdyby nagle z powodu mojej ciąży ktoś, z kim dobrze się trzymałam zaczął mnie unikać, mimo, że rozumiem powód uniku.
    Dobrze jest jednak poznać odczucia z jednej jak i z drugiej strony i fajnie, że możemy o tym tutaj napisać.

    Zbuntowana, Paula9463, Edithka lubią tę wiadomość

    👶2019

    Starania o drugie 👶 od 04.2023
    1 cs 04.2023 - 💔 puste jajo płodowe - indukcja farmakologiczna i łyżeczkowanie w 06.2023
    2 cs 09.2023 - 💔 cb
    3 cs 10.2023 - 💔 cb
    4 cs 11.2023 - ⏸️ + acard
    01.12 beta 21,210 (11dpo); 04.12 beta 165,650 (14dpo); 06.12 beta 486,150 (16dpo)
    11.12 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy + heparyna
    20.12 6+2 zarodek 0,44cm ❤️
    12.01 9+4 2,67cm człowieczka ❤️
    26.01 11+4 prenatalne - wszystko ok 💪
    12.02 14+0 chłopczyk 💙
    23.03 połówkowe - wszystko ok 💙
    26.04 - 795g chłopa 💪
    22.05 - 1265g
    20.06 - 2kg
    05.07 - 2600g
    19.07 - 3200g 🫠
    02.08 - 3440g
    12.08 - szpital 💞
    14.08 👶
    _________________
    MTHFR_1298A hetero
    PAI-1 4G homo
    Acard75 + clexane

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 21 lipca, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Chyba tak zrobie jesli nie bede sama w sali. Tak, mam monitor oddechu baby sense 7 i wzielam go sobie tez do szpitala 😁
    Albo niech Ci mąż kupi taką lampkę dla dzieci, one mają takie przyćmione światło. Ja biorę taką do szpitala.

    Zbuntowana, Paula9463 lubią tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 21 lipca, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września, 21:31

    Lola93 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 21 lipca, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września, 21:31

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 21 lipca, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Ja też się zgadzam z tym, co napisała Alysa. Sama bym tego lepiej nie ujęła. Obie sytuacje są trudne.
    I te uczucia są całkiem naturalne, nie zawsze da się panować nam nimi.
    Ja spotkałam się wśród rodziny ze stwierdzeniem, że osoby z dziećmi nie powinny podróżować z tymi bez dzieci. Trochę mnie to zabolało i ciągle to pamiętam. Bo co, jak się komuś nie uda ? Ma już całe życie spędzić samotnie ?

    😮 I to powiedziała strona posiadająca dzieci?
    Niby dlaczego? Szok jak ludzie potrafią dzielić takimi gadkami... 😥

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 21 lipca, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września, 21:31

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są moje Milordy 🥳❤️

    blador2, Alysa, Cerva, Liyss🧚🏻, Myszkaaa20, klaudia_23, Butterfly23, Pusshka, PoczątkującaPisarka, Paula9463, Edithka, Lola93, ezra lubią tę wiadomość

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 21 lipca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Tak, męża bratowa. Oni mają 2 i nas regularnie odwiedzają. Ale padło takie zdanie. Ja rozumiem, że jak ktoś ma dzieci to więcej czasu spędza na placu zabaw, czy na animacjach. Ale jest chyba coś poza tym, i wówczas można spędzić czas razem.

    No nie, moja głowa nie jest w stanie tego ogarnąć. Myślałam, że raczej osoby bez dzieci wolą jeździć same niż na odwrót. 🤪
    Przykro, że tak się poczułaś. 🥺
    Jeśli chodzi o podróże z rodziną/znajomymi to u Nas i tak nie ma czegoś takiego, że cała dobę spędzamy razem i robimy wszystko razem. Niezależnie od tego czy ktoś jest z dziećmi czy bez. 🙂

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 21 lipca, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Tak, męża bratowa. Oni mają 2 i nas regularnie odwiedzają. Ale padło takie zdanie. Ja rozumiem, że jak ktoś ma dzieci to więcej czasu spędza na placu zabaw, czy na animacjach. Ale jest chyba coś poza tym, i wówczas można spędzić czas razem.
    Ja powiem tak punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Przerabiałam fantastyczne wyjazdy gdzie byliśmy jedyną parą z dzieckiem i takie całkiem do du*** , z oceną na każdym kroku nas jako rodziców bo przesadzamy i jak w danej restauracji dziecko nic nie zje to jego problem albo poczeka godzinę dłużej na obiad, bo najpierw najedzą się dorośli, nic się nie stanie jak wieczorem popłacze zmęczone w wózku i zaśnie żeby można było gdzieś wyjść/posiedzieć

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @bladorku, Helenita zostawiła łapacz snów na wakacjach. Nie muszę kombinować żeby go ukryć 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca, 14:19

    blador2, Paula9463 lubią tę wiadomość

‹‹ 3122 3123 3124 3125 3126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ