X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Powracające polipy macicy
Odpowiedz

Powracające polipy macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czy może ktoś miał podobną sytuację z powracającymi polipami endometrialnymi? Walkę z polipami rozpoczęłam około pół roku temu.
    1 polip- usunięty histeroskopowo w marcu. Niestety się odnowił co wyszło na USG w końcu kwietnia.
    2 polip usunięty histeroskopowo 20 czerwca,
    3 polip - USG kontrolne o 3 tygodniach (!) znowu wykazało polip, całkiem spory około 1 cm w tym samym miejscu.

    Mój ginekolog się dziwi że odrósł tak szybko, taki duży. Wysłał mnie do szpitala gdzie był zabieg, tam też się zdziwili i zasugerowali teraz terapię farmakologiczną, żeby co miesiąc nie robić zabiegu. Czy ma to sens, skoro histeroskopia wskazywana jest jako bardziej skuteczną metodą? Z drugiej strony nie mam ochoty już trzeci raz iść na zabieg.

    Dodam też, ze sytuacja ta utrudnia mi starania o ciążę :( czy ktoś miał podobną sytuację? Czy można próbować z ciążą mimo polipa? Czytałam też opinie że może powodować poronienia, czego się obawiam bo 1 poronienie już miałam.9tc. Nie wiem czy to ma związek ale polipy zaczęły się pojawić właśnie po poronieniu :( czy powinnam wykonać jakieś badania? Estrogeny?
    Z góry dzięki za opinie i komentarze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 10:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Up.
    Czy ktoś mógłby coś poradzić?

  • Malowybitna Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 23 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie pomogę ale też miałam dwa polipy usuwane dwa lata temu a w zeszłym miesiącu pojawił się nowy :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ